Jump to content
IGNORED

barselona, spain


denise

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sledeće sedmice sam u Barseloni, većinu ulaznica za muzeje već uzeo unapred.

 

Cenio bih neki dobar tip za klopu - tapasi, paelje, lokalno i mmditeransko na prvom mestu. Fine dinning no me interesa ovog puta

 

I ima li smisla potrošiti jedan ceo dan da se brzim vozom spustimo do Valensije (3h u jednom pravcu?)

  • +1 1
Link to comment

Za Valensiju ti treba bar 5 dana, bolje novo putovanje, nego pola dana.

 

Za klopu ti ne mogu pomoci, mi smo jeli po principu na sta naletimo u datom trenutku.

 

Paelja koji smo jeli bila je ok, nista specijalno.

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, banatjanin said:

Sledeće sedmice sam u Barseloni, većinu ulaznica za muzeje već uzeo unapred.

 

Cenio bih neki dobar tip za klopu - tapasi, paelje, lokalno i mmditeransko na prvom mestu. Fine dinning no me interesa ovog puta

 

I ima li smisla potrošiti jedan ceo dan da se brzim vozom spustimo do Valensije (3h u jednom pravcu?)

U Barseloni se solidno jede. Ima na svakom koraku hrane. 

Mozes da odes na Mercado de La Boqueria, tamo jeste guzva ali prepoznaces sigurno bolja mesta. Moze se odlicno jesti.

Ako bi malo dalje (nekoliko metro stanica) gde nema puno turista imas El Poblenou kraj, pesacka ulica izlazi na more i prepuna je restorancica. 

U Bornu su kul mesta, obavezno svrati u Guzzo ( @maheem je ljubitelj takodje :grozan:) makar na pice, ima i klope, ok je. Mada tu u ovom periodu ne radi bas sve i uvek proveri radno vreme. Opusteni su previse. 

 

I jedi slobodno Menu Del Dia, nemoj da mislis da je nesto losije u odnosu na ostalu ponudu, skroz regularno 

 

 

Edited by Sandradjer
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, banatjanin said:

Sledeće sedmice sam u Barseloni, većinu ulaznica za muzeje već uzeo unapred.

 

Cenio bih neki dobar tip za klopu - tapasi, paelje, lokalno i mmditeransko na prvom mestu. Fine dinning no me interesa ovog puta

 

I ima li smisla potrošiti jedan ceo dan da se brzim vozom spustimo do Valensije (3h u jednom pravcu?)


U cetvrti El Born se dobro jede, pored Guzzo preporucujem i Calabrasa (paelja). Uzivaj.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Milosh76 said:

Za Valensiju ti treba bar 5 dana, bolje novo putovanje, nego pola dana.

 

Najjači savet ikada... :rolleyes:

Edited by Mil@n
Link to comment
7 hours ago, Milosh76 said:

Za Valensiju ti treba bar 5 dana, bolje novo putovanje, nego pola dana.

 

Za klopu ti ne mogu pomoci, mi smo jeli po principu na sta naletimo u datom trenutku.

 

Paelja koji smo jeli bila je ok, nista specijalno.

 

znam da Valensia zaslužuje više. ovde je ideja bila da sednemo u taj brzi voz, koji pretpostavljam da je udoban i dobar, da prođemo tu mediteransku liniju kraj mora, da to bude atrakcija po sebi, da baš u valnesiji overinmo neku paelju i posetimo par mesta koja vrede pa uveče nazad. možda sve to nema smisla, zato i pitam :)

 

 

7 hours ago, Sandradjer said:

U Barseloni se solidno jede. Ima na svakom koraku hrane. 

Mozes da odes na Mercado de La Boqueria, tamo jeste guzva ali prepoznaces sigurno bolja mesta. Moze se odlicno jesti.

Ako bi malo dalje (nekoliko metro stanica) gde nema puno turista imas El Poblenou kraj, pesacka ulica izlazi na more i prepuna je restorancica. 

U Bornu su kul mesta, obavezno svrati u Guzzo ( @maheem je ljubitelj takodje :grozan:) makar na pice, ima i klope, ok je. Mada tu u ovom periodu ne radi bas sve i uvek proveri radno vreme. Opusteni su previse. 

 

I jedi slobodno Menu Del Dia, nemoj da mislis da je nesto losije u odnosu na ostalu ponudu, skroz regularno 

 

 

 

 

la Boqueria prva na listi, a negde u El Pblenou smo i smešteni. Guzzo ubeležen, izguglao sam ga, izgleda kao mesto baš za nas, hvala

 

6 hours ago, burekdzija said:


U cetvrti El Born se dobro jede, pored Guzzo preporucujem i Calabrasa (paelja). Uzivaj.

