Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Mnogo bre padate u vatru.
Ovo će da se zaboravi koliko sutra-prekosutra...
I mnogo se očekuje od Olje.
Niti je ona više u formi da "bije svačije bitke", niti verovatno to hoće.
Njoj se "ukazala ekskluziva" da dovede Zekićku ona je to zgrabila i to je to.
Žaklina Tatalović je došla tu "pod moranje", niti ima taj sklop da "iznese svoj slučaj", niti je trebalo to da radi.
Ali ona nije odlučivala da li će doći u ovu emisiju. Odlučivali su ljudi "above her pay grade".
Imali ste slučaj kad su tabloidi vadili njene slike sa plaže, u brusu, u krevetu i to je bila kampanja, zapravo i gora od ove.
No tada ništa. Jel "jbga nije morala baš sise da pokazuje, rekli smo joj da očisti nalog".

Tužno je što će neka druga afera pokriti ovo ko "snjegovi, ruzmarin i šaš", i to je to.



.... Shiit has hit the fan!


kako to mislish doshla pod moranje? :unsure:

pitam zato shto ne znam.

sent from bubamoto

Link to comment
19 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Od svih 4 foruma koji su spin-offovani sa starog B92 portala, ovaj je svakako u top 5 najvažnijih :fantom:

minimum top 5, ako cemo da budemo skromni.

Link to comment
29 minutes ago, copkillah said:

 

Pa ne znam ko je to mogao da očekuje od nje, iskreno. 

 

Isti oni koji sada vide Žaklinu kao ne znam kakvu novinarku. One imaju muda, da ne kažem jaja, shodno pređašnjim postovima na topiku, ali su kao novinarke tanke i onda ih lako pometu ovi ludaci koji očigledno idu na obuke za javne nastupe i učešće u emisijama u kojima može da im se desi da ih pitaju nešto nezgodno.

Link to comment
4 minutes ago, napadaj said:

 

Isti oni koji sada vide Žaklinu kao ne znam kakvu novinarku. One imaju muda, da ne kažem jaja, shodno pređašnjim postovima na topiku, ali su kao novinarke tanke i onda ih lako pometu ovi ludaci koji očigledno idu na obuke za javne nastupe i učešće u emisijama u kojima može da im se desi da ih pitaju nešto nezgodno.

 

Upravo. Ma neko može da bude odličan novinar ali prosto da nije za živi nastup, pogotovo ne za polemike. Pominjana Jovana Joksimović nije nikakva novinarka, ali bi, uz dobru pripremu, uradila 10x bolji posao nego što je Brankica uradila. 

 

Link to comment
1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

i ono što sam potpuno ispizdeo, to je dva puta ponovljena glupost da je isto kad te neko izvređa na tviteru i na nacionalnoj frekvenciji, na šta niko nije posebno reagovao. Da, potpuno je isto kada te milanvelikasrbija1244 sa 12 followera izvređa na tviteru i kada ti to uradi neko na nacionalnom kanalu koji u tom trenutku gleda verovatno milion ljudi. Ja bih je u tom trenutku polio kofom vode, a niko joj nije ni reč rekao.

 

Ovo nije bas sasvim tacno, Milica Kralj je reagovala na ovo, bar u prvih pola sata koliko sam gledao. Upravo je rekla to, da nisu isto nacionalna frekvencija i ovo drugo. Samo sto je to, kao i sve drugo sto se kaze u ovakvim emisijama, proslo nezapazeno. 

 

U pravu je morgana, ovakva emisija sluzi relativizaciji slucaja, kao sto tome doprinose i ministarke koje reaguju na ovo, kao sto tome doprinosi i Zekickina izjava kako je Lukasova izjava gnusna. Njima je Aca Lukas odlicno posluzio da izigravaju finocu, jer lako im je da pisaju po Aci Lukasu, on tome i sluzi, kao i njegova izjava o Zaklini. A Gordana Comic bi, da ima obraza, makar porazmislila malo o tome sta sve znaci njeno ucesce u ovoj vlasti. Ali posto obraza nema, ne znam sta ceka sa zvanicnim uclanjenjem u sns. 

