Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Citala si Sandmana, videla si pakao, jasno ti je kakva je kazna primerena tvom grehu. <_< ...sad zamisljam policu u kojoj Hellblazer stoji izmedju Green lanterna i Silver surfera. Opet necu moci da spavam...
ne bih volela da te muce nocne more, nadam se da ces videti pred spavanje. na sigurnom je hellblazer.

IMG_0077.jpg

Link to comment
ja sad moram da uskocim sam sebi u usta i pogazim sve sto sam ranije pricao na tu temu...ali makar zahvaljujuci 1 bendisu i 1 brubakeru, standardni marvel univerzum mi je, sve sa, i makar delimicno bas zbog preplitanja i crossovera, sada zanimljiviji od standardnog (ne-vertigo) dc univerzuma.
nista, samo da ovo pocrnim, da se ne zaboravi :-Psad dok sam gledala da ne iznerviram gaucosa, vidim da mi je ipak mesano meso na polici. nesto je po junacima, nesto po pricama, nesto po univerzumima.a sta radite sa svescicama? vidim da se ovi koje kao cuvam u nekim fasciklama i folijama ipak malo krive, i smrduckaju onako na novine, a bas bih par komada da hiberniram nekako.
Meni je God Save the Queen dosta onako mnjah bilo. Volim celu tu masu fairy spin-offova Sandmana, a volim i Kerija (dobro, Lucifera), ali ukombinovano je ispalo... potpuno razočaravajuće.
stvarno? bas mi zanimljivo, ti si prvi sendmenovac koji to kaze. mislim, (da ne izazovem sad prepirku, volim i ja sandmana, ali vise volim neke druge stvari) ipak.mene carey kupio sa my faith in frankie, i priznajem da od tada revnosno pratim sve.
Ево како сам ја то решио:
vala ti mozes da postanes predsednik kluba ocd-jevaca :D
Link to comment
ali makar zahvaljujuci 1 bendisu i 1 brubakeru, standardni marvel univerzum mi je, sve sa, i makar delimicno bas zbog preplitanja i crossovera, sada zanimljiviji od standardnog (ne-vertigo) dc univerzuma.mislim to se za sada sve prakticno svodi na daredevila i ultimate spider-mana + alias i pulse, i kapiram da cu da dodam brubakerovog captain americu i mozda evntualno ultimate x-man i new avengers, i ok mozda eventualno immortal iron fist... hm, kako god kolicinski tu ima mnogo, ali se svodi na 2.5 autora.
U neku ruku te razumem, a u drugu i ne bas. Mislim, jasno je da se u Marvelu uvek nesto desava, ali moj problem je sto nikako ne mogu da se zainteresujem za njih ozbiljno. Kad god otvorim onog Spajdermena, meni se prispava... Nekako me zabole sta ce biti s njim. A i za ostale mogu to isto reci. Cak ne znam ni ko vise koga crta, ni koji junaci se s kim mesaju, sve mi je to kao nekakav sitkom gde ce svako sa svakim u nekom trenutku da se kresne.Zato sada prekopavam po Image-ovim zabitim hodnicima u potrazi za dobrim stripom. Mogu vam reci da se tu ima stosta naci...
ne bih volela da te muce nocne more, nadam se da ces videti pred spavanje. na sigurnom je hellblazer.
Dobro je. Ne bih zeleo da se stari Dzon nadje u losem drustvu... znas kako je povodljiv.
Link to comment
U neku ruku te razumem, a u drugu i ne bas. Mislim, jasno je da se u Marvelu uvek nesto desava, ali moj problem je sto nikako ne mogu da se zainteresujem za njih ozbiljno. Kad god otvorim onog Spajdermena, meni se prispava... Nekako me zabole sta ce biti s njim. A i za ostale mogu to isto reci. Cak ne znam ni ko vise koga crta, ni koji junaci se s kim mesaju, sve mi je to kao nekakav sitkom gde ce svako sa svakim u nekom trenutku da se kresne.
vec dugo pokusavam da utvrdim zasto postoji takav stav prema marvelu, tj prema superherojskim sapunicama/dramama. razvijala sam razne teorije zavere, i onda mi je juce otvorio oci a ko drugi nego alan moore. u ovom filmu koji sam pominjala u nekom prethodnom postu, prica o tome kako je poceo da cita stripove, prvo engleske (i super to objasnjava kako do prelaska u grammar school nije znao da postoji srednja klasa, da je mislio da postoji samo njegova radnicka i kraljica :)) i kada se prvi put dokopao americkih stripova, superman, batman, spajdi itd, otvorile mu se oci, gledajuci one slike solitera, metal/staklo i da mu je to bio pravi futurizam. probacu da nadjem ceo citat, jer je odlicno.secam se da mi je bio veliki smor kad sam ko klinka, posle par godina citanja supermena, betmena i naravno spajdija, da se priviknem na ovde popularne stripove tipa teksa vilera, zagora, pa cak i martija i dilana doga. o francuzima i da ne pricam. jedini izuzeci su bili korto i tin tin. potpuno drugaciji svet, drugaciji pristup stripu kao mediju. mozda u tome lezi tajna.
Dobro je. Ne bih zeleo da se stari Dzon nadje u losem drustvu... znas kako je povodljiv.
konstantin je kod mene na sigurnom, ne brini. i na papiru i uzivo ^_^ .
Link to comment
Ево како сам ја то решио:
pa kako si odlucio kojim ces redom?
Kad god otvorim onog Spajdermena, meni se prispava...
ultimate? ja sam samo to (u poslednjih 20 godina) citao, drugo ne znam.si probao bendis/maleev daredevila?a i kirkman je mislim pisao nesto u ultimate univerzumu.(trebalo big epizode 37-48 walking dead da mi budu u posti, mada sam cuo da cu citanjem toga da najebem i pizdim sto nemam dalje)
vec dugo pokusavam da utvrdim zasto postoji takav stav prema marvelu
pa ja i dalje mislim da je odgovr pre svega to sto je velika vecina toga sranje. kao uostalom i kod dc-a.mislim i ja sam posao od toga daje sve sranje pa sam otkrio vertigo, millera i moora.ok miller je radio i za marvel, i pre dark knighta, ali meni to ni dan dans nije nesto (daredevil pre born again). kao vidis da je bio neki pomak ali i dalje ima ono usputno spominjanje gubljena vida u svakoj epizodi itd.marvel je to sve do bendisa/kraja devedestih cini mi se mnogo infantilniji.mislim ne znma pouzdano posto sam predrasudan pa ne citam, ali cak i pocetak vol 2 daredevila (kevin smith) mada je dobar i dalje ima te fore.elem iz moje perspektive je stvar prosto da je polazna pretpostavka da je sve sranje, a onda je dc prvi to promenio. i vertigo je stariji od max-a (i nema idiotsko ime) itd.
...tj prema superherojskim sapunicama/dramama.
e pa vidis meni nije tj. tj moja predrasuda je bila da su sve pojedinacne epizode sa sibanjem bez ikakvog toga.eh da sam ranije znao da je sapunica...psizlazi za par nedelja absolute ronin, eto dodatnog povoda za posebnu policu ili mantlepiece (sto ne znam kako se kaze na srpskom) samo za absolute izdanja. Edited by kurdi
Link to comment

