Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

jbt, bio sam tada u lisinskom kad i ivan:

 

Quote

Zadnji put kad smo takvo što imali priliku gledati bilo je prije dvadesetak godina na dva koncerta u Lisinskom i dva na ljubljanskim Križankama, ali tada ga je pratio bend; ne The Bad Seeds u punom sastavu, već jezgra koja će se ubrzo zatim pokazati postavom njegovog “midlife crisis side projecta” Grinderman.

ne znam koji dan, ali to je to.

kupio sam majicu.

 

prvi odlazak u zagreb ikad i drugi u hrvatsku posle 90.

vozom krenuili, vlakom stigli.

 

lepa vremena.

  • +1 1
Link to comment
On 19. 6. 2024. at 13:08, Ras said:

Grinvud je bio super!

Obezbedio je diskretnu muzičku pratnju za Kejva, a par momenata kada se isticao više je bilo za publiku (šou, je l tako?). Treba napomenuti da se Grinvud često povlači nazad i ne svira u periodima koji su rezervisani samo za Kejva. Međutim, ne može se ne primetiti da je bio super raspoložen, aplaudirao u ritmu bodreći Kejva ili podražavajući publiku.

Pretpostavljam dva moguća razloga:

  • sviruckaš malo sa Kejvom i kaplje kintica, umesto da krvavo rmbaš za Jorka
  • nakon Hangara, jednako kao i meni, sve mu je dobro!

 

 

@Ras Rase, nije to taj Grinvud :D. Ovaj što je krvavo rmbao za Jorka na koncertu The Smile-a u Hangaru je Džoni Grinvud. 

Ovaj što je pratio Kejva na basu u BNV je njegov stariji brad Kolin Grinvud. 

 

fe2ub0c8lik21.jpg

 

 

Edited by Willow
Link to comment
19 minutes ago, Willow said:

 

@Ras Rase, nije to taj Grinvud :D. Ovaj što je krvavo rmbao za Jorka na koncertu The Smile-a u Hangaru je Džoni Grinvud. 

Ovaj što je pratio Kejva na basu u BNV je njegov stariji brad Kolin Grinvud. 

 

fe2ub0c8lik21.jpg

 

 

Meni su isti! :lolol:

 

Ukapirao sam i ja , pa The Smile su iste večeri kada Cave u Bgd svirali u Bugarskoj.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Ras said:

Meni su isti! :lolol:

 

Ukapirao sam i ja , pa The Smile su iste večeri kada Cave u Bgd svirali u Bugarskoj.

 

E to me sad baš zanima kako su prošli u Vulgariji kad tamo nema Rusa 

Link to comment
1 minute ago, Eleniko said:

 

E to me sad baš zanima kako su prošli u Vulgariji kad tamo nema Rusa 

Nema ih, ali prete da će opet doći!

  • Haha 1
Link to comment
On 19. 6. 2024. at 13:08, Ras said:

 

 

Kada je započeo The Ship Song ljudi su između redova krenuli napred, a onda i da masovno spontano ustaju sa stolica. Odmah zatim svirao je i The Weeping Song, nakon čega povratka u stolice više nije bilo

 

 

Ovako slicno, mozda cak iste dve pesme, je bilo kad je nastupao u nesrecnom Krokusu u Moskvi, 2015. Pocelo se sa sedenjem, a onda se dobar deo ljudi sjurio u prvih par redova ispred bine.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Quote

Cave recently discussed his script with US comedian Mark Maron for his WTF podcast – via Den Of Geek– where he revealed details of the plot and why his script was never put into production.

"(Crowe) rang me up and asked if I wanted to write 'Gladiator 2," he said. "For someone who had only written one film script, it was quite an ask. 'Hey Russell, didn't you die in 'Gladiator 1′?' 'Yeah, you sort that out.' So, he goes down to purgatory and is sent down by the gods, who are dying in heaven because there's this one god, there's this Christ character, down on Earth who is gaining popularity and so the many gods are dying so they send Gladiator back to kill Christ and his followers."

 

 

Quote

"I wanted to call it 'Christ Killer' and in the end you find out that the main guy was his son so he has to kill his son and he was tricked by the gods. He becomes this eternal warrior and it ends with this 20 minute war scene which follows all the wars in history, right up to Vietnam and all that sort of stuff and it was wild. It was a stone cold masterpiece. I enjoyed writing it very much because I knew on every level that it was never going to get made. Let's call it a popcorn dropper."

 

 

https://www.nme.com/news/music/nick-cave-22-1259015

  • Wub 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Vidim izasao danas nov album, skroz, pustim, prodje jedna i po pesma i onda vidim Manic Street Preachers izbacili novi singli i hitro se prebacim na to. Jbg. Mozda je do mog raspolozenja. 

  • Vojvodo,serdare 3
Link to comment
12 minutes ago, Sludge Factory said:

Vidim izasao danas nov album, skroz, pustim, prodje jedna i po pesma i 

Dok ne pronađem: na koji ajbum liči?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...