 

Slazem se sa onima koji kazu da sa mafijaskim rezimom ne moze da se razgovara fino. Zapravo, sa mafijom se uopste i ne razgovara. Svakao to ne mogu da rade Olja, Zaklina i Milica Kralj. 

Link to comment

Nekog Vacica mozes da ponizis u emisiji jer je debil, profesionalnog politicara kao Vucica ne mozes. Ne znam kakva pitanja da mu postavljas, on ce uvek trtljati svoje, na pitanja odgovarati pitanjima, na optuzbe odgovarati optuzbama i uvek, ali uvek pobediti u ocima svoje ciljne grupe kojoj se i obraca. Sve i da demonstrativno napusti intervju zgadjen pitanjima, opet ce pobediti u ocima svojih pristalica. Trump je dobio 73 miliona glasova uprkos tome sto je ocrnjen i ismevan u vecini medija.

 

I mogu ovde ljudi da budu kivni na Olju, Brankicu, Zaklinu... koga god, da smatraju da nisu dovoljno dobre novinarke (a jesu i te kako) sto ga nece zadaviti kao zmija zabu, ali to se ne desava u intervjuima sa takvim profilom..

 

 

 

Link to comment
31 minutes ago, Sludge Factory said:

Ovo nije bas sasvim tacno, Milica Kralj je reagovala na ovo, bar u prvih pola sata koliko sam gledao. Upravo je rekla to, da nisu isto nacionalna frekvencija i ovo drugo. Samo sto je to, kao i sve drugo sto se kaze u ovakvim emisijama, proslo nezapazeno. 

 

U pravu je morgana, ovakva emisija sluzi relativizaciji slucaja, kao sto tome doprinose i ministarke koje reaguju na ovo, kao sto tome doprinosi i Zekickina izjava kako je Lukasova izjava gnusna. Njima je Aca Lukas odlicno posluzio da izigravaju finocu, jer lako im je da pisaju po Aci Lukasu, on tome i sluzi, kao i njegova izjava o Zaklini. A Gordana Comic bi, da ima obraza, makar porazmislila malo o tome sta sve znaci njeno ucesce u ovoj vlasti. Ali posto obraza nema, ne znam sta ceka sa zvanicnim uclanjenjem u sns. 

 

Slazem se sa onima koji kazu da sa mafijaskim rezimom ne moze da se razgovara fino. Zapravo, sa mafijom se uopste i ne razgovara. Svakao to ne mogu da rade Olja, Zaklina i Milica Kralj. 

 

Okej, reagovala je toliko, ali po mojim merilima to ni u ludilu nije dovoljno da se poklopi tako neverovatna relativizacija, i to od nekoga ko je bio član REM-a toliko godina. Na to je morala em da insistira em da crta i podvlači, jer jasno je da to nije razgovor dve osobe u TV emisiji koje za svoje babe zdravlje razmenjuju mišljenja, već da je bit da se onim ljudima ispred ekrana stvari nedvosmisleno podvuku.

 

IMHO, ako se zove neko poput Zekićke u emisiju, primarni cilj (osim Oljine ekskluzive) bi valjda morao biti da ovakva palamuđenja i opravdavanja neopravdivog ne smeju proći. I da li imam visoka očekivanja od Olje ili ne, ona ju je pozvala, ona valjda i snosi deo odgovornosti kao voditelj da uhvati ovu za gušu i da joj ne da da izvrda dok ili ne pojede to veliko govno koje je izasrala ili dok neko ne nacrta da slepcu bude jasno koliko je izrečeno bezobrazno. Jer pazite, ne radi se o nečemu metafizičkom, istorijski fleksibilnim podacima, kreativnim tumačenjem ekonomije ili tako nešto, jebo te, žena je ladno stavila paritet između onoga što bilo ko tvitne i onoga što se desi na nacfrek TV kanalu. To je lako. To je slabašan lob koji samo treba smečovati nazad u teren. To je to, dosta je, ne da će ona priznati da je Olja u pravu, ne da će se ona postideti, nego da emisija valjda posluži kao platforma za crtanje kredom po tabli zašto je ta rečenica tolika bezobrazna zamena teza. Nije baš Olja nevina od toga da zgrabi sagovornika i ne pušta kada ovaj kaže nešto sa čime se ona ne slaže, recimo pre izbora kad nije baš puštala Sergeja, Živkovića i druge koji su bojkot-brekheri i objavili da izlaze na izbore, zbog čega ih je baš uzela na zub, i nije ih puštala da lupaju baš svakakve gluposti. Iz njih je mogla da cedi odgovore i da im crta, ali Zekićku neće, nakon nečega ovakvog?