Kirkman je radio bas svasta u Marvelu, od zanimljive sale (kako sam ja sve to shvatio) sa Marvel Zombies do mejnstrim Marvelovstine kao sto je Kapetan Amerika i X-men.Inace, slozicu se da je vecina problema sa Marvelom sto je prica jednostavno bez veze. Takodje cu se sloziti da je to cest problem i u DCju. Vidim ja i ovo sto luba prica - drugaciji pogled na svet, pricu, dramu... Ali mislim da je kod mene problem mozda malo licnije prirode i da se tice ukusa. Ja, naime, jednostavno ne mogu da se uzivim u Spajdermena. Ne mogu da se nateram da me interesuje sta ce mu se desiti. "Spajdi je u opasnosti!". "Ko ga jebe, nek crkne." je moja tipicna reakcija.A nisam takav inace. Ja se lako nalozim i na neke ocite gluposti, ali mi ovo ne ide.Inace, nisam pratio Daredevila bas odavno. Mozda je vreme da mu (opet?) dam sansu.

Link to comment

Je l' neko od vas (bar vi sto zivite u USA) citao ovu Batman RIP sagu (koja se valjda proteze kroz sva izdanja vezana za Batmana), koju radi Grant Morison, i za koju kraj treba da pise Nil Gejman (ono sto sam postavio par strana unazad, o mogucem kraju Batman i Detective izdanja)?Kakvi su vam utisci i na sta to sve lici?

