Jump to content

Stripovi


precog

Recommended Posts

Jesu Runawaysi zaokruzena prica? I treba li da se zna nesto pre nego sto pocnem sa citanjem, neki backstory ili sta vec?Od Strejndzera sam procitao ovo sto su neki nasi objavili, prva 2 TPBa valjda. Previse mi je... feministicki? A i crtez mi bio bezveze.

Edited by Calavera
Link to comment
kako sta se desava u mg, bas je jasno, nego nisi ti to pazljivo citao. ko u krvavoj bajci, samo su svi rodjeni u istom danu. i vole lost. i granta m. zato se tebi ne svidja -_-javljaj utiske za l&k
Brate sestro lubo, svaka tebi čast ako su ti dešavanja u Morning Glories jasna. Ja ništa nisam karikirao, stvarno nisam uspeo da držim u glavi sve što su nabacivali. Svaku epizodu sam skinuo, pročitao, neshvatio, vratio se da obnovim gradivo, pročitao ponovo... i neshvatio ponovo. Locke & Key je, sa druge strane, baš dobar primer kako se gradi ta atmosferična atmosfera bez konfuznog nabacivanja svega i svačega što će biti možda objašnjeno jednog dana, pedeset epizoda kasnije. Odličan strip, character driven, kompleksne radnje a ipak zabavan, sa par hororifičnih momenata ukomponovanih savršeno u vizuelnom smislu (prvo mi na pamet pada ono kad mali priča sa devojkom u bunaru i kaže joj da neće više dolaziti da je poseti, onda se okrene da odgovori sestri koja ga zove na večeru, a mi vidimo kako se ona diže iz bunara i pruža ruku prema njemu :ph34r: )Malo mi se ipak rasplinulo tu pri kraju, kad su krenuli da raspliću i pokazali nam šta se desilo u vreme roditelja (i predaka) glavnih likova, šta su u stvari ta omega vrata itd. (Da ne bude da nisam sitničario: Za strip koji se dešava u mestu po imenu Lovecraft, čudno je da ne znaju ili neće da pravilno napišu "Ia! Shub-Niggurath!" nego pišu nešto kao "La! Shob-Nigaroth!" ili kako već <_< Zar nije sav taj HPL materijal danas open source?) Ali u celini sam vrlo zadovoljan :)
Link to comment
Brate sestro lubo, svaka tebi čast ako su ti dešavanja u Morning Glories jasna. Ja ništa nisam karikirao, stvarno nisam uspeo da držim u glavi sve što su nabacivali. Svaku epizodu sam skinuo, pročitao, neshvatio, vratio se da obnovim gradivo, pročitao ponovo... i neshvatio ponovo.
pa kad ne citas sa razumevanjem ko ja.ne znam, doduse citala sam prvi trejd u papiru, odjednom, mozda zato zapamtih sve sto treba.a drugo, ja sam streber, pravim puskice uvek.
Locke & Key je, sa druge strane, baš dobar primer kako se gradi ta atmosferična atmosfera bez konfuznog nabacivanja svega i svačega što će biti možda objašnjeno jednog dana, pedeset epizoda kasnije. Odličan strip, character driven, kompleksne radnje a ipak zabavan, sa par hororifičnih momenata ukomponovanih savršeno u vizuelnom smislu (prvo mi na pamet pada ono kad mali priča sa devojkom u bunaru i kaže joj da neće više dolaziti da je poseti, onda se okrene da odgovori sestri koja ga zove na večeru, a mi vidimo kako se ona diže iz bunara i pruža ruku prema njemu :ph34r: )Malo mi se ipak rasplinulo tu pri kraju, kad su krenuli da raspliću i pokazali nam šta se desilo u vreme roditelja (i predaka) glavnih likova, šta su u stvari ta omega vrata itd. (Da ne bude da nisam sitničario: Za strip koji se dešava u mestu po imenu Lovecraft, čudno je da ne znaju ili neće da pravilno napišu "Ia! Shub-Niggurath!" nego pišu nešto kao "La! Shob-Nigaroth!" ili kako već <_< Zar nije sav taj HPL materijal danas open source?) Ali u celini sam vrlo zadovoljan :)
da, da, ta scena je spektakularna. to sto zoves rasplinjavanjem mi ne smeta, volim ja te flesbekove i flesforvarde, jasno, a za hpl reference ti bas nemam mnogo pojma, to mi je rupa u obrazovanju velika, sem kartmenove avanture.
Probacu Runawayse onda, ali samo jer si pomenula Pilgrima u istoj recenici, da znas!
pa znas da sam ko iskusni diler, svakom klijentu prodajem robu po onom sto znam da ga zanima :Dali stvarno, zabavno je, videces. nimalo pretenciozno, prava letnja zabava.zavrsila sam onu supermen sapunicu, razmisljam da li da se bacim na betmena da umanjim razocarenje filmom, ili da pauziram do fatalea.
Link to comment

