Jump to content
IGNORED

Afrika za pocetnike


borris_

Recommended Posts

Ja sam isao kao sluzbenik UN ( cool.gif ) pa mi nije bila potrebna. Inace su vrlo fleksibilni za kratke posete, dolaze lovci na krupne i retke zverke prakticno slobodno i bez ikakve najave/formalnosti.

Link to comment
Treba li nam viza za Bocvanu uopste?Mene zvali neki drugari da svratim u Gaborone sledece godine posto cu da budem u komsiluku ali nakon ovih postova mi se nesto i ne ide...
Ne treba, do 90 dana se moze boraviti bez vize [3x30 dana]Svrati slobodno, nije niko jos pisao za Gabs :)
Link to comment

Čitam sa zanimanjem, a verujem i drugi... cool.gif Nego zanima me da li i kolega i koleginica dele tvoje utiske, ili su imali "jači stomak" i "tvrđi nos"... Jesu li i oni popizdelii pokajali se... Ili su još dole...(Ha, ja sam već druge nedelje prestao da mlataram rukama i teram muve, a pri kraju sam kao krupna stoka, cimao samo onaj mišić gde muva sleti na mene)

Link to comment

interesantno, bre, ja kad chitam sve one detektivske agencije onog mekol smita, sto izdaje samizdat ili vec ko, prirodno, valjda i usled neverovatne vizuelne komponente tih knjiga, imam zelju da odma spakujem sve i idem u te bocvane. srecom, kratko me drzi, a i nemam uslova. a i zezam se :lol:opet. znam mnoge koji su se vratili odande i malo ko je srecan (pod uslovom da sad ne dovodimo srecu kao koncept u pitanje :()

(Ha, ja sam već druge nedelje prestao da mlataram rukama i teram muve, a pri kraju sam kao krupna stoka, cimao samo onaj mišić gde muva sleti na mene)
off: ih. ochelichi se i kukavno zensko. za mene je i rusija pri kraju bila jedno opushteno mesto di samo stresesh tarakana i jedesh dalje :ph34r:dajte dalje te afrike :thumbsup: Edited by thermal bug
Link to comment

sinoc trebao poslovno da letim za johanesburg (sa south african airways-om), juce celo popodne pakovao kofere (nosim oko 40 kg opreme) i sredjivao carinske papire za sve to... al' 1 poziv menja sve :D odlaze se put za sledecu nedelju...

Link to comment

Posto sutra uvece idem s porodicom na more, sacekacete jedno dve nedelje na jos impresija i zanimljivosti. Inace, svi smo se vratili istog dana, srecni sto su pristali da nas puste dva meseca pre roka i pride iskesiraju sve do zadnje pare. :wicked: Kako je neko izrazio sumnju u jestivost tamosnjih specijaliteta, evo sta je delikates ruralnom obojenom stanovnistvu:Aca Lala je bio prava atrakcija sa svojih 203 cm visine, a posto su tamosnja "braca" uglavnom visoka oko 155-160 cm, cak sam i ja sa svojih 6 stopa bio "big bwana", a on je dobio nadimak Baobab. :lol: Jos samo da postavim i sliku "smestajnog kapaciteta", odnosno barake u kojoj smo spavali, pa ce vam svima biti jasno sto sam u startu napisao da izbegavate ovakve angazmane ako su terenskog tipa i ide se preko UN.Ako svemu dodam paletu insekata, kobre pljuvacice, nervozne nojeve, termite... Zamislite sami! :o

Link to comment

Trazio nesto drugo u starim backup folderima, pa naleteo na nekoliko [digi]fotki iz Bocvane :)Kvalitet je takav kakav je, jer onda su kamere imale 0.3 - 2 mpx :lol:Smelly Sheperd's Tree, na lokalnom jeziku Mopipi - moze da opstane dugo bez vodedrvo.jpgKgale Hill, najvece brdo u Gaborone-u u pozadinikgalehilljoca.jpgMravinjak koji su napustili termiti, povremeno posecuju zmije i slicne zivuljke, visok oko metar i po.termiti.jpgZa voznju van asfaltiranih puteva, bolje je imati nesto vecenissang.jpg