Link to comment
stvarno? bas mi zanimljivo, ti si prvi sendmenovac koji to kaze. mislim, (da ne izazovem sad prepirku, volim i ja sandmana, ali vise volim neke druge stvari) ipak.
Pa God Save the Queen ima veze sa Sandmanom tek marginalno, ali baš baš.Ne znam, banalna mi je do bola ta pričica o wild child tinejdžerki sa odsutnim roditeljima koja u isto vreme otkriva heroin i tajnu o svom poreklu. Pa onda ona i njena mama upadaju u Farie-town, reconquista style, vrate Titaniju na presto, skinu se sa horsa, i odjašu into the sunset. Mislim, takve stvari mogu da prođu samo uz poveliku dozu humora (Fables) ili stila (Gaiman), a ovde ne nalazim ni jedno ni drugo. /Inače, naslov je false advertising at its worst, ali to je sad sitničarenje./Meni je Carey bio OK u Hellblazeru i više nego OK u Luciferu, ali ovo je stvarno gubljenje vremena.
Link to comment

>>pa kako si odlucio kojim ces redom?Лако. Што се формата тиче, ту два доминирају: Бонели и албуми. Онако узгред, тек да га има, обезбедио сам целу 1 полицу за формат г. новела (за Белопутна издања и оригиналног Хелблејзера).Е сад, при одлучивању шта ће горе а шта ће доле, водио сам се естетским и практичним разлозима. Јес' да ми естетика није јача страна, али ми некако нормалније оку изгледа да албуми буду на врху, па сам их тако и метнуо, а испод њих Бонелије. С практичне стране, често потежем за Бонелијима ради каквих референци, па ми је лакше да су ми ту при руци но да се пењем на столицу да их дохватам с врха...Следећи корак је био заправо да одлучим које ћу комплете стрипова и на ком језику да скупљам, а потом које да задржим овде, а које да шибнем за Ваљево, јер сам суочен као и сваки стрип-фан са недостатком простора. Како су ми Марти и Дилан најомиљенији, одлучио сам се да ова два јунака имам у свим издањима на италијанском, српском и хрватском језику. Разлика је у томе што сам се код Дилана одлучио на ХЦ издања зарад очувања простора - ДД Колекционе бук, што је репринт редовне серије, и ДД Супербук (репринт свих осталих ДД прича), док Мартија имам онако како су излазили у Италији. Како ми је Марти ипак важнији од Дилана, њега сам прво и укомплетирао. Отуде је заправо и прва полица комплетна у италијанским Мартијима, почев од гиганата (којима сам придружио и хрватска издања) и разних ХЦ и каталошких издања, преко Прича из базе Другде, оригиналне серије, Специјала, Алманаха мистерија, Максија, Зоне Х, туте и на крају екстре. На другој полици се даље Марти наставља, сада у хрватском издању, ХЦ Либелус, а испод мека Стрип-агентова и ВЧ издања. Следи тек започето комплетирање Мистер Ноа, којег ћу имати у комбинованом српско-хрватском издању у некој даљој будућности, па Натан Невер на хрватском, и они ће остати овде, баш као и малопре поменути италијански Дилани. Ови остали Дилани који овде сада красе полице ће се полако придруживати својој српскохрватској сабраћи у Ваљеву како ми буде понестајало простора овде. За крај сам оставио Магичног ветра чија му српска судбина никако није наклоњена као и неколицини Кен Паркера, оних које су одрадили Алесандрини и Кастели... Кад њих помену, последња два реда друге полице заузима једина некомплетна ММ серија Раколта, али ми она није сада битна, јер је реч о репринту Мартија (две приче у једној свесци), а њих већ имам оригиналне.Оно што ми управо сад престоји је да ону трећу полицу са албумима поделим на две. На првој би остали хрватска и српска издања НН и ДД Гиганата + Магнусов Тексоне, а на другој ћу да пребацим албуме Белог пута и Фибре. Само још и полице да купим...

Link to comment

komentari posle, sad nova navlaka:ct.jpgodavno nisam ovako brzo progutala ceo trejd. brubejker odlican, prica odlicna, crtez onaj sto volim.jos me tri cekaju, nema vece srece

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...