Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Ja sam još na prvo gledanje rešio da ga zovem odličan horor sa retardiranim twistom, i ostajem pri tome. I tad su mi skretali pažnju da ne mogu film da zovem i odličnim i retardiranim u isto vreme ali boli me uvo, baš mogu i hoću! -_-
pa upravo to. odlican a retardiran.tacno se u datom momentu osetis iznevereno (kao gledalac), mislis (bar ja) da te smatraju za idiota ili su po svaku cenu hteli "sokantan" rasplet ali im je presusilo ideja.kad smo kod bajatih ideja, taj utisak sam imala i za conjuring. bla, bla, radnjeno po istinitoj prici i to sve, ali kao da sam to sve videla vec mnogo, mnogo puta. u mnogim horor filmovima.
Link to comment
E reci da safe haven rula. Vredi gledati samo zbog njega...i ono sa zombijem ima svojih momenata, ali sam mislio da će biti zabavnije. A Eisener je totalno usrao sa onim poslednjim filmićem, očekivao sam više od čoveka koji nam je podario 1 hoboa sa shotgunom.
Poseban smek daje cinjenica da je segment na indonezanskom (ili koji li je vec jezik). Pa kad se jos zgoljavi skine skoro go, skoci na sto, zgrabi box cutter... :)Zombiji su delovali interesantno, ali samo toliko. Odmah sam skapirao da je u pitanju zombi POV varijanta. OK, nesto novo, daj da pogledamo.Poslednji segment me smorio, ispreskakao do kraja.
Link to comment
Peti, kako ti se svidža film?
a joj... zaboravih.na kraju sam odgledala the strangers u celosti.tu sam malo popizdela, liv tyler stvarno bese tranzirana (lucky guess). jedan od onih filmova gde zdusno navijas za ubice da sto efektnije obave pos'o. malo me podsetio na ils/them i vacancy (verovatno i na eden lake, ali taj tek treba da gledam) s tim sto su se junaci pomenutih filmova borili k'o lavovi da prezive, ovo dvoje ne znam sto nisu odma' legli na pod i pustili da ih posluze kao predjelo.ovaj film cu pamtiti i po jednoj fenomenalnoj sceni, fenomenalnoj po gluposti:

mrkli mrak u sred neke u.s.a. vikend naselja nedodjije. lik sedi u kolima, minds his own business i tako to. neko puca u njega ali (ocigledno) namerno promasi za cirka 10cm. napravi respektabilnu rupcagu na sofersajbni. lik izlazi iz vozila na plain site i pocne da se dernja "ko je to uradio?" :isuse: brate... prijatelju... serijske ubice prosto vapiju za tobom

nakon toga sam odgledala pola mucenica (tu sam htela da odustanem, ali sutradan sam odgledala do kraja). iskreno, meni prva polovina filma (do, otprilike, momenta kada se lucie offuje) bila malo dosadnjikava. nije strasno, nije jezivo, priupitah se i da l je ovo uopste i horor... fina makljaza, krv do kolena, ali sve cekam oce l' nesto da se desi vec jednom.mislim, nisam fan slashera, ali mogu da cenim kada je sve na videlu i narocito kada NE detektujem da film pokusava da nesto isprica a da pri tom "postedi gledaoca neprijatnih scena" (meni je to dealbreaker, zato necu da gledam criminal majndse; koji moj se bave serijskim ubicama a nema gory details?).drugi deo filma mi je vise leg'o. tad je vec pomalo postajalo neprijatno za gledati tj. nemoguce pratiti mehanicki.kraj je super.jedino sto me je izbezumilo je pitanje motivacije (as in: motivacije one dvojnice sonje liht, mislim transcedentalizam kroz patnju? ne znam nesto mi je to previse vuklo na intelektualno proseravanje eto, zarad intelektualnog proseravanja. mogla je lepo, k'o onomad dr house da lepo gurne viljusku u steker pa bi joj se ekspresno kazalo sta je s "one strane").

Link to comment

Reklo bi se da imaš previše nisku toleranciju na glupost, neš' se ti horora nagledati. :PJa u startu snižavam kriterujem za 50%, i praštam gomilu gluposti dok god se baš-baš ne pretera. Možda je tužno reći i dosta govori o trenutnom stanju u žanru, ali tako je. :(Ne znam da li si gledala the crazies recimo, odličan primer. Lagano jedan od boljih američkih horora u poslednjih par godina, ali što ima uvredljivo glupe sceneeeeee....gledao i sramio se sebe. :blush:

Link to comment
Reklo bi se da imaš previše nisku toleranciju na glupost, neš' se ti horora nagledati. :PJa u startu snižavam kriterujem za 50%, i praštam gomilu gluposti dok god se baš-baš ne pretera. Možda je tužno reći i dosta govori o trenutnom stanju u žanru, ali tako je. :(
eto ti sad... :wacko:ne znam, ja (volim da mislim da) sam spremna da pustim da svasta prodje, ako je uradjeno na neki... prihvatljiv nacin. :unsure: kod strangersa su me zapravo iznervirale neke druge stvari pa onda imam poriv da cepidlacim.
Ne znam da li si gledala the crazies recimo, odličan primer. Lagano jedan od boljih američkih horora u poslednjih par godina, ali što ima uvredljivo glupe sceneeeeee....gledao i sramio se sebe. :blush:
dodjavola. nalatela sam jednom na taj film prilikom ronzanja po netu ali 'ladno sam ga zaobisla jer mi je naslov bio nekako... glup. :lol:
Link to comment

Ma zajebavam se, nisam baš toliko vezan za strejndžere da odmah skačem da ih branim. :) A i davno sam ga gledao, i da hoću ne mogu. Daleko od toga da je išta posebno ali kakvih sam se sve gluposti nagledao svrstavam ga u ok....ish.

