Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Hvala dobri ljudi, kontam da krenem od "Preludes and nocturnes", mozda to i skinem s neta, pa cu posle kupovati one bolje delove. 

 

Inace, poslednje sto sam procitala je Long Dzon Silver "Ledi Vivijen Hejstings" i ok mi je, ali nisam odusevljena. Dobar crtez (utisak amatera), dopala mi se psihologizacija likova mada nema tu nikakve narocite dubine, a sama prica mi je onako..pa ne znam da li sa tim da nastavljam. 

 

ljs_perl_1.jpg

 

Pre ovoga sam procitala u originalu

 

file_1_11.jpg

 

crtez odlican, bojim se da pricu nisam najbolje shvatila, ali svakako je mracno i morbidno i ne bih bas tim putem nastavljala. bar ne sada. 

 

dakle, sandman. kontam da cu imati ukusa  :P  i da ce mi se dopasti. 

 

Link to comment

Ako ti se Eben & Stella svideo zbog crteza, probaj nesto od Bena Templesmitha. Ta naslovnica je njegova, a Randall je ocigledno imitirao njegov stil u samom stripu. Doduse, Templesmith se specijalizovao za mracno i morbidno, ali Fell je krajnje kvalitetan (i kratak, 9 brojeva) uradak koji bi svi trebalo da procitaju, a Wormwood je skroz njegovo cedo, tu je bio i na scenaristickim duznostima. Oba sadrze dovoljno humora da odagnaju preveliku mracnost™, pogotovo Wormwood.

 

Fell:

 

untitled-scanned-11.jpg

 

Wormwood: Gentleman's Corpse:

 

wormwood-gentleman-corps.jpg

Link to comment

Djecarci, strip nisam citao, pa skoro sto godina. Voleo bih citati stampana izdanja, ali ove fensi stvari koje provlacite po topiku koliko znam nisu dostupne za neko lakse nabavljanje u Srbiji. Ako mi je jedini izbor piljenje u ekran, molim preporuku sa skidanje nekog programa, koji je namenski pravljen za strip i mangu ? Probao sam par puta bez ikakvog pomagala, ali mi svu draz ubije skrolovanje levo-desno i gore-dole .

Link to comment

Ne Calavera, nisu po mom ukusu, al fala lepo. Btw, avatar ti je presimpatičan.  :D

 

Molim lepo ^_^

 

Djecarci, strip nisam citao, pa skoro sto godina. Voleo bih citati stampana izdanja, ali ove fensi stvari koje provlacite po topiku koliko znam nisu dostupne za neko lakse nabavljanje u Srbiji. Ako mi je jedini izbor piljenje u ekran, molim preporuku sa skidanje nekog programa, koji je namenski pravljen za strip i mangu ? Probao sam par puta bez ikakvog pomagala, ali mi svu draz ubije skrolovanje levo-desno i gore-dole .

 

Ja sam vec godinama na CDisplayu. Skrolovanje gore-dole je 1 neminovnost, ali ima dosta opcija koje olaksavaju citanje.

Edited by Calavera
Link to comment

Pa nije skrolovanje neminovnost, zavisi koliki ti je ekran :whistle:

 

Kolega skauzer, ako te nervira čitanje iz CBR ili CBZ arhiva, uvek možeš da ih otpakuješ (u pitanju su u stvari .rar i .zip fajlovi), unutra je svaka strana pojedinačni .jpeg koji možeš da otvoriš kojim god programom normalno gledaš slike.

Link to comment

Ja sam stekao utisak da je tako i prvi put radio, tu tek ima da se skroluje. Realno, nema tu sta da se prica, CDisplay (ili neki slican noviji program u koji nisam upucen) je keva za skenove, pogotovo kad se naviknes na citanje s ekrana.

Edited by Calavera
Link to comment

CDisplay i klonovi umeju da zaribaju ako varira orijentacija stranice, kao u npr. nedavno završenom Triliumu. Možda postoji jednostavan način da se zarotira pojedinačna stranica (bez da se reloaduje cela arhiva svaki put), ali ja ga nisam našao. Tu sam morao da otpakujem.

Link to comment

U ovom mom CDisplayu imam Options -> Rotate -> izbor izmedju This page i All Images. Mozda ti imas neku drugu verziju gde toga nema?

 

A i to na stranu, koliko stripova od tebe trazi rotiranje stranica?

Link to comment

Djecarci, strip nisam citao, pa skoro sto godina. Voleo bih citati stampana izdanja, ali ove fensi stvari koje provlacite po topiku koliko znam nisu dostupne za neko lakse nabavljanje u Srbiji. Ako mi je jedini izbor piljenje u ekran, molim preporuku sa skidanje nekog programa, koji je namenski pravljen za strip i mangu ? Probao sam par puta bez ikakvog pomagala, ali mi svu draz ubije skrolovanje levo-desno i gore-dole .

ako bi da kupujes svaka prepouka za bookdepository. Stize na vreme neguzvano i fin im je izbor.

Link to comment

U ovom mom CDisplayu imam Options -> Rotate -> izbor izmedju This page i All Images. Mozda ti imas neku drugu verziju gde toga nema?

 

A i to na stranu, koliko stripova od tebe trazi rotiranje stranica?

 

Ma imam i ja to, samo što mi se ne ulazi u tri podmenija da bih izvršio radnju koja uživo zahteva pola sekunde. Ali ne rotira se mnogo stripova, u pravu si, sitan je problem. Isto kao kad hoću da zumiram na neki deo strane, pa lupam + mahinalno očekujući da to funkcioniše isto kao u ACDSee. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...