Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Sad sam pročitao detaljnu specifikaciju: 13% lešnika je u lešnik kremu (crnom). Mlečni krem nema lešnika, pa ukupno izađe 6.5% pošto je pola-pola.

Mada to zvuči i logično, a Nutella ima samo crni deo pa je ona 13%.

Koliko Google translate razume Gandolin sajt, i u Eurocremu je ista situacija...

Upravo tako

Crni deo je sa lešnikom, a kad se prepolovi izađe kako izađe

ko još i jede crni deo

Link to comment

Upravo tako

Crni deo je sa lešnikom, a kad se prepolovi izađe kako izađe

ko još i jede crni deo

Ja uglavnom znam ljude koji govore obrnuto...

A i kad smo već ovde mogli bi još jednom onaj recept za kućnu nutelu...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Sad sam pročitao detaljnu specifikaciju: 13% lešnika je u lešnik kremu (crnom). Mlečni krem nema lešnika, pa ukupno izađe 6.5% pošto je pola-pola.

Mada to zvuči i logično, a Nutella ima samo crni deo pa je ona 13%.

Koliko Google translate razume Gandolin sajt, i u Eurocremu je ista situacija...

Svi su isti.

Link to comment
  • 5 months later...

Онај Имлеков јогурт у пирамидалном паковању, како га достављају до продавница?

Пре су биле оне шестоугаоне гајбице, које се још могу видети по неки терасама као жардињере.

Link to comment

To i mene interesuje, mada mi se čini da je zapremina manja (200ml) nego pre dvadesetak godina?

 

Питао у пекари.

Кажу 21 комад у картонској кутији, наизменце сложени.

Link to comment

To i mene interesuje, mada mi se čini da je zapremina manja (200ml) nego pre dvadesetak godina?

jeste manja. koliko se sećam onaj stari je bio 2,5 deci.

juče sam videla u maksiju izložene sa sve kutijom koja je obična kockasta kartonska.

u beogradskoj sinagogi sukat šalom na ulazu stoje žardinjere sa cvećem koje su ustvari te šestougane gajbice ali one za mleko koje je bilo litarsko veće pakovanje.

nek bog poživi jevrejski narod :D

Link to comment

jeste manja. koliko se sećam onaj stari je bio 2,5 deci.

juče sam videla u maksiju izložene sa sve kutijom koja je obična kockasta kartonska.

u beogradskoj sinagogi sukat šalom na ulazu stoje žardinjere sa cvećem koje su ustvari te šestougane gajbice ali one za mleko koje je bilo litarsko veće pakovanje.

nek bog poživi jevrejski narod :D

 

:D

Link to comment

Jogurt ima 200g sto je manje od 200ml. Standardna slepacka fora. Kao sto onaj veliki ima 1kg

To ti je kad "menađeri" dožive prosvetljenje na brejnstormingu "...ha sinula mi ideja za uštedu!" A tehnolozi izađu napolje...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...