Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

bookglobe je, inace, krenuo da izdaje kompletnog korta. dobar je povez ali nema onih predgovora kao kod komune. valjda su zbog toga sve to nabili u jednu knjigu, koju su nazvali secanja. i kurdi kakav je alvar?

Link to comment
to po secanju ili si skoro ponovo citao?i meni su onomad bili medju najdrazima, ali su primeri necega sto ne izdrzava bas najbolje ponovno citanje u starijim godinama.sto zapravo vazi za mnoge stvari koje sam voleo u detinjstvu, cak ni asteriks na duze staze ne izdrzava poredjenje sa recimo 1 tintin-om
Torpeda vrlo skoro, svih 15 Strip Agentovih albuma (mislim da je to sve sto je izaslo), a AF redovno citam svakih sest meseci. Oba stripa imaju odlican crtez a humor pogadja gde treba. Mozda nemam dovoljno godina da budem potpuno objektivan, ali sumnjam da ce ikada prestati da mi se svidjaju.Asterix je meni bas primer onoga sto ti bude dobro samo u detinjstvu. :)
Link to comment
:lol: Meni samo deluje smorno,
moguce da je samo to, ali nekad kad je guzva osecam se kao larry david.
ali mnogo mi je gori neki lik kojeg sam tamo zatekao par puta kako kupuje kada sam išao. Lik je neki urbani-moderni koji svaki put ostavi ogromne pare tamo...
zajeban je vrlo igrac taj bghost, nikome ne prica da se tajno intenzivno obrazuje, dok ne nabifla dovoljno da odjednom postane najjaci autoritet ovde.
Link to comment
Gear00100.jpgth_Gear00112.jpg th_Gear00123.jpgZnao sam da je Doug Tennapel, tvorac Eartworm Jima i Neverhooda, radio neke autorske stripove, ali nisam imao pojma da su ovako dobri! Ovo je njegovo prvo delo u toj oblasti, radjeno '98 i izdato u ukupno sest brojeva (ja sam citao crno-belu verziju, Image Comics je kasnije objavio sve u boji). Radi se o strateski bitnom gradicu naseljenim mackama (armpit of the world) pritesnjenom izmedju daleko jacih sila. Zanr nije lako odrediti, neka mesavina SF-a i akcije? Sve u svemu, fantasticno, moracu da pogledam sta je jos radio...TheLeftBankGangFantagraphics001.jpgth_TheLeftBankGangFantagraphics029.jpg th_TheLeftBankGangFantagraphics037.jpgKad smo kod zivotinja koje govore, evo jednog sofisticiranijeg primerka. Autor je Jason, Norvezanin dobro poznat ljubiteljima indie industrije kao autor umetnicki nastrojenih stripova. Jasonu je crtanje antromorfistickih zivotinja inace trejdmark, koliko sam shvatio. Strip je dobar, prva polovina tece normalnih tokom, dok se u drugoj Jason prebacuje na lika na lik i opisuje njihovo vidjenje situacije (videti slike). Prilicno solidno izvedeno, mada moram priznati da mi taj umetnicki™ stil nekako ne lezi. :blush:000-1.jpgth_scud02p02.jpg th_scud02p23.jpgSCUDovi su roboti koji se masovno proizvode radi obavljanja nekih... ne bas legalnih poslova. Po isteku svog zaduzenja im sleduje porcija samounistenja. Glavni junak ovog stripa, i sam SCUD marke Heart Breaker 1373, otkriva o cemu se radi i razumno se odlucuje da ne ubije svoju prvu metu, vec da je sakrije u bolnicu i odrzava u zivotu novcem koji dobija za svoje usluge. Od tada pa nadalje nema mnogo dodatnih objasnjenja, cista robotska sci-fi akcija. Sto se mene tice, moze! :heart: Kao i obicno, PM-ujte ako vam trebaju linkovi.
Link to comment
this is the end of the world as we know it.i ne verujem u kontra-argumente tipa pixar je zadrzao stil/stav itd.sad ce volverin da bude depiliran i u stripu.
