Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Скоро сам сигуран да је било из флаше, не сећам се тачно где али биће у неком грчком дијаспорском ресторану... да ли Мадрид 2001. или Канада можеш да ме убијеш, сетити се не могу.

Link to comment

ne znam sta da ti kazem onda.prvi put sam Mythos probao iz flase kupljene u Veru u Ziri. bio je vrlo dobar. toceni na Krfu je jebao milu majku koliko je bio dobar. konzerva je bila losija, jer je, jel'te, konzerva, ali i kao takva mnogo bolja od raznoraznih konzerviranih lavova i guinnessa

Link to comment
  • 4 weeks later...

KUPUJMO DOMACE (za ljubitelje tamnih piva):taman sam mislio da se ratosiljam pivopijstva i predjem na vino kao moje pice po defaultu, sinoc, ne bas sasvim slucajno, probah KRUGHER & BRENT EXTRA STOUT i stariju mu sestru KRUGHER & BRENT RED BEER (8%).oba su za svaku pohvalu, crno cu tamaniti redovno, dok je crveno jaceg ukusa, a bogami i u procentu alkohola je jace, pa nije za moje maratonsko "all nite/day long" pivopijstvo. mada, pohvalio bih odsutstvo ukusa alkohola u red beeru kao u recimo lav 7 ili Duvel. u svakom slucaju pena se dugo drzi i bice ovo sjajan izbor za zimu. ambalaza je 0,5l flasha.proizvodi ih pivara Ritishevo(?!)Krugher & Brent Pivara Ritiševo d.o.o.Petru Albu 2026331 Ritiševo+381 13 827 047a pored ova dva imaju i lager kojega na zalost u mom omiljenom podrumu tj rudniku tj pivnici nemaaaaa...a izgleda da ga nece ni biti...*Extra StoutForeign (Export)-Style Stout5.00% abv.*Lager BeerEuropean-Style Pilsener4.50% abv.*Red BeerGerman-Style Strong Doppelbock8.00% abv.kruherbrent.jpg

Link to comment

crveni Krugher nisam probao, ali sam probao crni, u Kuglashu. katastrofa. ukus koji se moze porediti sa kiselijim soja sosom. onda otisli do sankera, pitali da nije mozda istekao rok ili sta - nije. prvi put od kada sam poceo da pijem pivo da bacim flasu posle 1 gutljaja. ukusi, i guess...

Link to comment
crveni Krugher nisam probao, ali sam probao crni, u Kuglashu. katastrofa. ukus koji se moze porediti sa kiselijim soja sosom. onda otisli do sankera, pitali da nije mozda istekao rok ili sta - nije. prvi put od kada sam poceo da pijem pivo da bacim flasu posle 1 gutljaja. ukusi, i guess...
pio si ga pokvarenog probably :(
Link to comment

to ritisevsko pivo, toceno, moze se s vremena na vreme naci u onom kaficu preko puta cuburskog parka, u maksima gorkog. ne znam ime kafica, ima dole dva ili tri stola/bureta i na galeriji mozda dve sedece garniture.

Link to comment
to ritisevsko pivo, toceno, moze se s vremena na vreme naci u onom kaficu preko puta cuburskog parka, u maksima gorkog. ne znam ime kafica, ima dole dva ili tri stola/bureta i na galeriji mozda dve sedece garniture.
Da nije onaj kafic u Gradicu Pejton pod imenom Riff? Velicine oveceg ormana sa sve klupom iz parka unutra.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ukusi su razlichiti josh od starog Rima...Evo da otkrijem "tajnu" moje omiljene jechmene kapljice iz ovih juzhnih krajeva... Razlika izmedju Pale Ale-a (zelenog) i Sparkling Ale-a (crvenog) je manje-vishe beznachajna (procenat alkohola i mala razlika u aromi)...Pivara Coopers (koja je u porodichnom vlasnishtvu) ima josh 7-8 razlichitih piva u paleti proizvoda, ali ova dva imaju najvecu zastupljenost (i popularnost) na trzhishtu Australije... CoopersPaleAle.jpgCoopers Pale Ale Guaranteed to turn heads, this is the beer that inspired a new generation of ale drinkers. With its fruity character, and robust flavour, Coopers Pale Ale is perfect for every occasion.Naturally fermented in the 'Burton-on-Trent' style, a secondary fermentation creates the trademark sediment that gives 'Pale' its fine cloudy appearance. This cloudy residue can be stirred through the beer by tipping or rolling the bottle before drinking.Pale Ale has no additives or preservatives.4.5% Alc/Vol th_CoopersSparklingAle.jpgCoopers Brewery is an Australian beer company, publicly owned but not listed with a stock exchange. Its shares are primarily owned by the extended Cooper family, and the company's constitution makes it difficult to sell shares outside the family. The brewery was established by Thomas Cooper in 1862 at his home in Norwood then in 1881 relocated to larger, commercial facilities at Leabrook in Adelaide, South Australia, and in 2001 moved to Regency Park. Coopers is known to make a variety of high quality beers, most famous of which is its Sparkling Ale. It is also well established as a producer of home brew supplies and as such is one of the worlds largest producers of home brew ingredients.Coopers BreweryZvanichan sajt

Link to comment

Dobio sam nekoliko konzervi Pana, "jer je jedino hrvatsko pivo koje na sebi nema šahovnicu", hah.Uglavnom, to (kako na ambalaži piše) kvalitetno hrvatsko pivo puni se u Čelarevu. :)

Link to comment
  • 2 weeks later...
CoopersPaleAle.jpgCoopers Pale Ale
Auh, odličan! Sad sam složio 1 flajku od 750ml (veličina skrojena prema meni), otpratio kukuruzne čipse sa gvakamolom - nema da fali. Mada bi mogla još jedna flajka cool.gif ...
Link to comment
  • 1 month later...

U Familiji (Beograđanka) pojeftinio Paulaner - 87 din. konzerva 0,5. Neverovatna cena za sjajno pivo (u stvari, ja i ne znam da kod nas ima da se kupi bolje pivo), tim pre što Hajneken na istom rafu košta 120 din, što samo govori o tome kako srpski trgovci formiraju cene. Nažalost, mutni Paulaner je razgrabljen za par dana i više se ne pojavljuje, a tamni i tamni-mutni se nikad tamo nije ni pojavio.Ja se samo nadam da ovo spuštanje cene ne znači da rasprodaju ono što im je preostalo i da ga više neće ni biti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...