Jump to content
IGNORED

barselona, spain


denise

Recommended Posts

Nemoj da se kupas, sve ostalo ti je isto biggrin.png Ne bi trebalo da je hladno, vetrovito i sl. Za setnju skoro savrseno.

Weather in December

With only three days of rain, and an average temperature of 15 degrees Celsius by day (and 9 degrees by night), December is a pleasant month to visit Barcelona, and many travellers will prefer this time of year to the oppressive heat and crowds of the city's annual summer meltdown.

https://www.barcelona-life.com/barcelona/december

Link to comment
8 hours ago, pacey defender said:

Izgleda da ću ići u Barselonu u decembru. Biću smešten negde oko trijumfalne kapije ili više ka starom centru, tu negde. Pratim savete za obilazak, samo što mi je problem to što se svi odnose na topli deo godine. Pa ako imate neki specifičan ranozimski savet, kažite.

 

Akvarijum je jako lep. Izbegavaj da jedes po centru - odrace te, a klopa je turisticko nista. Cim se malo maknes iz centra gotovo da ne mozes da promasis sa restoranom. Mene u Barceloni vise vozi da lutam po Gotiku i Ravelu nego da obilazima Gaudije i ostale znamenitosti. Previse ljudi, sludi me potpuno. Doduse Picassov muzej je bas lep. Plazu mozes da zaobices, nista posebno ni leti ni zimi. Eventualno za setnju uz more. Ako dodjes do parka Guell, to blizu je CosmoCaixa, muzej nauke koji je bas harizmaticno mesto.

Link to comment
1 hour ago, lo zingaro said:

Meni je zimi Barseloneta i slobodna plaza u suncanim danima skroz kul. Malo ispijas vino, malo setas bos u pescanom plicaku. Maksimalno opustajuce.

 

Plaza zimi je uvek cool, ali plaza u Barceloni je meni bzvz skroz. Pokusavam sad da shvatim sto... Verovatno tu kombinaciju - dugacka, uska, uz grad, pa ka otvorenom moru, jednostavno ne mirisem ni leti ni zimi.

Link to comment
19 minutes ago, chandra said:

 

Plaza zimi je uvek cool, ali plaza u Barceloni je meni bzvz skroz. Pokusavam sad da shvatim sto... Verovatno tu kombinaciju - dugacka, uska, uz grad, pa ka otvorenom moru, jednostavno ne mirisem ni leti ni zimi.

Onaj deo u Barseloneti do olimpijskog sela nije uopste uzak, naprotiv. Volim ja te niske pescane dine, puste zimi. Naravno da ovakve plaze u poredjenju sa spanskim ostrvima nisu moguce ali ako nesto vrede onda je to bas zimi.

  • +1 1
Link to comment

Meni je isto u Barsi more jedna od manje vaznih stvari. Nekako mentalitet grada nije toliko morski, cak je i mediteranski sasvim umereno. Barsa je vise Rijeka nego Split, vise Trst nego Napulj. A i same plaze su, makar u samom gradu, zapravo vestacke (ovo na slici mislim da je izgradnja Barseloneta plaze).

 

E, da, ni Gaudi mi nije sad neko toliko ludilo. Mislim, to se svede na nekoliko zgrada i jedan park, ali Barselona je toliko vise od toga. Setnje, pre svega, jer Raval, Barri Gotic, Born, Eixample, Barceloneta i Gracia imaju svaki svoju neku draz, i svaki od ovih krajeva mora da se vidi na vlastiti nacin, bez bedekera i adresa. Razlicitost se ogleda i danas, cak i politicki. U Graciji su balkoni masovno ukraseni katalonskim zastavama i solidna vecina stanovnika je u tom fazonu. U Barseloneti su vise za Spaniju, i zastave su isto prisutne na balkonima. Ali ne spanske, nego zastave Barselonete, cetvrti.

 

Inace, imala je i Barsa Skopje 2014 fazu. Katedrala u centru grada je bila mnogo skromnija i tek u 20. veku je dogradjena da izgleda onako goticki. Slicna stvar sa mosticem/lukom koji povezuje zgradu katalonske vlade sa ne znam ni ja kojom drugom zgradom. Covek vi rekao, Venecija, 16. vek, a ono zapravo 1928. I samo ime Barri Gotic je novotarija iz 20. veka.

 

Sto se zime tice, da, manje vise isto radis osim kupanja u moru. 

bcn beach.jpg

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, pacey defender said:

Izgleda da ću ići u Barselonu u decembru. Biću smešten negde oko trijumfalne kapije ili više ka starom centru, tu negde. Pratim savete za obilazak, samo što mi je problem to što se svi odnose na topli deo godine. Pa ako imate neki specifičan ranozimski savet, kažite.

Imamo. Idi na Nou Kamp i kupi kartu za muzej FC Barcelone. 

Link to comment
14 hours ago, Lancia said:

U Barseloni nijednom nisam seo u neki prevoz, uvek sam se plasio da cu nesto propustiti da vidim. S pravom. Slican utisak nosim iz Amsterdama i Kopenhagena.

 

+1

 

Dodala bih tu Lisabon i Petrograd.

Link to comment

Lepo sto ste aktivirali temu. Pre 3 dana sam kupio karte za Barsu i dobro dodju saveti. Mada znam da cu da se smorim jer idem sa detetom :(

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Gde nalazite povoljan smestaj u Barsi? Koji god sam deo grada gledao, bilo booking ili airbnb cene su bas visoke.

Ima li neki dobar savet za deo grada dobro povezan sa centrom i aerodromom.

Link to comment
Gde nalazite povoljan smestaj u Barsi? Koji god sam deo grada gledao, bilo booking ili airbnb cene su bas visoke.

Ima li neki dobar savet za deo grada dobro povezan sa centrom i aerodromom.


Ja sam ubo mapu na bookingu i odabrao nešto što mi se činilo da je ok. Nikad nisam bio, relativno slabo čitao o krajevima u Barseloni ali znam za par must-see po Barseloni pa gadjao da budem negde izmedju. Izabrao hotel u Eix...kako god se zove. Kilometar od svega, relativno blizu svim ovim kvartovima koje pominju gore po postovima. Od aerodroma nekom linijom do poslednje stanice pa 10 minuta pešaka. Mada cene jesu dobre. 3 noćenja u hotelu, koji je u stvari apartman od 70 kvadrata, tri noćenja za nas troje 280 evra. Mada, kad pogledas nije toliko strasno, izadje oko 90 evra dnevno ili 30 evra dnevno po osobi.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Milosh76 said:

Gde nalazite povoljan smestaj u Barsi? Koji god sam deo grada gledao, bilo booking ili airbnb cene su bas visoke.
 

 

Ja kad nemam smestaj, onda airbnb, nema tu neke velike mudrosti. Ne znam kakve su cene tebi izasle, ali moguce da jako variraju i sezonski. Ja sam jednom gledao tacno u vreme kad je bio World Mobile Congress, i to je bilo apsolutno jezivo. Nedelju dana kasnije i do 3 puta nize cene bile, i to svuda, i u hotelima i po stanovima. 

 

Centar je ok povezan sa aerodromom, dakle sve oko Plaza Catalunye, od tamo idu busevi za aerodrom. A u sirem centru imas Plaza Espanya, tamo isto staje taj bus (iako vise volim voz, u Barsi mi je nekako lakse do i sa aerodrom busom).

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...