 

thnx!

  • +1 1
Link to comment

@banatjanin

Mozda nesto blize, npr Taragona, ili na sever Djirona. Saragosa je blizu, ali je i najslabija.

Evo ako naletite jos jedna preporuka za solidan obrok, to je isto u Bornu 

 

 

 

 

IMG_20240209_155643.jpg

  • Hvala 1
Link to comment
16 hours ago, banatjanin said:

Sledeće sedmice sam u Barseloni, većinu ulaznica za muzeje već uzeo unapred.

 

Cenio bih neki dobar tip za klopu - tapasi, paelje, lokalno i mmditeransko na prvom mestu. Fine dinning no me interesa ovog puta

 

I ima li smisla potrošiti jedan ceo dan da se brzim vozom spustimo do Valensije (3h u jednom pravcu?)

 

Ovako, moj predlog su:

https://maps.app.goo.gl/y2w8nEeQkZD9k5yg7?g_st=ic

Sad se zove ChaoPescao Seafood, ja kad sam bila zvalo se La Paradeta i izgledalo je mnogo, mnogo socijalnije (sa ulice je potpuno neugledno, izgleda kao radnja gde kupuješ ribu, pa napred naručiš a pozadi sedneš, sam uzmeš pribor i čekaš da te neki nervozni lik koji ne govori engleski pozove kad je hrana gotova; sve im je bilo fenomenalno, tri dana zaredom smo se vraćali; tamo sam prvi put probala jastoga (20€)).

 

Za tapase nam se generalno najbolje pokazala Barseloneta ali mesto koje sam inicijalno htela da ti linkujem je izgleda zatvoreno, tako da evo i ovo:

https://maps.app.goo.gl/AwiWaBQ47tRnj9gQ6?g_st=ic
Obrati pažnju, imaju neko kretensko radno vreme, poljubili smo vrata kad smo prvi put došli, a drugi put nije bilo mesta da se sedne.


Vredi proći makar jednom kroz Boqueria pijacu, ne nužno da bi tu jeo, ali meni je hotel bio blizu pa sam non-stop išla da kupim ceđeno voće za 2€ (pitaj boga koliko sad košta).

 

Ne znam da l će te put navesti na Sarriu, meni tamo živi drugarica, inače ne verujem da bih išla (mada je pretty, bila je neka proslava u toku pa je glavna ulica bila strava okićena), tamo imaš poslastičarnicu Foix i restoran (više kao bar zapravo) El Tomas de Sarria.


Sad ću zvučati kao neka abuela ali izbegavaj mesta gde imaju izložen meni sa slikama jela ispred, uvek su tourist traps (čak iako nisu na tipično busy mestima), ne znači nužno da će da te oderu ali budu uglavnom neke ispodprosečne paelje, bolje u Mek da odeš. Završila sam par puta na takvim mestima, ugl iz očaja, bili smo toliko gladni da bi pojeli kamen. 


Za Valensiju ne znam, ja sam se cimala da idem u Toledo (ali ja sam tenkre i bila mi je ogromna želja da vidim Toledo… zbog knjige El Club Dumas… don’t judge) tako da vrv vredi.

Edited by Patty Lee
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 9. 2. 2024. at 23:08, Patty Lee said:

Za Valensiju ne znam, ja sam se cimala da idem u Toledo (ali ja sam tenkre i bila mi je ogromna želja da vidim Toledo… zbog knjige El Club Dumas… don’t judge) tako da vrv vredi.

Toledo je jedan od najlepsih gradica na svetu, sa jednom od najlepsih katedrala na svetu, gde je vreme stalo i El Greco prisutan. Jede se dobro i ukusno.

Samo je 500km od Barselone :D

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Milosh76 said:

I vrlo blizu Madrida... Eto izgovora za nedelju dana u Madridu 😃 Mada treba bar 2 puta toliko.

Samo temeljno. Postujem :).

I El Escorial je blizu Madrida, ima tu posla 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Sandradjer said:

Toledo je jedan od najlepsih gradica na svetu, sa jednom od najlepsih katedrala na svetu, gde je vreme stalo i El Greco prisutan. Jede se dobro i ukusno.

Samo je 500km od Barselone :D

Vrv zato sam tenkre, nisam čak ni jela dobro i ukusno, nego sam samo htela “da malo budem tamo”, svakako kriminalno kratko i nedovoljno da bi stekao bilo kakav utisak o gradu. Ali moja računica je tada bila da je to cimanje plemenito :lolol: jer se inače ugl maltretiram da bi došla do nekog outleta bogu iza nogu. U Madridu nisam nikad bila :mellow:
 

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...