Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

ih, nemoj se ustrucavati kad je sveto britansko trojstvo u pitanju :D
Ubuduce necu! evilsmile.gifAli kad bih sad poceo da nadokadjujem propusteno... Evo recimo:
NYCC: Grant Morrison’s ‘Annihilator’ tells a twisted Hollywood taleOct. 12, 2012 | 11:57 a.m.As Legendary Comics continues to trot out talent for its upcoming titles, there might be no one better to have on the roster than Grant Morrison. The Scottish writer, a member of the Most Excellent Order of the British Empire, is a singular talent who, in these last few years, has been called on to revamp major comics and characters including Superman, Batman and the X-Men with his own unique brand of storytelling.Now he’s turning his creative attention back to an entirely new endeavor — Morrison announced Thursday at New York Comic-Con that he is developing a six-part comic book miniseries called “Annihilator” with Legendary, with an eye toward releasing it next year.“It’s a big science fiction story set in modern-day L.A.,” said Morrison. “It’s something I’ve been working on for the last few years.”“Annihilator” centers on hard-partying screenwriter Ray Spass, who is down on his luck. “He’s a kind of drunken, drug-abusing Tom Sizemore,” Morrison explained. “He’s a bad boy, but he has this final chance to do a big studio movie called ‘Annihilator.’ “Things become complicated once Spass is diagnosed with a brain tumor, and the main character in his screenplay suddenly comes to life, leading Spass on adventures he didn’t bargain for.Informing Morrison’s view of a futuristic Los Angeles and Hollywood was the “weird side of L.A. with a touch of satanism, illustrating a dark side,” he said. “I wouldn’t say it has a ‘Blade Runner’ feel, but it does have a little bit of ‘Faust,’ with a character like the devil. He’s not the devil, and isn’t even from this dimension, but he’s something like him.”As with other Legendary projects, there’s the possibility that “Annihilator” could have a silver screen future, but Morrison said it’s too early to seriously speculate about movie prospects.“Well, you have to make sure you make a good comic book first… but yeah, they’re about movies, and that’s about taking stories and converting them from one medium to another,” he said. “Really, though, we’re just concentrating on doing a really great comic book.”Although Morrison says he’d welcome the opportunity to retell the origin of Wonder Woman — a task that recently fell to Brian Azzarello — dreaming up original characters has provided a welcome creative jolt.“I just want to get back to creating new characters. I’ve been pretty much working with DC characters like Batman and Superman. I am happy to get to my own guys again,” Morrison said.– Jevon Phillips http://www.superherohype.com/news/articles/173137-new-york-comic-con-grant-morrison-a-bob-schreck-on-legendary-comics-annihilatorhttp://www.superherohype.com/news/articles/173137-new-york-comic-con-grant-morrison-a-bob-schreck-on-legendary-comics-annihilator
A iscrpne izvestaje sa MorrisonCona nacicete sami siguran sam! :D
Link to comment
hehe, znala sam. danima sam guglala, i jedino sto mi deluje da je moguce (narocito s obzirom koliki je hickman fanatik) jeste veza sa alanom turingom. mozda su bili decaci u pitanju, pa zbog toga. turing je koristio fiberacijev niz za pravljenje sifara, mislim da cak i le kare negde pominje da su njegovi kodovi bili najjednostavniji i zato najtezi za razbijanje.
Fiberači? :unsure:Fibonačijev niz je vrlo jednostavna stvar, krećeš od broja 1, a svaki sledeći je zbir prethodna dva. (Pre jedinice je nula.) Dakle, imaš 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, itd.A Turing je, koliko znam, bio peder a ne pedofil, mada ko zna koliko distinkciju Ajnštajn pravi...Što se Morrisona tiče, ne bih da vam kvarim zabavu ali MBE je krajnje bezvredno zvanje, najniža moguća titula rezervisana za fudbalere, strip-autore, i sličan polusvet :)
Link to comment
Fiberači? :unsure:Fibonačijev niz je vrlo jednostavna stvar, krećeš od broja 1, a svaki sledeći je zbir prethodna dva. (Pre jedinice je nula.) Dakle, imaš 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, itd.A Turing je, koliko znam, bio peder a ne pedofil, mada ko zna koliko distinkciju Ajnštajn pravi...Što se Morrisona tiče, ne bih da vam kvarim zabavu ali MBE je krajnje bezvredno zvanje, najniža moguća titula rezervisana za fudbalere, strip-autore, i sličan polusvet :)
fibonaci, naravno, lapsus.a za turinga, pa to, ko zna sta je u to doba sve spadalo u gej. nastavicu da istrazujem, a ko zna sta ce sve jos hikman da iskopa.a za morisona, tako se pocinje. doci ce on i do sera, ne brini.
Link to comment

