Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

On 5. 8. 2023. at 23:29, ragasto said:

Imamo Frondi. Jedna kutija je...baš po meri.

:piggy:

На акцији у Темпу/Мега Максију по 150 кинти, до среде чини ми се. Купио једно 6-7 да ми се нађе. Али углавном носим на посао па поделим са колегама.

  • Wub 1
Link to comment
3 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja nikad nisam cuo za tu Lastu. Mislim da se kod nas nikada nije ni prodavala.

 

Sto nemaju distributera, u cemu je fazon?

Pre poslednjeg rata u Capljini je bila fabrika, poznati su bili po strudlama od smokve, moguce da su bili i neka Krasova ispostava kao Mira Prijedor. Ta fabrika u Capljini je propala a godinu dve je ponovo pocela ponovo da radi, koliko sam video imaju distribuciju po BiH. Ne znam za ostale drzave, verovatno ih ima i u Hrvatskoj. 

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja nikad nisam cuo za tu Lastu. Mislim da se kod nas nikada nije ni prodavala.

 

Sto nemaju distributera, u cemu je fazon?


Lasta Čapljina radi još od jugoslovenskih vremena, prije rata su pravili solidne štrudle sa smokvom, osrednji Lasta desert i čuveni Linđo keks koji je imao malo odanih fanova a bilo ga je svuda i bio je jeftin. Posle rata ponovo pokrenuli proizvodnju. Linđo je postao Lindžo ali ništa bolji nije bio nego ranije, štrudla i desert ostali isti kao i prije ali to nije kompliment, ubrzo su se ugasili iz poštenog i jasnog razloga, proizodi su im bili loši. Pretprošle godine su dobili novog vlasnika koji se baš potrudio oko svega, a prošle godine pojavili su se novi proizvodi, nova i redizajnirana ambalaža a naročito su se potrudili oko kvaliteta.  Sve što sam probao je vrh u svojoj klasi i bolje je od meni dostupne konkurencije.

Edited by fikret selimbašić
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

Pamtim tu Miru, kupovao sam Queen svaki put kad sam bio na moru. A bilo je i kad nas u Srbiji rekao bih..

Mira radi i dalje. Torta Napolitana je vrh proizvod kao i nekada davno

 

normal_89da0222848f43ea19e10561a598277c.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, fikret selimbašić said:


Lasta Čapljina radi još od jugoslovenskih vremena, prije rata su pravili solidne štrudle sa smokvom, osrednji Lasta desert i čuveni Linđo keks koji je imao malo odanih fanova a bilo ga je svuda i bio je jeftin. Posle rata ponovo pokrenuli proizvodnju. Linđo je postao Lindžo ali ništa bolji nije bio nego ranije, štrudla i desert ostali isti kao i prije ali to nije kompliment, ubrzo su se ugasili iz poštenog i jasnog razloga, proizodi su im bili loši. Pretprošle godine su dobili novog vlasnika koji se baš potrudio oko svega, a prošle godine pojavili su se novi proizvodi, nova i redizajnirana ambalaža a naročito su se potrudili oko kvaliteta.  Sve što sam probao je vrh u svojoj klasi i bolje je od meni dostupne konkurencije.

 

A, pa znaci ovo je zasluga novog vlasnika. Mozda krenu u distribuciju i kod nas onda..

Link to comment
8 minutes ago, renne said:

tvarno su vrh proizvodi, ali su i cenovno jaki


Jesu, skuplji su 20-30 posto od konkurencije ali su 70-100 posto bolji. Srećom pa su se pojavili u doba kad sam ozbiljno redukovao potrošnju slatkiša, bila bi i finansijska i zdravstvena izgibija da se ovo ukazalo prije desetak i više godina.

 

7 minutes ago, renne said:

Mira radi i dalje. Torta Napolitana je vrh proizvod kao i nekada davno


+1 na Napolitanu, a Frondi mi je bio prvi pik do pojave novih Lastinih štapića. Šteta što nisu nastavili proizvodnju keksa Goldi, taj bi bio A klasa po kalsifikaciji pokojnog Keksi Krema, siguran sam. Mada je njega nestalo još krajem osamdesetih. Miru je kupio Kraš prije petnaestak godina.

Edited by fikret selimbašić
  • +1 1
Link to comment

Mira je bila Krasova fabrika pre rata, tj oni su je i osnovali, verovatno po nekoj SFRJ direktivi o razvoju slaborazvijenih podrucja. Posle su je kupili nakon privatizacije u BiH.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...