Edited by jms_uk
Link to comment
Ako svemu dodam paletu insekata, kobre pljuvacice, nervozne nojeve, termite... Zamislite sami! :o
Sa obzirom na hranu i smeštaj... A bobami i uslove rada na materijalu (ortopedija vilica ili takoštogod beše?)...Ohrabrujuće je što nisi izgubio smisao za humor... ;)
Link to comment
  • 2 years later...

jel poznajete slucajno (ili namerno) nekog koje je u poslednje vreme isao u sudan? :blink: pitanje je pre svega u vezi sigurnosti...meni osecaj iz stomaka kaze da je sigurnije danas putovati u npr. irak nego tamo

Link to comment
  • 1 month later...
jel poznajete slucajno (ili namerno) nekog koje je u poslednje vreme isao u sudan? :blink: pitanje je pre svega u vezi sigurnosti...meni osecaj iz stomaka kaze da je sigurnije danas putovati u npr. irak nego tamo
Imam 10tak kolega koji tamo rade u fazonu 3 meseca ON, 3 OFF. Ne deluje mi da nešto kukaju, iako im lova mala za afričke uslove... Ali po oglasima vidim da i prilično evropljana ima sličan osećaj u stomaku...
Link to comment

meni je obicaj da gvirnem ovde, obicno su prilicno dobri. evo ti sudan http://www.fco.gov.uk/en/travel-and-living-abroad/travel-advice-by-country/sub-saharan-africa/sudan1We advise against all travel to the following parts of Sudan: Darfur, the Red Sea State border with Eritrea; the Abyei region; and Southern Kordofan. See Safety and SecurityWe advise against all but essential travel to the following parts of Sudan: areas west of the towns of an-Nahud and al-Fula in North Kordofan up to the Darfur border. See Safety and Security

Link to comment
jel poznajete slucajno (ili namerno) nekog koje je u poslednje vreme isao u sudan? :blink: pitanje je pre svega u vezi sigurnosti...meni osecaj iz stomaka kaze da je sigurnije danas putovati u npr. irak nego tamo
da poznajemo i nikakve probleme nisu imali. Kartum. Slab ti osecaj, al moze zesce da zgvna Obama salje trupe u region.
Link to comment
  • 1 year later...

Iskopavam ovu temu iz zaborava. Dajte neku preporuku za smestaj u Johanesburgu/Pretoriji i Kejp Taunu. Mogu i neki predlozi sta videti, sta izbegavati, sta jesti/piti, kuda i cime se kretati i slicno.

Link to comment

U Joburgu/Pretoriji si malo u kurcu ako ne iznajmis kola. Javni prevoz prakticno ne postoji, imaju oni kombiji tzv taxi kojima se voze iskljucivo crnci, svi zivi su mi rekli da ih izbjegavam mada sam cuo sa neke desete strane da su se neki nasi vozili njima i prezivjeli :)Ja sam bio u Besule Guesthouse u Pretoriji al ne znam da li bih ti preporucio, guglaj, imaju sajt, mozes i da ih kontaktiras, dosta su azurni. Mjesto je dosta bucno, imaju 3 psa a posljednjih par dana mog boravka su nabavili i neke kokoske :isuse:. Nalazi se u ok kraju doduse, mozes pjeske do nekog kafica, marketa, kao mini trzni centar. Za sve ostalo ti trebaju kola a grad je ogroman u picku materinu.Znam par ljudi iz Kejptauna i svi pricaju da je tamo dosta bolje, imaju gradski prevoz a i grad je navodno normalan i puno bezbjedniji.Meni je taj nedostatak prevoza i nemogucnost kretanja bez kola bio glavni razlog za ne razmisljanje o odlasku na ovaj CAN.Imas tu relativno blizu Pilanesberg nacionalni park, preporucujem. Kruger takodje, recimo na putu ka Kejp Taunu ako ne letis. Ja sam u oba proveo po dan, vozajuci se kolima bez nekog plana i ideje i bilo je sjajno.Jedi meso, pij lokalna piva cija sam imena zaboravio, probaj biltong, pap i to standardno...

Link to comment

Ja pre nekog vremena pio sa likom koji je ziveo u Aleksandriji (predgradje dzoberga na dobrom glasu™ - pr. ur.) i vozio se javnim prevozom. Kaze bilo super, nije imo problema :mellow: Blesavi ukrajinci..Inace mangvinja >>> papa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...