Auh, groznih li sam se stripova nacitao prethodnih dana. Pfuj!510%2BWWoGFdL._SL500_AA300_.jpgNikad nisam mogao da smislim marvelove stripove, i od njih sam oduvek bezao ko Djavo od krsta. A i ono malo sto sam procitao (cuj procitao, kupio, eno cuce u biblioteci), zazalio sam, tipa 1602, i drugih gadarija... Uglavnom, pukim slucajem pre neki dan mi dopade saka i Srebni letac. Rekoh, ajde daj da ga procitam, mada znam da cu se kajati. Da sam koricu trebao da zatvorim za malo kad sam je otvorio, dovoljan je bio uvod, koji je pisao Njegovo Kraljevsko Velicanstvo Sten Li. Da sam imao pameti, tu bih stao, ali ne, nastavim ja da citam dalje, da vidim kako cika Li zamislja Vaseljenu, te borbu dobra i zla. Sama prica predvidljiva do bola, plitka da plica tesko moze da bude. I ovo neko zapravo kupuje???Ali dobro, da budem posten, treba reci da je ovaj strip ipak izasao originalno krajem osamdesetih. Da sam ga ja tada procitao, verovatno bih vikao VAU! sve skakajuci sa strane na stranu. Jbga, tada sam se palio i na Hi Mena...argo005.jpgVinja nastavlja da serucka po svom serijalu Asteroid Argo. Nazalost, ovaj serijal je sada postao godisnjak, pa ce svakog februara maltretirati ljubitelje SF sirom Italije (i malo dalje). Kada se na 160 strana ocajne price, doda isto toliko ocajnog crteze Elene Pjante, zazalite onaj momenat kada ste otvorili ovaj strip. A sta nam Sudbina carstva donosi? Pa, osim buskurisa novih rasa, koji u Eleninoj izvedbi vise lice na rascupane mapete, nego na vanzemaljce a la Zvezdane staze, buckuris od price nam je doneo da od carice na samrti (posle skoro pa uspesnog atentata) zavisi sudbina carstva, pa se na 150 strana vodi bitka oko prestola. naravno, kad kazem bitka, mislim pre svega na logisticku bitku, ko ce od pretendenata da se dopadne raji (nekoj vrsti Skupstine). Najtuznije je da oni losi likovi imaju bas los izgled, poput pacova ili skeleta, dok oni dobri izgeldaju malo normalnije. Da li uopste se postavlja pitanje ko ce na kraju da pobedi? Naravno da ne, stavise, nekih 30 strana pred kraj nam se daje i odgovor, da bi na kraju dobili novog prestolonaslednika, a dok ono (ne znam spol) ne odraste, regent carstva ce biti Ejpril Frejn, bivsi lopov sa Zemlje! Bice da je tu cast zasluzila jer je cvrsto drzala presolonaslednika medj svojim sisama pred svetinom!al_nat2012.jpgCovece, kako spor strip! Ovo nije radnja za 96 strana, vec za 32, a mozda i manje. Neverovatno razvucena i rastegnuta prica, unekoliko zanimljiiva, barem ispocetka, je ubijena potrebom da se popune necim stranice. U svakom slucaju, imamo Natana koji pomaze da se postigne dogovor izmedju rudarske kompanije s Marsa i nekih vaseljenskih lutalica koji zive u jednom zabacenom kutku vasione, u asteroidnom pojasu. Drugoj rudarskoj kompaniji nije u interesu dogovor, pa se desavaju neka sranja, ali NN sve to dovodi u red. 1 zvezdica. Da je kraci, bilo bi 2 ipo.

