Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

ovi stapici sa lesnikom,a vi kazete i sa kafom,su ozbiljan slatkis...jako je ukusan fil,oseti se lesnik i sto je najvaznije nisu preslatki kao ostatak domacih slatkisa..

 

ja sam ih nasla u Voliju u Zabljaku... pa sam ih po fikretovom pisanju prepoznala i uzela da probam..srecom pa ih nema kod nas.

Link to comment
  • 2 weeks later...

au, koliko je ova Lasta dobra! zlo!

 

posetio Bingo u Jablanici samo zbog forumskih preporuka. štapići lešnik, štrudle čokoladom i sa smokvom, onaj keks sličan Domaćici, sve je pet klasa bolje u odnosu na bilo koju ex Yu konkurenciju. lešnik dominira, kremasti filovi, hrskavo testo, ništa preslatko, pun, koncentrisan ukus i vrlo, vrlo poštene cene

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, banatjanin said:

au, koliko je ova Lasta dobra! zlo!

 

posetio Bingo u Jablanici samo zbog forumskih preporuka. štapići lešnik, štrudle čokoladom i sa smokvom, onaj keks sličan Domaćici, sve je pet klasa bolje u odnosu na bilo koju ex Yu konkurenciju. lešnik dominira, kremasti filovi, hrskavo testo, ništa preslatko, pun, koncentrisan ukus i vrlo, vrlo poštene cene

de si banatski puška te ne ub'la

vi'š da te nismo lagali

  • Wub 2
Link to comment
4 minutes ago, banatjanin said:

au, koliko je ova Lasta dobra! zlo!

 

posetio Bingo u Jablanici samo zbog forumskih preporuka. štapići lešnik, štrudle čokoladom i sa smokvom, onaj keks sličan Domaćici, sve je pet klasa bolje u odnosu na bilo koju ex Yu konkurenciju. lešnik dominira, kremasti filovi, hrskavo testo, ništa preslatko, pun, koncentrisan ukus i vrlo, vrlo poštene cene

a janjetina sa hidroraznja? kad si vec tamo?

Link to comment
1 minute ago, renne said:

de si banatski puška te ne ub'la

vi'š da te nismo lagali

 

nikad ni posumnjao nisam :)

 

usput, nije topik za to (mada, i to je deo nostalgije), ali kad pomenuh Jablanicu - jagnjetina kod Gojka je vrhunska, ali sve ostalo je - kupus salata uvela, konobari spori i pogubljeni, kartice ne primaju, ambijent bizarno raspadnut (iako volim stare kafane, ovi su prešli igricu). međutim, račun od 40 i nešto sitno evra za petoro, sa pićima i tom rajskom jagnjetinom, te natera da sve podneseš

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

lastu znam po davnim grisinama. neboplava kesica s lastom u gornjem uglu. mislila sam, kao dete, da su neki jedaci ogranak biblioteke lastavica pa sam ih grickala dok citam. bile su bolje od sokostark, resije pecene.

nego, imamo ovde jos jednu staru firmu: koestlin. dobre slane stvari. slatke ne znam.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 2
Link to comment

kako vratila? kako se zvala u vreme nenarodne diktature?

inace, "predratno ime" je dobila 1930-ih kad je wolf prodao fabriku madjarima.

sad su neki vlasnici izbosne.

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...