Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

6 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Da sam ja Tatalovićka, bio bih dosta napizđen na Olju.

 

Pa sad,bila je Zake na metar od ove,ne kazem da je trebala da skoci i da je bije (izgubila bi verovatno) nego je, u sadejstvu sa cerkom Pere Kralja, mogla onako, nehajno da pomene da..recimo.."Neki potezi ove vlasti su sumnjivi kao kupovina nekih opskurnih tv provajdera i kanala, od strane Telekoma, nasim parama, za iznos bar desetostruko veci od realnog"..i onda ovu fuksu dovedes na liniju koja ti treba i bude hvataj/drzi/udri/jebi.

 

No, to se nije desilo..imali smo Olju koja je pokusavala da vodi emisiju, Zaklinu koja je mutavo i nemusto branila sebe, Milicu koja je cini mi se pokusavala da ne ispizdi i ovu dizelasicu koja je otela show. I da se ne varamo, svaki iole jaci naprednjak ce oteti show u bilo kom studiju, na bilo kojoj Tv. Iz prostog razloga sto finoca ne moze na kafanski dziberluk..ne ide, ne biva..ni na filmu ne pobedjuje.

I zato ideja nije (ili je bi trebala da bude) da se dueli sa njima izbegavaju nego ih zvati dok god ih ne provalis ili izvestis se da ih pobedjujes na njihovom terenu..jer drugacije ne moze. Oni su tu gde jesu, drze vlast i prefinjenim napadima i udaranjem lepezom se nece skinuti odatle. A ostace jos dugo tu i jesti svima nama zivote. Tragicno je sto nas ima ipak mnogo vise..ali nikako da se uvezemo i organizujemo, skupimo i najebemo majke pomenutima.

 

E bas zato treba ici redovno u svaki duel sa njima, da se dobije po njokalici i bude resen da ce svaki sledeci put biti bolje..A ne (bar ja to tako vidim) uljuljkivati se u sopstveni babl, sa tri gosta koji duvaju u istu tikvu iz nedelje u nedelju i tako bezati od suocavanja sa problemom. Od problema se bezi do 15 godine max, dok te cuvaju mama i tata..posle ide frka. 

 

Pa se mozda jednom i skupimo..popizdeli i besni..da sebi poklonimo bar ove tri decenije koje jos cekaju Aleka od bedepa na apsolutnoj vlasti.

 

Dosta sam kenjao..odoK u prirodu :)

  • +1 4
Link to comment
9 hours ago, mraki said:

Mislim, jasno je bilo na kojoj će liniji Zekićka biti, ali ona bukvalno nastupa kao Vučićev PR...

suzani preti smena. ova je,  izgleda, bolja.

Link to comment

Jebem ja i našu stranu ako je jedna Zekićka strah i trepet i ako se sa njom ne može izaći na kraj. Ja bih cijelu emisiju samo ponavljao "sto za jednog" i "idite u šoping u Milano" i rekao "evo koga to ti Zekićka podržavaš, čovjeka koji je referisao na metode nacističkog okupatora u Drugom svjetskom ratu, pa ti vidi, nemamo o čemu da pričamo". Ili bih joj krenuo spočitavati neka švaleranja, da je narkomanka, da je prostitutka, da samo treba pogledati kako se oblači i slično. Jbg, na ljutu ranu ljutu travu. 

Link to comment
8 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Stalno slusamo koga Olja ne treba da zove.

 

Ne treba predstavnike vlasti, njihove poltrone, placene analiticare, novinare. Sa njima nema dijaloga..

 

Ne treba ove isluzene opozicione kadrove, dosta smo ih slusali od njih nema vajde.

 

Ne treba ni ove kao nase novinare i analiticare, raznorazni Culibrci, Malisicke, Zecovi, Cvijetini, Zanetici, Draze i ostali..

 

Ne treba ni raznorazni Cupici, Bozovici, Mrdalji, Bobani i ostale fakultetlije.. Dosta nam je te nase intelektualne elite..

 

Ne treba ni reditelji, glumci i ostala ta nazovi kulturna elita iz kruga 2. Sta ima oni da komentarisu drustvene prilike..

 

Dajte vise taj spisak gostiju koje Olja treba da zove. Valjda je preostao neko kad precrtaju svi iz prethodnih grupa..