danas sam bas razgovarala sa sestrom, pa mi rece da su ovi iz diznija dali obecanje da se nista ne menja sto se crteza i price tice, zapravo cela struktura ostaje ista, jedina stvar je sto ce sada trziste biti dosta vece, dobice stripove poput hane montane i slicno. no, sve sto je bilo do sada, bice i za dalje.i dobila je free pass dozivotni za diznilend. hahaha.
Link to comment
danas sam bas razgovarala sa sestrom, pa mi rece da su ovi iz diznija dali obecanje da se nista ne menja sto se crteza i price tice, zapravo cela struktura ostaje ista, jedina stvar je sto ce sada trziste biti dosta vece, dobice stripove poput hane montane i slicno. no, sve sto je bilo do sada, bice i za dalje.i dobila je free pass dozivotni za diznilend. hahaha.
uf. daj boze da bude tako, cak me bas briga i da uvate da filmuju sve sto im se svidja, ali se plasim tih prokletnika iz diznija, sve mi u glavi idu paranoje da toni stark vise nece smeti da pusi, ili da ce da uvedu jonas bracu da sviraju na vencanju spajdija i meridzejn koji, naravno, nisu imali seks pre braka. a mistik da se obuce u kaludjersku burku. pu, pu, pu.mada, samo zamisljam kakve bi perverzije na primer voren elis napravio od hane montane. to bi sigurno moglo da se cita.
Link to comment
Mrnjah, ovaj novi broj Martija (Veliki Hudini) je bez veze. Mada, koliko sam ukapirao, sledeci broj ce biti bar donekle povezan sa ovim. Od ovih sedam epizoda koje su do sad izasle, nije bilo ni jedne koja me je odusevila, ili da je bar bila odlicna. Ok i zabavne su bile Sudbina Atlantide, Trinaesto iskusenje i Kazna Elohima. Ostale su bile lose. Come on, come on... :D
Nece. Samo se baza Drugde pojavljuje kao vazan cinilac i u toj prici, kao i u ovoj, nista vise od toga (ne daj da te taj VC-ov uvodnicar zbuni). Inace je Uzas Kejp Roka nastavak (i zavrsetak) pretposlednje price starog toka, Neumoljivog ubice. Prva prica novog toka je, dabome, Sudbina Atlantide.I jos samo malo strpljenja. Nije decembar i Blago kapetana Kida tako daleko...;-)
Link to comment
Nece. Samo se baza Drugde pojavljuje kao vazan cinilac i u toj prici, kao i u ovoj, nista vise od toga (ne daj da te taj VC-ov uvodnicar zbuni). Inace je Uzas Kejp Roka nastavak (i zavrsetak) pretposlednje price starog toka, Neumoljivog ubice. Prva prica novog toka je, dabome, Sudbina Atlantide.I jos samo malo strpljenja. Nije decembar i Blago kapetana Kida tako daleko...;-)
Aha, hvala. Tako sam negde i mislio, mada nije lako razluciti sta je u uvodu tacno hteo da kaze. :DOk, ajde da vidimo. ;)
Link to comment
100Bullets13.jpgkraj.sad bih opet morao sve od pocetka da bih eventualno shvatio sta se stvarno desilo, ako je uopste konzistentno.mada moram da kazem da sada, za razliku od prethodnih nekoliko knjiga, imam osecaj da se osnovne crte mogu shvatiti i bez razumevanja svih detalja.podseca malo na formuaske odnose.
Link to comment

Meh. Ja sam prvih 97 brojeva procitao za nedelju dana i onda citao poslednje brojeve kako su izlazili i opet mi mnogo toga nije jasno. Ono sto mi jeste jasno je da Azzarelo nije imao plan za svih 100 brojeva, nego je posle nekih 35 poceo da improvizuje. Makar je Rissov crtez konstantan. :)

Link to comment

kupio za 100 evrica 37 ken parkera lms, 42 dilan doga dnevnik, stripoteke brojevi od 80 do 104, 7 dzudasa, supere sa badi longvejem, neke spunkove i strip artove i gomilu niskih brojeva lunov magnus stripa. zena tela da me ubije, ja mislim da sam super proso.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...