Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

local pride  

 

Médaille d'Argent au Word Beer Awards pour la Mandrin Ambrée Bio ... la prochaine fois se sera peut-être l'Or
France - Amber Pale Ale - Silver Medal
Mandrin Ambrée Bio (Organic amber)

 

14469602_1232527970123039_13833873833885

 

lokalni artisanal mikropivar, po svemu sudeći baš dobar. pazario sam par njihovih piva da probam ali ne stižem. sad za vikend izveštaj o ovom nagrađivanom amberu

Edited by Dr Arslanagić
Link to comment

Bio u Hong Kongu, a posto nikad nisam bio filipinsko pivo, onda se odlucih na ovo:

 

2mdhxmf.jpg

 

Veoma prosjecno, valjda ga uvoze da ga valjaju pijanim turistima.

Link to comment

Ma oni su najjaci na Filipinima i okolini, bas velika i ozbiljna pivara, mislim da na samim Filipinima nisam video ni jedno pivo koje nije njihovo. Kao i skoro sve te velike pivare, na kraju to zavrsi na pravljenju raznih hajnekena, valjda da bi se svidelo nekom preseku svih ljudi. Imaju neko pivo sto pakuju u staklene flase od litre, to mi je tamo bilo najbolje, ali sad nisam siguran da li zbog toga sto impresivno izgleda kad ga uzmes u ruku ili je stvarno bilo dobro.

Link to comment

Da, to je dobar opis: masovna proizvodnja namjenjena najsirem sloju potrosaca.

 

Treba se prisetiti podatka o populaciji u tom regionu, kao i klimatskih prilika. Stotine miliona ljudi koji na 35 stepeni i ogromnoj vlazi traze bilo kakvo osvezenje. Uglavnom su to lagana piva, fazon slican meksickom ili jamajcanskom lageru i cesto pakovana u veliku ambalazu. U Indoneziji je Bintang, u Maleziji Tiger, na Tajlandu Singha (jedan od sponzora Celzija)...

Link to comment

Ja sam u HK San Miguel u 0.6 flasi pio u svakoj raspaloj street food rupetini na ulici. To i nekog nemca recimo Blue Moon ili slicno. To su sve prastare licence, toliko stare da su piva zapravo lokalna u HK. Nisam siguran da se San Miguel samo uvozi sa Filipina, mozda gresim ali mi je previse rasprostranjeno tamo da bi bio uvoz.

Link to comment

Ja sam u HK San Miguel u 0.6 flasi pio u svakoj raspaloj street food rupetini na ulici. To i nekog nemca recimo Blue Moon ili slicno. To su sve prastare licence, toliko stare da su piva zapravo lokalna u HK. Nisam siguran da se San Miguel samo uvozi sa Filipina, mozda gresim ali mi je previse rasprostranjeno tamo da bi bio uvoz.

OK, to objasnjava raprostranjenost San Miguela, mada mi se cini da je Tsingdao mnogo vise zastupljen na ulici nego prije par godina.

 

Inace, Blue Moon jeste pivo, ali americko (Belgian White).

Link to comment

OK, to objasnjava raprostranjenost San Miguela, mada mi se cini da je Tsingdao mnogo vise zastupljen na ulici nego prije par godina.

 

Inace, Blue Moon jeste pivo, ali americko (Belgian White).

Tsingtao se moze naci kod nas, po nekim kineskim restoranima. Blue moon-a ima svugde, apatinci rade distribiciju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...