Jump to content
IGNORED

Vreca za spavanje


Mancunian

Recommended Posts

'Ajd da malo aktueliziramo temu. Ide se na planinu, al' se spava u kućicama, na podu. Za takve uslove mi je potrebna vreća, ali ne bih da kupim neku za jednokratnu upotrebu već da može da se koristi i kad mi se dođe u goste, a kreveta nema... I da bude pristojna cena, ofkors.

Link to comment
'Ajd da malo aktueliziramo temu. Ide se na planinu, al' se spava u kućicama, na podu. Za takve uslove mi je potrebna vreća, ali ne bih da kupim neku za jednokratnu upotrebu već da može da se koristi i kad mi se dođe u goste, a kreveta nema... I da bude pristojna cena, ofkors.
To što je na podu nema veze sa vrećom, u svakoj varijanti ti treba podloška ispod vreće.Važnije je da li je to na planinini samo jednom sad i ko zna kad, ili će se vreća nosti češće na planinu, hoćeš li je nositi kilometrima u rancu na leđima ili kolima do vrata kućice, ima li grejanja tokom noći ili ne, da li je pod betonski u prizemlju, koje je doba godine. Bitnije je da se preživi na planini. Gosti će preživeti u stanu u pretoploj vreći, ali tanka vreću na hladnoj planini ne preporučujem nikome.Za izbor važi sve što u prethodnim postovima. Ako se ne nosi često na leđima i ako uslovi nisu ekstremni, OK je čak i kabasta i nepraktična i zastarela vojna vreća. Za ozbiljnjije planinarenje, pogotovo ako nije samo leti ispod 2000 m, uzmi nešto iz Intersporta.
Link to comment

Pogledaj i ovde. Ja imam neku lafuminu, koja je klasifiovana kao 'letnja', piše da je riskantno spavanje u njoj od +2, pa naniže. Lagana je, mala i nije bila tragično skupa, one prave zimske su skupe k'o otrov. Spavao sam par puta u relativno hladnim pl. domovima i nije bilo problema, tako da bi ti možda nešto slično odgovaralo.

Edited by Anonymous
Link to comment

uh i ja bih trebala da podjem u potragu za 1 valjanom vrećom a obećala sam to sebi letos posle onog spavanja napolju na 2k m da sledeće leto bez dobre vreće neću dočekati..imam već 1 oldskul,kabastu,vatiranu vreću ali nije za ozbiljnija nošenja na ledjima i vrlo je vetropropusna tako da će ona ostati za niže predele,šatore,kolibe,livade do 1250 mnv i to u periodu jul-avgust :lol:

Link to comment
To što je na podu nema veze sa vrećom, u svakoj varijanti ti treba podloška ispod vreće.Važnije je da li je to na planinini samo jednom sad i ko zna kad, ili će se vreća nosti češće na planinu, hoćeš li je nositi kilometrima u rancu na leđima ili kolima do vrata kućice, ima li grejanja tokom noći ili ne, da li je pod betonski u prizemlju, koje je doba godine. Bitnije je da se preživi na planini. Gosti će preživeti u stanu u pretoploj vreći, ali tanka vreću na hladnoj planini ne preporučujem nikome.Za izbor važi sve što u prethodnim postovima. Ako se ne nosi često na leđima i ako uslovi nisu ekstremni, OK je čak i kabasta i nepraktična i zastarela vojna vreća. Za ozbiljnjije planinarenje, pogotovo ako nije samo leti ispod 2000 m, uzmi nešto iz Intersporta.
Drveni je pod i na planini ću biti sticajem okolnosti sada, a možda onda još jedared i dogodine :)... Dakle - retko. Iz autobusa bi trebalo da ne pešačim više od stotinjak metara do kućice, a idem sledeće nedelje...
Link to comment

ako je za jednokratnu upotrebu, onda bolje nađi nekoga od koga ćeš da pozajmiš.inače se u BG ovde kupuju u Iglušportu (pomenuto u linku gore) i u Gori ... mada ima i ovde nešto.Imali su u Sport Impulsu @ Delta City (kupio pre nekih 2 meseca) super kvalitetne The North Face vreće (Aleutian (?) ) za do -10C za skandalozno nisku cenu od 4000din (preko 100e u Z.Evropi). Drečavo plava boja.pri korišćenju na podu, podloška se podrazumevaPodrazmeva se da se izbegava i sve što na sebi ima McKinley natpis (robna marka Intersporta).

