Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

uz ostalo, bezvezan mi je i koncept zvanja tri žene u ovakvu emisiju postavljajući žensku solidarnost kao kontrapunkt suocavanja zrtve i relativizatora. mrzim to guranje u rodne departmane, jadno je koliko i prozivanje sapica sto nije reagovao kao dzentlmen. kakve jebene dame i dzentlmeni, treba da reagujemo kao ljudi, progutala nam je vodviljizacija otpor naci govnima. 

napad na zaklinu se relativizuje jer dolazi od folk imbecila, napad na dareta i mareta jer im je humor trecerazredni, nista nije dovoljan razlog ni za sta i podjosmo u picku materinu nepovratno.

 

edit, da dodam na koltrejnovu opasku da žaklina mora da bude spremna - svejedno je, ne opravdava ovakvu kontekstualizaciju u emisiji i na kraju, neću da razmišljam je li spremna ili nije. uopšte nije poenta u njenoj spremnosti, ne krojimo principe ni zakone u skladu sa rezilijentnosti konkretne osobe.

Edited by morgana
  • +1 7
Link to comment

Ja samo da primetim da odavno nije bilo Utiska koji je proizveo ovoliko ispisanih stranica, tako da je očigledno da je emisija imala smisla jer je probudila duhove. Rekao bih da je bila značajno gledanija od mnogo prethodnih. Baš me interesuje šta će piplmetar da pokaže.

Meni je emisija bila odlična. Tačno je da je Olja mogla da bude oštrija prema Zekić, Milica direktnija, Žaklina hrabrija. Ali, bez obzira na to bilo je više poentiranja preko Zekićke koja je stalno vrtela whatabout-izam, šta ste vi njima radili i slično. Prosto, svaki njen odgovor je bio agresija, kontrapitanje, izvrtanje, izvlačenje da je to bilo baš očigledno. Očigledno je bilo i da ne nastupa kao "nezavisni medijski konsultant" već kao PR vlasti, mada je i tu moglo više da je se pritera uza zid, pomene prijateljstvo sa Vesićem i generalno nereagovanja na bilo šta dok je bila u REM-u.

Bez obzira na svu količinu spinovanje, ili baš zbog toga, bilo je očigledno da je Zekićka izveštačena, da nema stvarni odgovor na pitanja.
 

Naravno da u Utisku mora da bude i druge strane, kao što je i Olja odgovorila nekih gledaocima. Zatvaranje u sopstveni babl je bežanje od borbe, to isključivo odgovara SNS-u i zato im i ne pada na pamet da dolaze u Utisak. Tu samo mogu da pokvare idiličnu sliku koju su kreirali o sebi. Imaju sve televizije sa nacionalnom frekvencijom pod svojem i mogu da guslaju svoju priču doveka bez da im iko kvari idilu. Zato je svaka prilika kada neko ovako dođe kod Olje važna i treba je koristiti za borbu, za trening.

I naravno da bi bilo odlično da Vučić dođe u Utisak, poslednji put kada je bio (Radulovićeva ostavka i Vučićevo rušenje Vlade kada je bio PPV) Olja ga je pocepala na sitne delove i to je očigledno bio jedan od važnijih razloga zašto je Utisak brzo posle toga ugašen.

  • +1 2
Link to comment

Rekoh za Smajlović prošle nedelje, dobro je izvući te primerke, potuljene muljatore, šatro nezavisne i pokazati na šta to liči. Dobro je da se makar nešto nađe od njih. Da bude zanimljivo, da se vežba. Baš me briga za nijanse u programima između stranaka iz DS-DSS ekosistema i smtranja intelektualaca. Zna se na kojoj je strani neprijatelj.

 

Onomad je Marinika udarala zvonce Orliću, aplaudirala mu i podjebavala, to je to što tražimo? Samo malo je onih koji bi se jebavali s time. Naravno, i pitanje je da li je to što bi Olja htela od emisije. Taj Upitnik se pretvorio u totalni svinjac posle koga niko nije bio srećniji i pametniji.