Link to comment

Ja sam se, čitajući stare doc savage stripove, gadno smorio. Ovi novi, iz 2010 su mnogo lošiji od onih iz šezdesetih. Crtanje stripova u adobe ilustratoru ili kako se već sada zove ne može da se poredi sa grafitnom olovkom i mastilom. Što se tiče priča, jedino što sam izdržao da pročitam do kraja je preacher a od marvela i dc-a sam odavno odustao. Sve njihove avengers/x-men i ostale umotvorine su već decenijama španske serije gde je lajtmotiv presipanje iz šupljeg u prazno.

Link to comment
  • 2 weeks later...
rom_06.jpgKakva je veza izmedju njujorskog placenog ubice Vika i Pola, americkog vojnika na italijaskom ratistu u II svetskom ratu? Na prvi pogled nikakva, ali nas Faraci sjajno vodi kroz gusto ispretpeltanu mrezu veza i vezica izmedju njujorskih italijanskih i irskih mafioza, skacuci malo dja na njujorskke dja na italijanske ratne scene. Prici se gotovo nema sta zameriti, jedino sam mozda malkice ostao iznenadjen samim zavrsetkom, nisam ocekivao da ce se Pol onako premetnuti na kraju, ispade 250 strana gradjenja sopstvene licnosti uzaludno. Ipak, krv nije voda... Ne znam, malkice gromozorniji kraj, gde su svi ded, bi mi nekako bolje legao u atmosferu price, ali ajde, nije lose. Ono sto je lose ovde je crtez. Nikad nisam bio Disov fan, cak ni kada je ovaj autor bio mladji i poletniji, ova knjiga je nacrtana kriminalno, a la Feri. Ne znam da li stari Diso ima finansijskih problema pa mora da crnci da plati rentu, ali ako nema, daj brate, idi u penziju, ovo je sramota...rom_07.jpgHeh, a taman sam se bio spremio da konacno pohvalim Barbatovu, kad ona mora nesto da usere... "21. decembre 2012...", pocinje prica i nastavlja se bombardovanjem meteorita po Parizu. Aj' na stranu kolicni su krateri u srazmeri sa velicinom meteorita koji paraju parisko nocno nebo, nas junak Kent Darvin (heh, bas Darvin, je li), Irac, nam se budi nekih 4 meseca kasnije bez svoje japanske ribe Ceiko... Pariz je razoren, bande su podelile grad na svoje zone, i Poludeli Maks moze da krene: klapa 1. Odjednom pojavljuje se matori japanac Kindja, koji iz samo njemu znanih razloga upravo pomaze bas Darvinu, mada ima tu i drugih kojima je pomoc itekako potrebna. Tu je sad Barbatova uspela da izazove moju paznju sve do samog kraja, kad odjednom saznajemo da je Ceiko ziva, da je u podzemnom skolonistu sa tustom drugih, da je Kindja njen matori koji je Jakuza, da ga ona mrzi, da postoji prorocanstvo, da Kinjda ima rak i... I kad se ocekivao nekakav kraj usledio je kraj a la Karavan. Onome kome se Karavan dopao, dopasce se i Darvin. Meni se Karavan nije dopao, pa... Uglavnom, glavni likovi su se rastrikali na 3 strane, Ceiko je pobegla od oca, Darvin je ostao sa Kindjom i njegovim rakom, a ona vecina koja su bila u sklosnistu balave o superiornosti i vladanju nad ljudskom rasom. Kojom rasom, kad nista van Pariza nismo videli. Sibe u 3 pizde materine!!!alm_mist_0025.jpgPonekad almanah misterija sluzi za uvodjenje likova koji ce se ili pojavljivati u glavnom serijalu ili sluziti za referencu u istom. Jedan raniji almanah bio je posvecen likovima iz stripova i knjiga, mislim da je za 2006, u kojima su Tarzan i ostali predstavljeni kao stvarni likovi koji su samo inspirisali pisce da pisu njihove dogodovstine (u svetu MM Serlok Holms je stvarna licnost, i Vanini je u Srbiji obajvio svojevremeno dvobroj o toj temi), a zatim je godinu dana kasnije uvedena i poslednja Lemurijanka (a Lemurija ce se po prvi put spomenuti u glavnoj seriju u sledecem, 22om broju VCa), do sada smo znali samo za Atlantidu i Mu u serijalu MM. Uglavnom, Fantomasova senka nam uvodi novog lika koji prorocanski