Ne propuštaš ništa naročito u ovom slučaju, Shub-Niggurath se kod HPL u stvari i ne pojavljuje, samo joj se usput mole i prizivaju je raznorazni. Neko neprirodno božanstvo je u pitanju, jel'te.

Iä! Shub-Niggurath! The Black Goat of the Woods with a Thousand Young!
A što se rasplinjavanja tiče... Malo mi je žao što se cela priča potpuno fokusirala na ta crna vrata, pošto kuća deluje kao da pruža priliku za svakakve spooooky podzaplete. Koji su za sada izostali. Sve je veselo i bezopasno, osim jednih jedinih vrata koja se ne otvaraju, i tog bića koji hoće da ih otvori. Koliko god Dodge bio zanimljiv negativac, čini mi se da sam mora da nosi preveliki deo radnje, kao da bi sve ostalo bilo peachy da njega nema.BTW, ona Calvin & Hobbes tribute epizode ja bila fenomenalna :wub:
Link to comment

jeste vub. a za crna vrata, mislim da je to za sada. ako si citao nekog tatinog sina, bilo price, bilo romane, to mu je manir , navuce te da mislis da je samo jedno, a onda bum.nego, treba da indoktriniram jednog 13-godisnjaka dalje u nas svet. mali problem sto mu je trenutno thor najzanimljiviji, a ja ga bas nisam previse citala. ako ima poznavaoca, svaki savet dobrodosao.

Link to comment

dala sam mu, zar si sumnjao, nego se iz nekog razloga primio na tora, pa sad moram to. a i ne smem nista vise od boga da mu dajem sad, da me roditelji ne optuze da im kvarim dete.spremila sam ovaj ran sto je radio straczynski, ali moram jos nesto da nadjem. a vidim sad da ce aaron da radi novi ran.

Link to comment

evo sad gledam, prvi trejd su epizode vol I (1-3) i vol II (1-13). na kraju ima a sweet dreams short story, koja nije direktno vezana za pricu.(nadam se da ti je dovoljno da provalis, da te ne spojliram ako su neke epizode koje nisi citao)

Link to comment

Nova Saga tek za 2 meseca a zavrsili sa cliffhangerom, prokleti BKV!Sinoc procitao 7 brojeva Orc Staina (znaci sve sto je izaslo), steta sto Stokoe ima toliko obaveza pa ne stize da radi na ovome. Mada, i dok je izlazio redovno to je bilo tek na svaka 2 meseca buduci da sve sam radi, i pise i crta i kolorise... al da zna sta radi - zna! Gle ovo!orcstain_04.jpg

Link to comment

Eh, došli im inlaws, i nije neki cliffhanger. Ali moram da priznam da je prilično zabavno za sada. Ne ostvaruju se oni moji strahovi sa početka, da će u svakoj epizodi nabacivati nove i cooooky podzaplete ili likove da nam ilustruje weirdworld u kom se priča dešava. (Radi to tek u svakoj drugoj.) Za sada mi je zanimljivije mi je da pratim Metabarona & Bubastisa onog ćelavog plaćenika i njegovog mačora nego mamu, tatu, bebu, i dadilju.

Link to comment

Mislio sam na ono kad su roknuli Izabel... mada kad razmislim, ona je vec mrtva, sta moze jos da joj se desi?Nego, citao sam malo pisma citalaca, BKV kaze da je vec napisao poslednju stranicu ali da cilja da mu ovo bude najduzi strip do sad. Stocereci™, ocekujemo novi Fables. <_<

Edited by Calavera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...