Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Kriziro sam sinoc, stek prazan, pa otvorim neki mirisljavi roze, neko doneo. E onda se setim, Adria Cooler! Slovenacko pice na bazi vina. Reklamirali ga kao veeeliki hit među poslovnim svetom USA i EU :D !Mislim da je bio crveni Tropik i beli Egzotik. Beli nismo nesto u ekipi mnogo cenili, ovaj crveni je bio hit. Miris divota, boja pic_kasto roze, gazirano, ukus osvezavajuci, idi, milina.Navukli smo se u basti SKC-a (samo na ovo), onda provalimo da je mnogo jeftiniji u bivsem C marketu preko puta. Pukli alkosi piju pivo ispred samiske i mi pijemo coolere (maltene).Bese negde izmedju '88 i '90, imao sam od 18-20 godina.Ako je neko ranije spomenuo, pardon. Nadam se da to nisam bio ja :mellow:. Da l' se to u dezeli jos pravi?
Znas koliko sam razmisljao o tom picu, nisam mogao da se setim kako se zvalo. To smo vukli na ekskurziju u osmom osnovne :lol:
Link to comment

sad me podsetiste da smo se leta '89 hladili kulerima. flašice, zelene, 2dl, sam gladnih devedesetih, kada sam pravila zimnicu, koristila za sok od paradajza. 1 flašica za dve pice ili jedan umak.

Link to comment

kolko se ja secam, za paradajz sok je zakon bila braon boca od 1,5 l od apotekarskog alkohola, i imala beli cep sa diFtung gumom, pa se sok nije kiselio tako cesto ko kod drugih flasa, i one varijante s celofanom...

Link to comment

moto keks....za uzinu kupovala uz onaj mali cetvrtasti sok koji je proizvodio pkbima toliko hrvatskih slatkisa ovde, ali nigde nisam videla da prodaju moto keks. zna li neko nesto o tome?

Link to comment
kolko se ja secam, za paradajz sok je zakon bila braon boca od 1,5 l od apotekarskog alkohola, i imala beli cep sa diFtung gumom, pa se sok nije kiselio tako cesto ko kod drugih flasa, i one varijante s celofanom...
za paradajz najbolji bio nula trijes tri braon Tuborg
Link to comment
za paradajz najbolji bio nula trijes tri braon Tuborg
Apsoštrumfno!Tuborg je punila valjda Podravka, čini mi se da ta pivara sada pravi Pan, ali negde u to vreme neko drugi u YU je imao licencu za Skol, koji se isto valjao i u nepovratnim flašicama od 0,33. Od prastarih stvari rado se sećam izvrsnog Nestle Fitnessa koji je pravilo Zvečevo, tutti-frutti kvadrat od 75 grama, kao sadašnje Rittersport čokolade, Kanditove mlečne čokolade od 100 i 200 grama, dripci više ne prave, kao i cigar-žvaka iz fabrike u Nerežišćima na Braču. Ko nikad nije dobio kusur u cigar-žvakama ništa ne zna :)
Link to comment

secam se te boce, bila ona sa ramenima i posle pravilan cilindar...hmmmm, nisam spreman da se slozim da je to za paradajz bilo najbolje resenje, al razne su skole, piznajem...nego, el se seca neko kad je na foliji eurokrema pisalo PO LICENCI GANDOLA

Link to comment
secam se te boce, bila ona sa ramenima i posle pravilan cilindar...hmmmm, nisam spreman da se slozim da je to za paradajz bilo najbolje resenje, al razne su skole, piznajem...nego, el se seca neko kad je na foliji eurokrema pisalo PO LICENCI GANDOLA
Verovatno od ranih sedamdesetih, čim je Takovo uredno kupilo licencu. Mislim da mi se po kući mota još bar tuce staklenih čaša od 1 i 2 dl u koje su pakovali Eurokrem.
Link to comment
nego, el se seca neko kad je na foliji eurokrema pisalo PO LICENCI GANDOLA
ja se secam kad je bio samo gandola i svercovao se iz trsajel da da sam najmatoriji <_< Edited by Takanohana
Link to comment

aaa, sa crvenim poklopcem, svaka kuca je imala bar po tuce tih casa...neee, bilo je to do kraja 80-ih na folji...onda su radili malo neki ristajling, a posle draskovic tek izmenjo

Edited by Pera Zeka
Link to comment

:D fructal od 0,7 "u sdelovanju z naravo" , a busio se hemijskom, s dve srane da ima cug...

Edited by Pera Zeka
Link to comment

to to, svi su bili odlicni, ali onaj zuti od jagode je bio orgazmicni delirijum.i zlatne kapi sok u casi od jogurta. popijes pa slamku vuces kroz onu rupicu na foliji, zvuk za drkanje mase :D

Link to comment

dada, srbijanka zlatne kapi, sa sljivom na foliji odozgo, a bila tvrda plasticna casa, pa su je keve posle prale i cuvale za izlete... :D bese i reklama sa nekim tipom koji peva u basu..nesto "verujte i nasoj klapi, srbijanka zlatne kapi"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...