Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Treba mi neki smestaj u Novom Sadu za ovaj vikend. Idealno bi bilo da je to neki stan tipa onih sto se izdaju na airbnb-u (posteljina, peskiri...)

Ako neko ima neku preporuku neka salje PM. Prilicno mi je hitno ovo.

Link to comment

par smesnih komentara po internetima

 

pa...velik jeste,al lep nije,a poruka previše dvosmislena...crno da predstavlja novi svetski poredak? a beli i crveni poklonici - to su boje hrvatske zastave... treba mu dati da napravi drugi, promišljeniji koji ne vredja nikog i da mu se objasni ovdašnji kulturno-istorijski momenat,naravno kroz prizmu politike... poruka bi imala smisla da su boje drugačije ... crno bi bilo za fašizam da nisu i glave,šake...ovako...je nekako rasistički... iako ima tih takvih fanatika , ovde se prisvaja kao naše ono što su nam nametali zulumćari,klinci tripuju geto gde ga nema... ali ni to nije jasno izraženo...trebalo bi to detaljnije a jednoznačno... ovako je svako video na muralu šta je hteo.

 

Мурал који је прекречен је симболизовао по мом тумачењу жељу човека да се ослободи Бога! Био је нацртан као неки Хорус који управља људима као што глумац управља луткама марионетама а људи маказама секу те конце и постају КАО слободни. Дакле, тај мурал би можда био ОК да није насликан на библиотеци која гледа на Владичански двор и главну цркву у Новом Саду. Дакле, то је чиста политика и провокација, а не уметност јер уметнике идеологија - не занима! Њих занима стваралаштво! Сличну ситуацију имате на школи Ђорђе Натошевић где су "уметници" направили мурал и написали "где умире ауторитет рађа се слобода". На згради у којој се деца треба да поштују своје учитеље - ви им говорите да треба да их не поштују ако хоће да буду слободни. Деца то схвате отприлике тако - да могу и треба да псују УЧИТЕЉИЦУ!!! Дакле, - нама се кроз мурале шаљу идеолошке поруке и то је као ОК (јер је уметност). Питам се зашто онда није fancy и ОК причати позитивно о комунизму, фашизму или било другој идеологији?

 

znam jednog sto je ceo dan gledao u taj mural pa izvrsio samoubistvo... ili je mozda samo bio "konceptualni umetnik" u pokusaju... Da li si ti ozbiljan i da li treba diskutovati sta se kome dopada... pogotovo umetnici koji vide stvari "naopacke" pa se tripuju da su Bonaroti licno....sutra cu da dodjem i da se popisam na taj zid, a posle toga cu da dovedem mog drugara savremenog umetnika koji ce svima da vam objasni kako je to umetnicki performans

 

Dokone budale. Umesto da te zene sede kuci i kuvaju rucak, one paradiraju i se*u tamo o nekoj slici. Slika ko svaka druga, ne vidim razlog tolike frke. Isto kad su rusili onu jermensku crkvu pa su iste te dokone budale citale jermensku poeziju. Nego danas je fensi protestovati pa ajde... Ali barem da protestuju zbog neceg korisnog, pa i da razumem. Nema slobode medija, nema opozicije, radi se za mizerne pare. Za to se ne protestuje. Ali zato, kada je neka slika prekrecena, svi padaju u trans i placu.. Otisli smo mi kolektivno svi u q....

 

Dokoni lezilebovici. Da imaju posao, ne bi njima padalo napamet da protestuju zbog nekih "umetnosti". Nego lakse je uzeti 500 dinara od krvavo zaradjenih novaca roditelja, i sedeti u kaficu nego raditi nesto korisno... Zasto ne protestuju protiv ovih juce sto su naterani da dodju? Zasto ne protestuju za RTV? Zasto ne idu u muzej, ako im je vec stalo do kulture??...