Od Žakline to ne možemo očekivati, no ako su je već poslali po dužnosti, trebalo je nekog poslati i da je zaštiti u ovim galamama. Ivan Ivanović bi bio jako dobar izbor. Jes da ga pristojnity ne voli, ali pristojnity i ne služi za ove stvari. Uostalom, koga zabole šta misle pristojnitiji. Moš mislit, Tomić prošle nedelje izokola proziva DLZ što zovu Vučića psihopatom, idi begaj.

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Zabalujev said:

Od Žakline to ne možemo očekivati, no ako su je već poslali po dužnosti, trebalo je nekog poslati i da je zaštiti u ovim galamama. Ivan Ivanović bi bio jako dobar izbor. Jes da ga pristojnity ne voli, ali pristojnity i ne služi za ove stvari. Uostalom, koga zabole šta misle pristojnitiji. Moš mislit, Tomić prošle nedelje izokola proziva DLZ što zovu Vučića psihopatom, idi begaj.

 

 

Trebala je zvati Daška sa Zekićkom i Žaklinom... Pa da on objasni Zekićki da može i Zekić da se okreće na ražnju kao i Bizon... :D

 

Kakv bi to shhow bio....:fantom:

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
7 minutes ago, morgana said:

treba da bude druge strane ali u ovom konkretnom slucaju to je neukusno

 

Upravo je to utisak većine ljudi. Zar se ne slažemo svi u osudi govora mržnje!?

E u tom departmanu je Olja poentirala, evo vam ove SNS spodobe kao dokaza da se ipak svi ne slažemo i da će neko, za rad promocije AV, potezati argumente "a nisi se bunila kad si bila u Moskvi", "a što ste ćutali kad su mene napadali, hapsilil i tukli" itd. Zekićka je bila ona bolesna sutkinja koja silovanoj ženi kaže "a što si ga izazivala tom kratkom suknjom?".

 

I njen uvod je podvukao upravo to, da li oko svega (DA JEBENO DA) moramo da se podelimo i da uzimamo strane "mi oni". Posle tog uvoda se ona spodoba potrudila da sve ode u tom pravcu.

Link to comment
22 minutes ago, salerokada said:

I naravno da bi bilo odlično da Vučić dođe u Utisak, poslednji put kada je bio (Radulovićeva ostavka i Vučićevo rušenje Vlade kada je bio PPV) Olja ga je pocepala na sitne delove i to je očigledno bio jedan od važnijih razloga zašto je Utisak brzo posle toga ugašen.

 

Poslednji B92 Utisak je bio onaj kada je Olja rekla Bebi Sram vas bilo.

Link to comment

Ma nema tu nikakve pobede, niti je može biti. Uzmimo da su ostale sagovornice rašrafile Zekićku, i šta onda? Jednostavno, za njihovu publiku one mrze i to je to. Taj narativ slušamo godinama, argumenti tu ne znače ništa.

Ipak, mislim da Olja treba dovoditi drugu stranu ako žele da dodju, iako je jasno da tu od neke normalne komunikacije nema ništa, radikali su to.

Link to comment

Intervju Vučić-Brankica je išao na Prvoj i to ne uživo. Sve u svemu, dobar marketing za njega.

Neki su insinuirali da je Jovana dobila otkaz zbog nezgodnih pitanja. Ako to nije bila predstava, ne znam šta jeste.

Link to comment

Ja nešto mislim da se sa ovakvim likovima ne razgovara... Prosto, nema svrhe...

 

Najjače bi bilo da su je sve 3 pustila samo da priča, 2 sata da priča, da kad olja postavi pitanje nekoj od ove dve, one kažu da će Zekićka to bolje da objasani, jer je ona expert za sve...

 

I tako 2 sata...