  • +1 1
Link to comment

Opet da ponovim, mnogo očekujete od "Olje novinarke".
Pisao sam ranije, meni je etalon "svesti o svojoj ulozi" ono kad je Danica Vučenić napustila RTV i ukinula emisiju 1na1.
Nije doslovno ali jeste suština:

"Niko iz vladajuće strukture (SNS) neće da dođe kod mene u emisiju. Time ja ne mogu da ispunim svoj zadatak kao glas javnosti i ovo gubi smisao na Javnom servisu".



.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Taihoskopija said:

Meni je buvljačko opajdara prepucavanje i uvežbana dikcija telenovela zlobnice i "da ti kažem nešto, sinak" prilično daleko od "Zekić dominirala" ikako i ne vidim da jeste, prilično blam nastup, bilo je onako zabavno blam. I one seljačke "videli smo ti fotke na instagramu, jadnice" upadice i sve te školski buli za siromašne rečenice, baš tužno. Radikalski i Marićeve emisije blam. A imala je prilika da dominira, mogla je da nastavi sa pominjanjem Trifunović Sergeja i mizoginije, recimo,  na toj liniji su se nalazili argumenti, ali se nije snašla i skliznula je u blam. Čist. 

Žaklina je bila u okvirima svojih kapaciteta za polemiku, ona i nije neki vrhunac visprenosti u polemikama, više dobar i hrabar operativac i izvršilac uredničkih naloga i uz to je sveža žrtva odurnog napada i meni je to ok nastup uzimajući u obzir sve ovo.

A Olja je pokušala da bude objektivna i fer prema "drugoj strani" i kapiram da je pokušala da izbegne čopor hijena istomišljenica napada sagovornika atmosferu, to je i bilo očekivano, ona insistira (ne ulazim u to koliko uspešno realizuje) na tom pristupu od prve emisije, tako da je i to u redu. 

 

Vec na prvo pitanje je Zekicka odgovorila kontrapitanjem, oprobranim receptom njenog sefa. Htela je vise puta da isprovocira svadju, i sa Zaklinom i sa Oljom (jedno tri puta ponovila da su joj nazivi predloga tendeciozni i maliciozni), svaki put neuspesno. U vise navrata je Olja odlicno poentirala pitanjima na koje je ova izbegavala odgovore, sasvim dovoljno.

 

Potpuno su smesne price o nekakvoj dominaciji Zekicke..

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Vec na prvo pitanje je Zekicka odgovorila kontrapitanjem, oprobranim receptom njenog sefa. Htela je vise puta da isprovocira svadju, i sa Zaklinom i sa Oljom (jedno tri puta ponovila da su joj nazivi predloga tendeciozni i maliciozni), svaki put neuspesno. U vise navrata je Olja odlicno poentirala pitanjima na koje je ova izbegavala odgovore, sasvim dovoljno.

 

Potpuno su smesne price o nekakvoj dominaciji Zekicke..

 

Nisam gledao, ali recept je prekidati ih kada krenu sa kontrapitanjima i ako ti ne odgovore iz trećeg puta, zaključiš da izbegavaju odgovor i postaviš novo. Samo njihovim oružjem.