 

Da se izuzmem iz ove grupe, mislim da sam prvi put ikada rekao koga Olja ne treba da zove. Da, predstavnike vlasti i njihove PR-ove, zaista mislim da ne treba zvati.


Ove druge sa spiska, treba, i može. Druge nemamo. Slažem se sa apsurdom u tvojim rečima, ali pošto je verovatno nadovezan na moj post od gore, da se ogradim, sve osim prve stavke, pa jbg, ne verujem da treba, bazirano na dva poslednja Utiska. Što je najgore, mislim čak da bi SPS ili Šapić ili čak... ko je ostao, Palma?... bio zahvalniji sagovornik. Ne bi ništa korisno ili iznenađujuće od njih čuli, ali nekako ne verujem da bi oni prosto sabotirali emisiju na način na koji SNS kerovi to rade. OK, možda i ne bi, dok ne znamo ne probamo, ali ljude koji otvoreno papagajski ponavljaju unapred pripremljen Vučićev spin koji se već razvlači tih dana na svima kanalima, prosto nema svrhe zvati, osim ako se ne desi ovo što Snarc kaže

 

1 hour ago, SNARC said:

No, to se nije desilo..imali smo Olju koja je pokusavala da vodi emisiju, Zaklinu koja je mutavo i nemusto branila sebe, Milicu koja je cini mi se pokusavala da ne ispizdi i ovu dizelasicu koja je otela show. I da se ne varamo, svaki iole jaci naprednjak ce oteti show u bilo kom studiju, na bilo kojoj Tv. Iz prostog razloga sto finoca ne moze na kafanski dziberluk..ne ide, ne biva..ni na filmu ne pobedjuje.

I zato ideja nije (ili je bi trebala da bude) da se dueli sa njima izbegavaju nego ih zvati dok god ih ne provalis ili izvestis se da ih pobedjujes na njihovom terenu..jer drugacije ne moze. Oni su tu gde jesu, drze vlast i prefinjenim napadima i udaranjem lepezom se nece skinuti odatle. A ostace jos dugo tu i jesti svima nama zivote. Tragicno je sto nas ima ipak mnogo vise..ali nikako da se uvezemo i organizujemo, skupimo i najebemo majke pomenutima.

 

E bas zato treba ici redovno u svaki duel sa njima, da se dobije po njokalici i bude resen da ce svaki sledeci put biti bolje..A ne (bar ja to tako vidim) uljuljkivati se u sopstveni babl, sa tri gosta koji duvaju u istu tikvu iz nedelje u nedelju i tako bezati od suocavanja sa problemom. Od problema se bezi do 15 godine max, dok te cuvaju mama i tata..posle ide frka.

 

Sve ovo stoji, ali ja prosto ne vidim to u Utisku. Čak i u doba kakve takve polunormalnosti, 2012-2013, gostovao je Vučić par puta, bila su nezgodna pitanja, ali on je i dalje samo guslao svoje, bezobrazno kako ume, i tome ne možeš izaći na kraj ako nemaš nekog dovoljno drskog pored njega da ga sklepta. Olja izgleda ima cilj da postavi toliko providno pitanje Ljilji/Zekićki da kad ovi krenu da spinuju za vlast, da se postide. Not gonna happen. Štaviše, kontraproduktivno je, zbog potpunog manjka obraza i disciplinovanog ponavljanja bulšita, neki opušteniji gledalac bi mogao da pomisli da to i nije bulšit.

 

 

Link to comment

ovo nije bila bilo koja tema, ne mogu da vjerujem da se to prebebregava. olja je sa vucicevim pr-om sucelila zaklinu koju je, vjerovatno instruirano, napao neki divljak, a drzavne instance trljale ruke i spinovale kako je ova suzanina drugarica to zasluzila. istu zaklinu svakakva fukara na liniji sa vucicem i lukasom sad zajebava i prijeti joj po drustvenim mrezama. zamislimo da ovo nije utisak nego debilna emisija tanje vojtehovski i da ona dovede zrtvi nasilja diskutanta koji ce da relativizuje njenu poziciju zrtve. ovo je to.

Edited by morgana
  • +1 9
Link to comment
Verovatno je vreme za pozvati Daška u Utisak, al da prvo baš mnogo ispizdi (šifra: drugi sat)
to bi se desilo tachno nikad. neukusno levo za nash salon :s_w:

sent from bubamoto

Link to comment
5 hours ago, Milošica said:

Ne biste voleli, hipotetički, Vučića u emisiji?

