Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Vidis nisam znao da je Vegeta hrvatska. Shock se pojavio tek kasnije u periodu krize.Secam se kao klinac, kad vidim reklamu za Malboro mislio sam da je to nesto sto se proizvodi u Mariboru. :lol: A sad se setih po meni legende iz vremena SFRJ: imitacija Toblerona - Kolombo sa sve nacrtanim iscasenim likom (valjda) Kristifora Kolomba - ili sam ja to nesto sanjao. :o Secam se, poslednji put sam video Kolombo nesto pred kraj rata, 95-ta cenim, jos je bio pravljen u Krasu, ali su ambalazu izmenili.PS Mene majka bila stalno terala da kupujem kornet, a ja voleo Rumenka, pa to ti je. Kompromis je bio Kapri.

Edited by noskich
Link to comment
A šta ima loše u crncima?
pa rekoh vec, mnogo su mi slatki :blush: renne, gde si video taj kolombo? ako je to ono sto mislim da jeste, bicu vrlo srecan a onda cu se zestoko razocarati kakvo zlo od cokolade sam voleo kao klinac :)(ja trazim neku cokoladu iz mladih dana koja je tobleronasto podeljena u reznjeve al oni nisu trouglati nego okruglasti)
Link to comment
ja trazim neku cokoladu iz mladih dana koja je tobleronasto podeljena u reznjeve al oni nisu trouglati nego okruglasti
ako je imalo jos pomalo ukus na lesnik i bilo u delom providnom celofanskom pakovanju, jeo sam to jedino u vojsci. i da me ubijes ne mogu da se setim kako se zvalo, ali je bilo odlicno.edit: Eureka - Kremipan, Agrokomerc :lol: Edited by aram
Link to comment
ako je imalo jos pomalo ukus na lesnik i bilo u delom providnom celofanskom pakovanju, jeo sam to jedino u vojsci. i da me ubijes ne mogu da se setim kako se zvalo, ali je bilo odlicno.edit: Eureka - Kremipan, Agrokomerc :lol:
e, to! providni celofan!svaka cast za pamcenjeimalo mozda neke palme po tom celofanu (valjda zbog lesnika :) )
Link to comment
ako je imalo jos pomalo ukus na lesnik i bilo u delom providnom celofanskom pakovanju, jeo sam to jedino u vojsci. i da me ubijes ne mogu da se setim kako se zvalo, ali je bilo odlicno.edit: Eureka - Kremipan, Agrokomerc :lol:
:Hail: fikret abdiceva kopija toblerone, bliza secernoj tabli nego cokoladi:)
Link to comment

Ako me dobro secanje sluzi, u SFRJ je bio samo jedan chips - onaj u crveno-zutoj kesi Cacak. Dobar je bio, mada je bila samo jedna vrsta, ali OK.A pavlaka PKB dovoljna da izazove srcani udar slabom srcu. Masno masno.Slatka srca su jedan od retkih proizvoda koji se nije znacajno menjao od onda.PS I cokoladne bananice se uopste nisu izmenile.

Edited by noskich
Link to comment

Pojavila se posle neka modernizovanija verzija tog čačanskog čipsa (kao Smoki kad se kao redizajnirao), sa paprikom. A onda je Čipsi/Pepsi uzeo sve.

Edited by Buck Naked
Link to comment
Ako me dobro secanje sluzi, u SFRJ je bio samo jedan chips - onaj u crveno-zutoj kesi Cacak. Dobar je bio, mada je bila samo jedna vrsta, ali OK.
A Frankov Čipi čips? Taj si zaboravio
Link to comment
A Frankov Čipi čips? Taj si zaboravio
Nemam ti pojma. Ja sam `81. godiste i secam se samo Cacka. Cipsi mi nikad nije bio toliko dobar kao Cacak, ali je dobra stvar sto su izbacili razne ukuse.
Link to comment

cipi cips mi zvuci poznato, ali ne bih mogao da se setim kako izgleda. mali trolcic, meni iskreno nije jasno to forsiranje raznih ukusa kod cipsova, posto mi apsolutno svi ukusi koji nisu tzatziki ili standardni klot cips, imaju isti ogavan ukus lose supe iz kesice. pizza cips ( :puke: ) ima ukus svega samo ne pizze.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...