 

Hoću da kažem da je sa ovavima besprednmetno pokušati razgovor? Jel razgovaraš sa lokalnim tabadžijom i pokušavaš da ga urazumiš da te ne bije? Jel' vredi razgovarati sa reketašm i pokušato da ga urazumiš da ti ne uzme reket? Pa teško... Zašto bi razgovarao onda sa političkim bulijem?

 

Bojim se da smo mi ovde davno prešli granicu kada je moguće ragovarati o bilo čemu sa njima™...

 

Jbt, ljudi, jer vi gledati barem Kesića, ako ne i nešto drugo? Njegove emisije više nisu nimalo snmešne, mislim da ni ne pretenduje da budu smešne, samo da bude hroničar vremena, jer onom se više ne može smejati... Kako da razgovaraš sa ljudima koji se obraćaju sa skupštinske govornice ozbiljno obraćaju Đilasu&Šolaku, koji nisu u sali? Kako da razgovaraš sa ministrom koji poliva kofom govana Bajeca, koji nije više ništa i ne bavi se politikom? Kako da razgovaraš sa nekim ko oblepi ceo Novi Sad sa slikama Pajtić-Lopov, a Pajtić odavno više nije u politici, ali je zgodno da se pljune po njemu jer dobro zvuči, a ljudi ne znaju da se povukao... Kako pričati sa tako nekim? Tu dijaloga više nema, njihove pozicije su jasne, vlast neće dati nikako, jer, morala i skrupula imaju koliko i znanja... 0... Jebe se njima za sve...

 

 

  • +1 3
Link to comment

Odgledao

 

jos kao tinejdzer shvatio sam da otelotvorenje Zla ne postoji, da je sve prosto fizika i hejmija, da je zlo subjektivna izmisljotina, lični utisak. Onda su dosli Milosevic, Seselj, Vucic... ova emisija mi je ponovo poljuljala davne tinejdzerske sudove, dakle zlo moze da bude otelotvoreno.

 

Ja sam pokusao da uhvatim zrno ljudskog kod ove osobe ali mi nije uspevalo. U jednom trenutku se doduse nasmejala i zalicila na ljudsko bice ali to je trajalo pola sekunde. Ne mogu da verujem da je OVO nekada bilo devojcica, beba, ucenica osnovne skole. Da li postoji trenutak u zivotu kada prodaju dusu djavolu ili to isparavanje svega ljudskog ide postepeno, jebem li ga - kako god, hvala Olji za ovu emisiju.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

napad na dareta i mareta jer im je humor trecerazredni, nista nije dovoljan razlog ni za sta i podjosmo u picku materinu nepovratno.

samo da kažem da mi se čini da su se oni solidno odbranili u epizodi imbecili uzvraćaju udarac

 

što se tiče brankice stanković u vođenju intervuja, ona je osoba koja govori kao džiberka, gutajući samoglasnike, i koja jezivo sporo misli.

što se tiče olje bećković u vođenju intervuja, ona je novinarka koja govori kao beogradska prenemagača i koja manje sporo misli od BS, ali zato neartikulisano govori (odnosno, dok porodi rečenicu sa pitanjem uz brdo poštapalica, ja dobijem tri i po nervna sloma).

 

intervjuer mora da bude osoba koja je dobro pripremljena, artikulisana, brza na reči, brza u prebacivanju na drugi kolosek priče, i pre svega svesna notorne činjenice da će svaki, ali svaki SNS predstavnik (Vučić, PR kvočke poput ove Zekićke ili Suzane, ili neki od bukača kao što je Martinović, Orlić, Vesić) u svakoj emisiji da brutalno laže i ponavlja unapred spremljen monolog na samozadate teme (hvalospevi Vučića i biflanje BDP-a, toponima, gradnje ovoga i onoga), kao i svoj unapred spremljeni tabloidni govnopoliv na protivnika (a protivnici su svi u studiju, i o svima će se iskopati tabloidne prljavštine, ili neke dvosmislene crtice iz biografije, ili prosto izmišljene stvari).

kakvo drugo mišljenje, kakvi bakrači. tamo nema izražavanja mišljenja, samo najprimitivnija agit-prop blebetanja.