najavljuje da ce se ponovo videti sa Martijem, pukovnika Mikele Bocu, zivahnog starcica, koji se pojavljuje u prologu jos 1769, a potom "kidnapuje" Martija u nasem vremenu da zaustavi najnovijeg Fantomasa (jer Fantomas nije jedan covek, vec ideja). Uglavnom, vrlo dobar strip.altrove_14.jpgHm, ne znam da li su me Price iz baze Drugde razmazile ili sta li vec, ali Zena koja je promenila istoriju Italije nije bas ostavila Bog zna kakav utisak na mene. Da se razumemo, nije los strip uopste, stavise, uvek je zanimljivo citati sbbkbb, odnosno kakva bi bila buducnost da se Italija NIJE ujedinila pre 150 godina? Medjutim, nesto fali. Da li previse putovanja kroz vreme, iz buducnosti u proslost iz proslosti u alternativnu buducnost, ne znam, uglavnom nije to to. Moze biti da neko drugi se nece sloziti sa mnom, ali ovo je moglo bolje.sp_mam0029.jpgTo, naravno, nije slucaj sa specilacima. Od njiih nikad nista i ne ocekujem, pa kad me iznenade, odusevim se ko dete u poslasticarnici, a kad, kao i obicno omanu, samo odmahnem rukom, bas k'o i sada. Jos jedna avantura Martija i Tauera dok su zajedno studirali na Harvardu uz dodatak jedne edisonijade, petparacke price gde imamo vanserijskog genija iz XIX veka sa neverovatnim izumima, uz dve zlice ljudih u crnom, dobijamo corbuljak zvani specijal mm, koji se tesko vari. O edisonijadama je vec bilo reci u redovnoj seriji koju prati VC, ne mogu da se setim koji bese broj...Ipak, ono sto valja je dodatak. Ovo je klasicno metastripovanje, gde imamo strip pricu o nastanku stripa. Konfjuzd? Prvi broj Martija izasao je na kioscima Italije aprila 1982. Strip pocinje stvarnim dogadjajima 1982 (Foklandski rat, potouna nezavisnost Kanade od V. Britanije, otvaranje Dizni Vorlda na Floridi, SP u Spaniji (cudo), itd...). Zatim se nastavlja korakom unazad, zima 1981, gde Martija vidimo u studiju ABC tv, gde usred potpisivanjima autograma po sisama riba, Dzeri, njegov agent (i ortak sa Harvarda), mu dolazi sa vesti da jedan italijanski izdavac oce da pocne da objavljuje strip sa njegovim avanturama, koje bi bile obavijene misterijama i tajnama. Marti odgovara da nikad nije razmisljao o tome da postane strip scenarista, a Dzeri veli da se ne brine, i da je scenarista, bas kao i crtac, vec pronadjen. Marti: Djanluidji Boneli? Ne. Djankarlo Berardji? Ne. Ticijano Sklavi? Ne. Uglavnom, Dzeri pita Martija na cemu radi, a ovaj veli da ga je upravo zvala izvesna Kristina Ramos sa Azora, koja ima informacije od nekih ribara da se nesto cudno vidi na 40 metara dubine, nedaleko od obala Santa Marije, pa prelazi da fantazira kavi bi stripovi bili o njemu: a la Fantasticna cetvorka (u ovom slucaju trojka), Fles Gorodn i Dijabolik (Misterik!), ali kada je video kakve je reakcije izazvao kod svog knjizevnog agenta, ipak odlucuje da umesto da fantazira o svojim super strip mocima, nazove Kristinu. I tako je rodjen strip MM!!!
Link to comment
51gqNQXw9qL._SL500_AA300_.jpgНикада завршене епизоде из Ласера. Невероватно уживање.
Ди ово има да се набави?Иначе још увек имам скоро све Ласере - у једном од њих и потпис Брајана Боланда.Прилично се изненадио кад смо му донели пунолетне стрипове на потпис :lolol:
Link to comment

mislim da ima da se 'kupii' na netu. reci da ti posaljem 'kiosk' ako treba. inace amazon.edit: bilo je u vulkanu koliko se secam kada sam tamo kupovao terija & pirate.

Edited by kim_philby
Link to comment

Izvinjavam se sto ovako upadam na topic ali imam jedno pitanje.Koji je sajt/blog najbolji za pracenje desavanja u svetu stripa?Nesto kao Pitchfork/The Quietus...samo za strip.Ima li ga?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...