 

Link to comment

To je Olja i radila, kao sto uvek radi kada gost izbegava da direktno odgovori.

 

Ali jebiga, to nije bilo nije dovoljno. Trebalo je i da je svaki put polije kofom vode pride..

Link to comment

Ne slazem se da je Zekicka izdominirala, osim sto je kao i svi birani sns kerberi...pregasna i grlata, a spinuje bezibrazno u njihovom maniru (oni sigurno prolaze neke kurseve tu nema dileme), pa to ostavlja sa ove dve pristojne gosce i voditljkom, koja zna sta treba da pita i kaze, ali dok to uradi uz mnogo zamuckivanja i njanjanja...ostavlja utisak kod mnogih ovakav kakav citamo na prethodnim stranama.

Sto se tice predsednika, nikad ga ne treba zvati u goste, vec samo stancati i reprizirati u beskraj emisije poput one na N1 iz dva dela "Vladalac" ...na svaku njegovu izgovorenu, a znamo da je to cista laz kako zine, protivargument i istinu.
I tako stalno i u beskraj. Deliti po medijima koji o tome mogu da pricaju i pisu, mozda nekim lokalnim, ako uopste postoje, po internetima, na koji god nacin se dovijati, a materijala ima svakodnevno.





Link to comment

Ali kod Olje u emisiji, mislim da je čak i ona bila inicijator, smo čuli da bi časno bilo od novinara kada bi na neodgovoreno pitanje prethodnog kolege/koleginice ponovili to pitanje i tako u dok neko ne da konkretan odgovor. To je valjda bilo kad su krenule COVID presice™, ali se to može odnositi na sve teme upućene vlasti. Dakle što ona sinoć nije krenula tako i svaki jebeni put kad ona spodoba krene da kenja da je prekine i kaže "Izvini ali hoću odgovor na pitanje" i da joj ne da da nastavi bez obzira koliko je ona spremna da priča preko nekog drugog.

 

Kao što sam sinoć napisao ovo jeste slika i prilika Srbije, upravo to preuzimanje showa ili bolje reći brisanje poda sa voditeljkom. To su godine i godine "sklanjanja" to su godine i godine bez dijaloga kako u parlamentu tako i na televizijama ili javnih debata/tribina (setite se Timofejeva sa Djindjićem i Šešeljem u Rexu krajem 90tih). Pravljene su emisije U nedostatku dokaza i slična sranja gde sede 3 istomišljenika i mere vreme jedan drugom dok klimaju glavom i mudro se mršte. Za to vreme ovi su prošli ozbiljan dril ponašanja u "dijalogu" i sad smo svi zgranuti i zatečeni i zgroženi i svima nam je žao Žakline Tatalović. Kako onda mislimo da će se "boriti" za nas kao novinar koji treba da postavlja škakljiva pitanja vodećim političarima i da dela u interesu svih gradjana Srbije ako ne može da iskoristi priliku i bori se za sebe u emisiji 1na1.

To što Velja pominje da je naterana ili da joj je naredjeno od poslodavca, ako je tačno, je skandal za sve nas. Ako smo zaista dotle došli da nas "naši" izvode na streljanje.

 

Kralj je pokušala u par navrata da skrene temu "pa nećemo valjda o sms poruci pričati" i "nije valjda to najveći problem dok se zemlja raspada". I nije joj uspelo. Bez želje da neko pomisli da mi nije žao Žakline i da ne saosećam sa njom, ali ti si javna ličnost i moraš da se nosiš sa tim sranjima kad se baviš takvim poslom u ovoj banani od države. Pa šta je mogla očekivati od ljudi takvog profila-da će joj poslati buket cveća.

 

Sve mi ovo liči na onu scenu iz Bure baruta (inače je pominjem po 100ti put) kad Glogovac vozi u taxiju Ljubu Tadića i zgranut gleda kako se bus GSP zabija u kontenjere a Ljuba mu odgovara "dobro dobro, ajde vozi nije ovo najgore što nam se dogadja"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...