Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Ovo nije obican korisnik bicikla, ovo je 1 istinska legenda: Federico Bahamontes koji negde krajem '50-ih, posle pobede cini mi se bas na TDF - ceka voz da se vrati kuci.. :) 

  • +1 3
Link to comment

Juče odlična etapa, sa opakim usponom na cilju. Woods zasluženo uzeo etapu. Fino se držao druge prateće grupe, koja se manje umarala. Na vreme krenuo i iskoristio svoju superiornost na usponu. Mohorič se dosta umorio, jer je bio u prvoj pratećoj grupi, koja nije baš sarađivala. Jorgensen se dobro držao. Dao sve od sebe i praktično "pao" pred kraj.

 

Posebno je bilo uzbudljiv obračun Pogačara i Vingegarda. Pogačar kad je napao i kako je bio uporan i napravio razliku mislio sam da će ga imati bar za dvadesetak sekundi iza sebe. Na kraju samo osam. Ali i psihološki značajno za njega. Danas odmaraju.

  • +1 2
Link to comment

Pello Bilbao odlično odvozio i eto pobedničkog postolja za Bahrain. Ušao među prvih pet u generalnom (smanjio zaostatak za Vingegaardom za oko 3 minuta). Izgleda mi da je Bahrain odličan. Čini mi se i da je Mohorič prekjuče išao na pobedu. Biće tu još pokušaja da se uzme etapa. Neilands je bio u solidnom bekstvu do pred kraj i zanimljivo bi bilo da je izgurao - doneo bi drugu pobedu zaredom za Israel.

 

Sutra još jedna mirnija etapa, a onda naredni dani donose borbu.

Link to comment

Nemam baš prostora da se posvetim, al jedva čekam ludnicu na 17. etapi. Jedino me nervira što nisu stavili cilj na Col de la Loze, nego će da ih teraju da se spuštaju još par minuta posle onog pakla. 

 

Kad su vozili pre par godina prvi put, sve je popucalo, ne znam da li je u prvih 50 dva vozača stigla na cilj zajedno.

Edited by kralj
  • +1 2
Link to comment

Opet dobar napad Emirata i Pogačara. Po ovome se čini da do nedelje Pogačar oblači žutu majicu. Možda je bila šansa da i danas obuče, ali Kwiatkowski je zaista sjajno odvozio i uzeo etapu. Sada samo 9 sekundi razlika. Biće uzbudljivo za vikend.

Link to comment

Uf, čini mi se da je tako bilo i prošle godine. Ne bih da mračim, navijam za Tadeja, al čini mi se da ga Vingegort kontroliše i da se usput manje troši. 

 

Jedino što je gotovo izvesno da će Tadej imati bolju ispomoć. 

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, kralj said:

 

 

Jedino što je gotovo izvesno da će Tadej imati bolju ispomoć. 


?

na koju foru? covek vozi sam vs jumbo visma, nema gotovo nikakvu pomoc.

Link to comment

Mislim da bolju ispomoć nego prošle godine. 

Ovo jeste bila nacrtana etapa da Emirati napadnu i uzmu etpanu, al ako ništa bar su videli da je Jumbo ranjiv. Vindegord je ostao samo sa Kusom koji se takođe poprilično mučio i pre nego što je Jejts napao, a ostali su spali na 5 km do kraja još dok je Soler bio na tempu. Razbili su ih tempom danas, ali ne verujem da je to indikator za dalje, ovaj profil kratke etape sa hc ciljem prosto odgovara Tadejevoj eksplozivnosti. Tu nema spora da je neprikosnoven. 

  • +1 1
Link to comment

Tadej ima bolju ekipu nego prosle godine a meni se cini da Jumbo nije bas tolilo skladna kao prije. Van Aert igra neku svoju igru o nije bas zadovoljan jer nije osvojio nijednu etapu. 

Link to comment

Ako je sudeći po izjavama i nije baš. Samo je Kus izjavljivao nešto u tom smislu, ali sasvim je moguće da je to bio damage control. Mogli su oni juče lagano da izgube žutu majicu, a čisto sumnjam da bi to dopustili tako što će da odmaraju etapu. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...