 

Hahaha, bune se na foru grada kulture, a muzeji zuje prazni, a danas je npr. u Muzeju Vojvodine besplatan ulaz. Sto nije bio organizovan kontra miting protiv ovih na vlasti juce? Nije im odgovaralo jer su kaficu pili od novaca sto su im roditelji dali? Je l' se vec zaboravilo Galensovo rusenje zasticenih zgrada pa se na to niko nije osvrtao? Bolje i ove u komsiluku tu da su trazili da placaju porez nego sto su se bunili na obrisani mural... Ili da je data podrska Stefanu Cvetkovicu, koji je pravi primer zabrane slobode govora, a ne ovo. Dokoni lezilebovici, kad je trend bunice se, a kad nije onda nece.

 

Klasična podmetačina. Pitanje je da li su to uradili članovi DS ili LSV?

Edited by Krošek
Link to comment
  • 1 month later...

Ono kad odes pa ti odmah posle nesto treba...  :isuse:

 

Pojavila mi se mogucnost nekog posla koji bi podrazumevao moje cesto svrcakanje na relaciji Bg-Ns

 

Kao neko ko nema prebivaliste na teritoriji NS da li mogu da uzmem neku mesecnu markicu i koliko bi me to zadovoljstvo kostalo? Jel prevoz valja generalno? (ne ceka se previse, dobra pokrivenost grada i blize okoline i guzve)

 

Taxi je jeftiniji nego u Bg?

 

Unapred zahvalan novosadistima i novosadistkinjama na eventualnim informacijama

 

edit: nema potrebe da se cimate da pisete sve detalje. Samo u kratkim crtama. Svaka informacija bi mogla dosta da mi znaci.

 

edit 2: bese sa Vukovog spomenika ima voz vise puta dnevno?

Edited by katamaran
Link to comment

Welcome ????

 

Meni je Gradski sasvim pouzdano sredstvo u NS, taxi je bar 5 puta skuplji (u odnosu na GSP, ne na Bg, ne znam dal ima razlike u ceni Taxi kompanija). Mislis mesecnu markicu za Gsp? verovatno malo cimanje za izradjivanje iste i mozda se ni ne isplati. Platis kartu 50-55 din ako nije poskupela i vozis do kraja. Bila nekad i dnevna karta, ne znam dali ima jos da se kupi.

 

Vozom ces stizati jeftinije, uglavnom sporije i uglavnom ces stizati...

Link to comment

Hvala puno. Morao bih da vidim koliko bih cesto uopste i isao u NS.

 

Vrlo moguce da bi mi poslodavac placao dodatno sve oko putnih troskova al cisto da znam ako ti troskovi padnu na moja nejaka pleca  :cry:

 

Sve je to jos daleko u magli al se pojavila mogucnost i cini mi se da bi mi legla ko budali samar.

 

uvek bih gledao da idem vozom jer mi bus nikako ne prija. Ovako krakatom mi je maltene po pravilu neudobno zbog malog razmaka izmedju sedista a i generalno mi ne prija voznja. Voz je super, taman putovao solidno duze.

Edited by katamaran
Link to comment

Oko Taxi kompanija imam najbolja iskustva sa Crvenim, ima nekih skupih (koji mogu da budu i brzi jer imaju neke veze... Npr. ViP i jos neki).

 

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Hvala jos jednom. Ako oni budu placali ne smeta sto su skupi. Nije beg cicija  :misko:

 

Minimalne su sanse da uopste i bude nesto od toga. He who dares wins!

Link to comment

voz ide sa glavne zeleznicke i sa prokopa samo treba da se pazi na naziv stanice u dolasku jer su odvojeni(glavna i prokop)

 

gradski prevoz u Nsu je super ali za velicinu grada preskup jer je puno 55din za dve,tri stanice velicine u Novom Sadu a mora da se plati..za okolinu je isto kul,karte su skuplje a za vecinu okolnih mesta ima linijskih taxija koji voze po ceni autobuske karte..

Edited by ivy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...