Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

U pravu si, nije.
Hajde, posto nisi jedini na topicu sa tim stavom, da mi objasnite komparativnu zrelost Texa u odnosu na Zagora. Ja sam i jednog i drugog konzumirao u istom uzrastu, a i jednog i drugog sam imao prilike da citam i sad i nije mi jasan stav - "Tex je dojajacarskikul a Zagor je smesan i za decu.
Link to comment

Tex je zamisljen kao klasican vestern bez mnogo filozofiranja. Prica o dva prijatelja koji zbog prirode svog posla upadaju u razna sranja. Zagor je, sa druge strane, svastar. U najvecem broju epizoda izgleda kao karikatura nekog super heroja. Mlati zombije, vanzemaljca, indijance, jebemligakogasvene. Kit Karson je zahvalniji lik za sporednog junaka od Cika. To je prvo sto mi pada napamet, ali seticu se verovatno jos neceg.

Link to comment
Tex je zamisljen kao klasican vestern bez mnogo filozofiranja. Prica o dva prijatelja koji zbog prirode svog posla upadaju u razna sranja. Zagor je, sa druge strane, svastar. U najvecem broju epizoda izgleda kao karikatura nekog super heroja. Mlati zombije, vanzemaljca, indijance, jebemligakogasvene. Kit Karson je zahvalniji lik za sporednog junaka od Cika. To je prvo sto mi pada napamet, ali seticu se verovatno jos neceg.
- To sto se Tex lakse svrsta u zanr od Zagora ne govori nista o njima. SF nije manje legitiman od vesterna, a ne vidim sto bi SF X-Fajlovskog tipa bio detinjastiji ako se odigrava na divljem zapadu.- Jednako je nemoguce izvesti Texova kao i Zagorova dela. Nemojmo se sad praviti kako je Tex realan samo zato sto nema vanzemaljce.- Zagor nema ni jedan superherojski atom u sebi. U stvari, on se po karakternim osobinama malo razlikuje od Texa, a fizicki je jedina razlika sto ume da skace lijanama kao Tarzan. To je naucena radnja, a ne moc natprirodnog tipa.- Zagor ima neke sasvim realne probleme puput nemanja para za rucak.- Ciko je jasna aluzija na Sancha Pansu. Kit je prilicno standardizovan zajebani matorac. Dobar pisac bi daleko vise mogao izvuci iz Cika.- U Tex je ubacena ekipa skoro tinejdzera ne bi li se deca sto lakse identifikovala. Daleko od toga da je to strip koji pokusava odraslima da ponudi klasican vestern, poput Bluberija npr.
Link to comment
jesam. njega sam zaboravio da pomenem. potpuno se slazem apsolutno najbolji boneli trenutno. steta sto mu je distribucija trenutno u srbiji katastrofalna, jer izdavac, sfera, kao da se trudi da sakrije gde moze da se kupi. . bolje da je VC uzeo njega a ne zagora. imao bi odlican presek italijanskih stripova druge generacije. p.s. neka im neko prenese da stvarno urade nesta sa naslovnim stranama za marti misteriju. ono je stvarno blagi uzas.
Па, нису ни могли да узму Ветра, кад су права већ узета од Сфере, а МВ нажалост није стрип са којим би покренуо Бонелија у Србији. Марти ће, ваљда, бити бољи у будућности, што се графичког изгледа тиче, бар за мало...
Naslovne strane su original, italijanske, ovi iz VC-a samo to obrade (naslov, cena, VC logo, broj strana i da li je cela epizoda ili ne). Sad, sam crtez je takav kakav je, ali ovu obradu bi stvarno mogli da srede, jer je ocajna (tu pre svega milsim na naslov, naravno). Unutra pise da lay-out korica radi neki BLAZINA DESIGN STUDIO (ima i email adresa; mozemo da se zalimo :D ).
Мени јуче у СКЦу казаше да је Блажина из новијих издања повукао свој мејл, управо због превеликог броја жалби :lol::wub:
Link to comment

kao prvo vestern je otac svih zanrova, to valjda svi znamo <_< ajd probaj da skaces na lijanamapa ako u sumi nema sta da jede onda mislim...nisam ja kriv sto dobri pisci nisu izvukli vise od cikaepizode sa klincem su sranje. generalno tex ima vise solidnih epizoda od zagorabluberi je odlican vestern. preporucujem ti i Izbacivaca, daleko najbolji vestern poslednjih godina. dobra stvar sto nismo cekali sto godina da se pojavi i kod nas.

