Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

mi smo u obdaništu u dvorištu imali nešto što smo zvali bazen. ličilo je na pravi bazen samo što je umesto vodom bio ispunjen peskom. tokom suvih dana nije nam bio nikakav problem da verujemo da u njemu može da se pliva. mlatili smo rukama i nogama, takoreći brčkali smo se... a kad malo napada kiša, onda je od peska moglo da se oblikuje svašta pa smo pravili tortu. jednom smo napravili tako lepu tortu sa sve ukrasima od izvajanih kuglica da mozak uopšte nije mogao da shvati da se to ne jede. svi smo probali. krckalo je ko šećerna tabla. samo što je lepše izgledalo.

  • +1 3
  • Haha 3
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Ja sam se bio razocarao u njih kad sam prvi put otisao u HR posle rata, leta 2002. 
 

Mozda sam imao u secanju da su bile ukusnije, ili su tada nesto pokvarili u proizvodnji. 

  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...
12 hours ago, renne said:

 ovde me lajkuješ, a nećeš da se javiš na danima dijaspore, mislim, stvaaarnooo


Presjeli su mi dani dijaspore.

  • Haha 1
Link to comment
20 minutes ago, ivy said:

Fikrete probala sam Lastine strudle i stvarno su odlicne...prhke,sa mirisom mslac i ne preslatke

 

probala sam i stapice sa kremom od lesnika...e to je posebna navlaka..jaako su ukusni



Super. Potraži i one sa kafom, kakvo je tek to zlo :)

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...