Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

mnogo mi je drago zbog Cava, nikad ga nisam nesto gotivio, ali lik je legenda sporta fakat

 

za sad deluje da je pogacar jaci od jonasa, ali videcemo kad krenu ozbiljna brda. jer pogi je vozio djiro, a to mora ostaviti posledice.

 

koliko mi nedostaju stari komentarori sa eurosporta, djordje i veljko, najjaci voditeljski par u bilo kom sportu ikad. 

dozivljaj trka je bio bar jedno 40% bolji

 

  • +1 1
Link to comment

Najmanje. Mada bi Đorđe i ovog vozdigao za 35%.

Najjači detalji su bili kad Veljko uzme da opisuje neki dvorac, pa pita šta Đorđe kao arhitekta misli o tome, a ovaj stenje o nekom nebitnom napadu, živi sa ostavljenima, "pada glava", etc.

 

A i ovaj topik je ufitiljio bez malkina i debelog šefa iz tog perioda.

Link to comment

Za vikend odgledam dokumentarac o Jumbo Visma ekipi na Turu 2021. godine (Plan B se zove). Sad dve etape za redom Roglič pada. Kakav maler je čovek, neverovatno...

Link to comment

Kakav spektakl juče jbte. Ako je sada nešto jasno, to je da se do kraja ništa ne zna.

Link to comment

Ajde alat ali šta će da rade s biciklima da mi je znati. Tržište takvih bicikala nije baš toliko veliko, očigledno su prepoznatljivi svima koji imaju interes da kupe. Ni tržište nekih eventualnih kolekcionara koji bi da imaju bicikl vožen na TdF-u nije sigurno veliko, kao npr za ukradene slike. Bizarno.

Link to comment

Odakle ti to? Mislim da su to serijski proizvedeni ramovi, kao i sva dodatna oprema. Pretpostavljam da vozači imaju ličnih preferencija koji će menjač ili točkove da koriste, ali to se da prepakovati. Naravno, postoje unikatni, kao Lensov butterfly, ali mislim da su uglavnom to naširoko voženi bicikli koji se prodaju širom sveta. Kao reket Novaka Đokovića.

Link to comment

Gde sam rekao da je unikat? Rekao sam da nema puno ljudi na svetu koji će da iskeširaju red veličine 10k za bicikl u prodavnici. Ili par hiljada za polovan. Ti koji bi to uradili uglavnom prate TdF i znaju kojem timu su ukradeni bicikli, tako da ga sigurno ne bi kupili da imaju priliku. Za ciljnu grupu ne postoji tržište. Da je ukradena vredna slika, našao bi se neko ko bi je kupio ispod cene da bi mogao da zadovolji svoju sujetu da ima vrednu sliku. Čak i da nađu takvu mušteriju, ispod cene vredne slike je solidan iznos, ispod cene vrednog bicikla je zanemarljiv iznos za rizik krađe.

  • +1 1
Link to comment

Ram je oko 4-5 hiljada, samo njemu se (eventuaaalno) moze uci u trag. A into jako tesko, jerbo nema serijskih brojeva.

 

a komponente kostaju jos toliko (tockovi pre svega, a onda i di2 ili sram red), a to se sve utopi preko oglasa za jedan dan.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Gde sam rekao da je unikat? Rekao sam da nema puno ljudi na svetu koji će da iskeširaju red veličine 10k za bicikl u prodavnici. Ili par hiljada za polovan. Ti koji bi to uradili uglavnom prate TdF i znaju kojem timu su ukradeni bicikli, tako da ga sigurno ne bi kupili da imaju priliku. Za ciljnu grupu ne postoji tržište. Da je ukradena vredna slika, našao bi se neko ko bi je kupio ispod cene da bi mogao da zadovolji svoju sujetu da ima vrednu sliku. Čak i da nađu takvu mušteriju, ispod cene vredne slike je solidan iznos, ispod cene vrednog bicikla je zanemarljiv iznos za rizik krađe.

 

Pa samo unikatnom biciklu može relativno lako da se uđe u trag, i tada bi poređenje sa ukradenom slikom eventualno moglo da stoji. Ovi, najnoviji modeli Colnaga, Cervela, S Works (njih su valjda maznuli) i slični redovno se nalaze i kod dilera po Beogradu. Daleko od toga da je tržište naročito limitirano. Mrzi me sada da tražim koliko je ovih modela proizvedeno, ali svakako ih po berzama ima uvek. Sumnjam da će iko da pomisli da bi ukraden ram ili točak mogao da bude baš ovaj sa Tura. Šanse za to su statistička greška.

Link to comment

Nisu to isti bicikli, ovi na tour-u i ovi koje mozes naci u radnji.

 

Ali svejedno, nema policije koja ce se baviti ukradenim biciklima. Svake godine ima na trzistu ovih bicikala, koje na raznim GC takmicenjima “padnu sa kamiona”. (sa sve nalepnicom sa imenom vozaca)

Link to comment

Nekada su bili potpuno isti. Moguće da sada ima neki limited edition, ali ja nisam u stanju da primetim razliku.

Link to comment
6 hours ago, Djuro said:

Ram je oko 4-5 hiljada, samo njemu se (eventuaaalno) moze uci u trag. A into jako tesko, jerbo nema serijskih brojeva.

 

a komponente kostaju jos toliko (tockovi pre svega, a onda i di2 ili sram red), a to se sve utopi preko oglasa za jedan dan.

 

Dobro ovo je tačno, to sam zaboravio. Verovatno ih i zabole za ram.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...