Link to comment
Мени јуче у СКЦу казаше да је Блажина из новијих издања повукао свој мејл, управо због превеликог броја жалби :lol::wub:
Ja mu nisam slao nista, majke mi! :D
Link to comment
kao prvo vestern je otac svih zanrova, to valjda svi znamo <_<
Vanzemaljci su crtani jos na pecinama ako je verovati Denikenu ;) Sto znaci da su SF i horor pradede.
ajd probaj da skaces na lijanama
Probaj ti svaki drugi dan da se potuces sa celom kafanom i uvek izadjes neogreban i jebes mater desetorici. Ja bih radije izabrao lijane.
pa ako u sumi nema sta da jede onda mislim...
Kad dodje u grad cesto mora da smisli sta da radi, jer nema para za veceru. To je ubaceno kao pocetak saljivog dela gde se Ciko snalazi za zdranje, ali je kul fora da jedan takav heroj (bez super) ima tako klosarske probleme.
epizode sa klincem su sranje. generalno tex ima vise solidnih epizoda od zagora
Generalno je stvar u tome sto si ti o Zagoru pricao kao o Teletabisima, istovremeno se odusevljavajuci texovim dogodovstinama. Nemam nista protiv ako je stvar u tome da ti jednostavno vise volis jedan od drugog stripa, ali nije OK spocitavati detinjastost samo jednom od njih.Ja takodje nisam nesto padao na Zagora, mada je meni recimo smetala ona idiotska kamencina na drsci koju tegli i cinjenica da nikad ne presvlaci majicu. Ali Zagor bar moze da te iznenadi kad ga citas, Tex je uvek dosao kod ortaka, pebio ceo saloon, otkrio info koji mu treba i zavrsio posao. Uvek ista, sigurna formula. Za vanzemaljce kombinovane sa indijancima su trebala muda...
Link to comment

Denikenu ne verujem. U vanzemaljce verujem ali ne u ove Zagorove. Ako si ikada ucestvovao u masovnoj tuci znas da je strategija osnova za dobijanje bitke. To sto se Zagor ne presvlaci obaska. A ko je Zagoru kriv sto nece da nosi ranac. U njemu lepo smesti parce bizona, lepo usoljeno, bog da ga vidi. Nikad ne bi gladovao. Ovo sa indijancima i vanzemaljcima i mudima ne razumem. Da zakljucim Tex je simpatican Zagor je igrarija.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Procitah ovog novog texa .Onako nista posebno, dijalozi krajnje banalni. Mefisto kad se maskira isti Doktor Dabic.Inace kad mefisto gleda u neko carobno ogledalo i vidi texa i jos im cuje i glasove.Koliko ja znam kad se gleda u magicnu kuglu vidi se slika ali ne moze da se cuje glas.Ima najava za novi strip Dragonero sledece nedelje.

Edited by BornToRun
Link to comment
Mogo bi "neko" iz Veselog Četvrtka da objavi to veliko iznenadjenje za kudravog gaucosa i ostale ljubitelje Zagora.
E, jesi kvaran... :)Ali dzaba, ja cak i stripove koji mi se svidjaju ne kupujem nego kradem. Danas bih dao novac za mozda desetak stripova koji izlaze, ali ni jedan ne spada u ZS i LMS favorite iz detinjstva. Da ne pricam da mi je zao i ono para koje sam dao Belom putu do sada, nakon sto su se neke sveske jednostavno razdvojile po pola.
Link to comment
ultimateSpiderman_2.jpegpuko sam, bendis mi je jebo kevu, navukao sam se i na ultimate spider-mana, postacu marvelovac.ceka me 20 knjiga :wub: sjajno, sjajno, nije tezina/teskina 1 daredevila, ali poput najboljih teenage tv serija (ima i romanse i geekovanja i svega :heart: )prvo sam ovaj drugi trade kupio nesto slucajno, onda video u paketu na ponizenju 3-5, pa onda morao da dopunim keca... a sada sam upravo ipak narucio prvi hardcover = prva dva trade-a, koja naravno vec imam... kao i ono sto je u drugom hardu i pola treceg... al jebiga bolje da pocnem sada nego jos kasnije da krenem sve iz pocetka.u medjuvremenu je bilo i nekih brubakera, ali o njemu kasnije. Edited by kurdi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...