Link to comment
ako je za jednokratnu upotrebu, onda bolje nađi nekoga od koga ćeš da pozajmiš.
Ja mislim da ti je to najbolje rešenje za prvi put. Ako nemaš puno iskustva sa vrećama, moći ćeš na osnovu iskustva sa pozajmljenom vrećom da proceniš šta ti treba za planinu, odnosno može li se takva vreća koristiti u stanu kao za goste.p.s. i ja sam srećni kupac te plave Aleutian na popustu :)
Link to comment
Podrazmeva se da se izbegava i sve što na sebi ima McKinley natpis (robna marka Intersporta).
Zasto?Nemam iskustva ali me zanima za ubuduce..
Link to comment
Zasto?Nemam iskustva ali me zanima za ubuduce..
zato što je sve od Mckinley-a (jako) lošeg kvaliteta. I tehnički i materijalno. Odnosno, nije Mckinley toliko jeftiniji od sličnih artikala u Gori, pa da time opravda taj svoj nekvalitet. (a ko hoće nešto baš kvalitetno, što će da traje - put pod noge do Konjarnika u Iglušport) Edited by barrcode
Link to comment

a jel bio neko u Madjarskoj u Decathlon-u da pazari išta?jel se isplati otići do HU po vreću?ovo je random stranica sa vrećama http://www.decathlon.co.hu/HU/halozsak-turazashoz-12801862/imaju još nekih specijalizovanih,alpinističkih i običnih za šator i svašta..moji prijatelji koji se bave slobodnim penjanjem i na svim sajtovima kampuju stalno idu tamo i svašta su kupili i imaju samo preporuke..

Link to comment
a jel bio neko u Madjarskoj u Decathlon-u da pazari išta?jel se isplati otići do HU po vreću?ovo je random stranica sa vrećama http://www.decathlon.co.hu/HU/halozsak-turazashoz-12801862/imaju još nekih specijalizovanih,alpinističkih i običnih za šator i svašta..moji prijatelji koji se bave slobodnim penjanjem i na svim sajtovima kampuju stalno idu tamo i svašta su kupili i imaju samo preporuke..
decathlon je definitivno za klasu kvalitetniji od Intersporta. Drže proverene marke, barem za outdoor. imaju i oni svoje robne marke - Queshua (?) - nije loše, tako sam barem čuo. što se tiče cena - decathlon, barem u francuskoj, može da se nabasa na dobru ponudu, a inače su cene onako neznatno jeftinije od istih tih artikala u Iglušportu (gde ima i onaj standardni popust od 10%).Kad otvore Ikeu ovde kod nas, u skopu tog tržnog centra biće i Decathlon :) .
Link to comment
Drveni je pod i na planini ću biti sticajem okolnosti sada, a možda onda još jedared i dogodine :)... Dakle - retko. Iz autobusa bi trebalo da ne pešačim više od stotinjak metara do kućice, a idem sledeće nedelje...
Pa onda ti je važnija podloga (kao što je Frile bio napisao), a vreću možeš da pozajmiš, kupiš bilo koju, ili možeš da poneseš jorgan/dobro ćebe, sve će ti igrati. A tu podlogu posle možeš da upotrebiš za izlete, plažu, za šta god, funkcionalnija je od vreće.
Podrazmeva se da se izbegava i sve što na sebi ima McKinley natpis (robna marka Intersporta).
Boga mi, ovaj McKinley polar je me veoma pristojno služi već drugu godinu, pošto mi se lafumin potpuno olinjao (sad mi služi kao kućni ogrtač). I ćorava koka ponekad ubode zrno.
Link to comment
Drveni je pod i na planini ću biti sticajem okolnosti sada, a možda onda još jedared i dogodine :)... Dakle - retko. Iz autobusa bi trebalo da ne pešačim više od stotinjak metara do kućice, a idem sledeće nedelje...
ponesi ti i 1 ćebe!
Link to comment
zato što je sve od Mckinley-a (jako) lošeg kvaliteta. I tehnički i materijalno. Odnosno, nije Mckinley toliko jeftiniji od sličnih artikala u Gori, pa da time opravda taj svoj nekvalitet. (a ko hoće nešto baš kvalitetno, što će da traje - put pod noge do Konjarnika u Iglušport)
i beg to differ. imam Mekinli šator model "Dakota". preživeo je dunavsku oluju, odlično je provetren, nigde cepanja - rašivanja - curenja - kondenzata...nije za zimu, dabome, ali je jako solidan trosezonac.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...