 

pogledajmo zekićku - ona ne samo da se nije libila da kaže da su nazivi utisaka maliciozni, već je i napala olju da je nije podržala onomad, za vreme žutih, kad je doživela nepravdu (na to je olja rekla nešto u stilu "osim što si bila ovde u emisiji da kažeš sve o tome"). dakle, imala je spremljen arsenal za žaklinu (pisali su drugi o tome gore), i imala je spremljen arsenal za olju. jedino za milicu kralj nije imala ništa. valjda ju je percipirala kao mlakog protivnika.

  • +1 5
Link to comment

poslednji vučićev interju je uradila olja (ono posle ne računam u intervjue) u poslednjoj sezoni starog utiska,

kad joj je utrapljen vučić umesto najavljenog radulovića

 

 

potku za poređenje uvrede tvitom i uvrede na nacionalnoj frekvenciji, dala je srbljanović u svojoj kolumni u blicu juče

(zoran živković ju je nazvao narkomankom sumnjivog morala na tviteru), zekić je to samo proširila na svoj slučaj.

 

problem ovakvih emisije ja pretpostavljena glupost sns mašinerije, i umesto da se oni tretiraju kao zli,

sagovornici na duele dolaze sa idejom da su ovi glupi i/ili i da će sa njima lako, bez ikakve pripreme. ne ide.

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, James Marshall said:

Bilo koji novinar koji će ući u razgovor sa Vučićem čisto kao novinar po uzusima struke će dobiti kofu govana, "a da ja vas pitam", priče o 619 miliona, spinovanja, "mene zovu picousti po društvenim mrežama" i trabunjanja o putu Trstenik-Milutovac i neka razbacivanja ciframa. Vučić svakog objektivnog novinara vidi kao neprijatelja, tako da sa druge strane mora biti neko ko će ga percipirati tako. Vučić će se mačevati sa zamišljenim neprijateljem, stalno će govoriti ono neodređeno Vi, tako da bi bilo ko ko bi vodio običan razgovor ili neki hardtalk bio osuđen na propast, jer bi u startu bio u podređenom položaju. Protiv Vučića se mora krenuti sa jakim uporištem, jer on ne dozvoljava partiju bridža nego se valja u blatu, podmeće, sapliće, kuka na sudiju, hvata se za cjevanicu na svaki mrk pogled kao jebeni Nejmar, tako da s njim u boj na ferku može samo ludak. 

 

vucic vidi kao neprijatelja svakog ko mu rusi sneska i njegov izmastani svet. kao ja kada sam citao stripove umesto da ucim, pa mi upadne keva u sobu i saspe mi kofu realnosti na glavu u vidu pitanja "a jel ti ucis ili vatas zjala, preispitacu te", i ja krenem da prevrcem ocima i da se vrpoljim jer me je prenula iz mog sveta. otprilike takav odnos ima vucic sa zaklinom, i on je u sustini tinejdzer zarobljen u telu 50godisnjaka, emocionalno potpuno nesposoban da istrpi bilo kakav stres ili vracanje u realnost. zaklina mu to radi i zato je toliko mrzi. ne samo da je formirao bataljone parapolicije i huligana da ga po potrebi brane na ulici, nego i vojsku raznih zekicki koje su tu da za pare brane njegovo pravo da bude tinejdzer a da srbija bude zemlja dembelija u kojoj on kreira svoju paralelnu stvarnost. krenes ujutro po svim mogucim televizijama, od rane zore pa do kasno uvece, sve same zekicke. masinerija zla, njegovo zivotno delo. nece se on toga odreci i nema tu nikakvog drustvenog dijaloga. masinerija ce zaribati onda kada nestane love da se podmazuje, on sam to nece rasformirati.

Edited by Nikodije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...