Link to comment
iskreno, meni prva polovina filma (do, otprilike, momenta kada se lucie offuje) bila malo dosadnjikava. nije strasno, nije jezivo, priupitah se i da l je ovo uopste i horor... fina makljaza, krv do kolena, ali sve cekam oce l' nesto da se desi vec jednom.
Meni je prva polovina bila tako-tako, a drugu nisam ni gledao, bilo mi je previse krvavo.
Link to comment

Meni u poslednje vreme baš smeta gratuitous violence, i umem da isključim film kad vidim da se time služi, ali to u Martyrs nikako nije slučaj. Radagaste, ako se nateraš, pogledaj film do kraja, stvarno vredi. Uglavnom, posle pola ti je najgore već prošlo :)Peti, Sonja Lihttm ne bi da pati, nego da neko pati umesto nje, a da joj prenese samo čistu, destilovanu mudrost.Inače, ako te iole zanima, ovo jedna zanimljiva analiza filma.

Link to comment
Meni u poslednje vreme baš smeta gratuitous violence, i umem da isključim film kad vidim da se time služi, ali to u Martyrs nikako nije slučaj.
malo kad razmislim, zakljucujem da je verovatno greska no.1 sto nisam odgledala ceo film u cugu. ima smisla sto film krece preterano nasilno, bez previse objasnjavanja, i bas u momentu kad procenim da mi je bilo dosta, tu uspori. ne znam da l je to bila ideja, ali kao da i gledaoci otupe (& let themselves go, sto sonja liht™ i pokusava da izazove) nakon nekog vremena, i kad dodje kraj nekako si... spokojan (?). fala za link, sad cu da iscitam.
Link to comment
Meni u poslednje vreme baš smeta gratuitous violence, i umem da isključim film kad vidim da se time služi, ali to u Martyrs nikako nije slučaj. Radagaste, ako se nateraš, pogledaj film do kraja, stvarno vredi. Uglavnom, posle pola ti je najgore već prošlo :)
Hvala na savetu, ali imam obicaj da kad neki film ne odgledam do kraja, posebno kad su horori u pitanju, procitam synopsis na Vikipediji, tako da mi je kraj vec poznat.
Link to comment

Moram priznati da se meni "Martyrs" slabo svideo.Nekoliko crtica koje sam istakla tad tokom gledanja:Komotno su mogla biti dva filma, jer onaj prvi deo uopste nije neki preduslov za drugi (uberglupo mi je to sto bi neko posle silne pucnjave, krvi ovogaonoga ostao u kuci u kojoj je pocinjen zlocin; pa i to kada nekako svarim, vec onaj drugi put, kad mucenica nadje tajnu - opet ostaje u kuci, mislim ko je tu lud, ona definitivno jeste - i sad naravno da su horori prepuni ovakvih bla tvistova ali ne dolici mi necemu sto zeli da bude pametno). Time bi se dobio jedan osvetnicki film i jedan "produhovljeni"; a ovako imamo nazovi pametan film ciji manje-vise glavni deo zapleta pociva na gluposcu.Secam se da sam na kraju u sebi pomislila kako su kvarni sa samoubistvom babe, da je to prevara :lol: No i dalje mi je sam taj cin bezvezan - nisam sigurna u to sta joj je mucenica mogla reci, "ovde je divno" "ovde je pakao" necu da ti kazem matora" pa da se ova odluci na taj potez i tu imam jos jedno pitanje - zasto ti mucitelji misle da bi videli isto sto i mucenici? Meni kontradiktorno u startu ako uzmemo u obzir sta ovi cine da bi covek dosao do tog stanja.Cini mi se, da je kraj bio efektivniji, da bi mi i utisak bio povoljniji; zasto rekoh da mi je film izdrkavanje - pa jer me muci, ne toliko temom, nego onim dosadnim mucenjem devojke, koje se komotno moglo izbeci (ili samo naznaciti na drugi nacin) a kapiram da je deo akcenta trebalo da bude na toj temi (mucenje samo kao sredstvo). Shvatam da je nekog to prenerazilo i stavilo u mindfuck raspolozenje ali meni je zaista bilo dosadno i samo sam cekala kraj, koji je tek bio downside. Ja volim kada je film fino izdoziran, dok mi ovaj to nije.Povoljniji utisak na mene je ostavio "Haute Tension". Syme rece da je film prevara, ali meni je bilo zanimljivo to sto sam tokom filma vise puta rekla "vidi jbt sto je ovo ispalo pametno" (osetila sam nekakvo pozitivno uzbudjenje jos od prve ideje kratkokose gosce da zategne carsav na krevetu i obrise umivaonik i tako umanji svoje tragove, gotovo citajuci misli ubice), sto je posle nekog vremena u mojoj glavi vodilo ka tome "ma ovde nesto nije u redu, menoguce je da ima toliko neglupih resenja" i vec u delu sa benzinskom pumpom i toaletom pomislih da ce "resenje" biti nesto ocigledno, pomislih da1) ubica sve vreme kapira da tu ima jos nekog i igra njenu igru jer mu je zabavno, ili2) je plavokosa ubicina cerka il u dosluhu sa njim (buduci da je bilo ocigledno da se lozi na drugarku);DSve bi bilo pasend, da nije onog pocetka sa kamionom, koje ne znam kako se moze objasniti..recimo kao neka fantazija? U svakom slucaju film je po meni uspeo da zaobidje neke standardne klisee, bio malo i pametan u delovima i fino osvezio horor ponudu u tom trenutku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...