 

Ne, ne bih, ako će voditelj te emisije u rukavicama da postavi pitanje, dobije vučićevski odgovor, onda da se ne znam kako iščuđava, gleda zblanuto u Vučića, da od silnog neverovanja u ono što je čula ponovi još jednom njegov odgovor ili svoje pitanje, da bi na kraju nakon treći put ponovljene ogoljene laži Olja rekla oljinski, tiho i poražavajuće, "DobroTM". Ne kažem da sam ja vrhovni arbitar, možda ovde ima ohoho ljudi koji smatraju da je to dobar politički intervju, ili da je vredno čuti jer će publika napokon da pronikne kroz maglu devetoslojnih laži koje ovaj sipa (aha, hoće), samo je moje skromno mišljenje da je to tek za konjski nokat neugodniji intervju za Vučića nego kad izađe kod Olivere na RTS ili Jelene na Pink, i da suština emisije neće biti dva sata grilovanja i preznojavanja Vučića, nego da će mu ići u prilog, da je dobio dva sata na platformi na kojoj još nije bio i da ga niko nije posebno jače pritegnuo, te da je krajnji rezultat sličan kao i ostali. Ne možda kad Marić gostuje kod Vučića u Marićevoj emisiji, ali kao kad Vučić gostuje na RTS-u naspram prazne stolice. Ja ne vidim svrhu za to, osim ako...

 

1 hour ago, James Marshall said:

Jebem ja i našu stranu ako je jedna Zekićka strah i trepet i ako se sa njom ne može izaći na kraj. Ja bih cijelu emisiju samo ponavljao "sto za jednog" i "idite u šoping u Milano" i rekao "evo koga to ti Zekićka podržavaš, čovjeka koji je referisao na metode nacističkog okupatora u Drugom svjetskom ratu, pa ti vidi, nemamo o čemu da pričamo". Ili bih joj krenuo spočitavati neka švaleranja, da je narkomanka, da je prostitutka, da samo treba pogledati kako se oblači i slično. Jbg, na ljutu ranu ljutu travu. 

 

Otprilike se slažem. Da ne idem sad u crevca da pravim listu materijala, ali "sto za jednog" ne bih ponavljao, ne jer je nepotrebno, već što je neadekvatno za ovu temu i za ovaj momenat. Pa bre, bolesnik svake nedelje daje kamione i kamione materijala da ga uhvatiš za gušu i da cediš i ogoliš svaki patetični bljuzgavi performans koji ovaj izlaje pred poslušne kamere. Izmišljati Zekićki nešto jednostavno nije potrebno, to bi služilo za entertainment samo, da se vidi malo kako je kad se taj lek prepiše na njihovu stranu, ali nema potrebe za tim, dovoljno je ne dozvoliti Ljilji Smajlović da se izvuče sa odgovorom "Da, ja mislim da je ovo potpuno validno Vučićevo političko obraćanje svojim protivnicima", tu je trenutak kad kažeš STANI BRE, i onda joj istreseš vreću svega na glavu. Nije teško napisati 4 stranice materijala kako da odgovoriš na takvu bezobraštinu.

 

Da podvučem opet, ja mislim da od Bećkovićke to jednostavno nećemo videti. Drugi novinar možda, ali postoji vrlo dobar razlog zašto i Vučić i njegovi odlaze na TV gostovanja u isključivo strogo kontrolisanom okruženju.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
30 minutes ago, morgana said:

ovo nije bila bilo koja tema, ne mogu da vjerujem da se to prebebregava. olja je sa vucicevim pr-om sucelila zaklinu koju je, vjerovatno instruirano, napao neki divljak, a drzavne instance trljale ruke i spinovale kako je ova suzanina drugarica to zasluzila. istu zaklinu svakakva fukara na liniji sa vucicem i lukasom sad zajebava i prijeti joj po drustvenim mrezama. zamislimo da ovo nije utisak nego debilna emisija tanje vojtehovski i da ona dovede zrtvi nasilja diskutanta koji ce da relativizuje njenu poziciju zrtve. ovo je to.

 

Tako je. Možda sam se osvrnuo samo jednom rečenicom na ovo jer mi je akcenat bio da takve uštve jednostavno ne treba pozivati, ali kranji produkt ove emisije sinoć je da je pored de facto žrtve nasilja bila uštva koja je otvoreno rekla "pa nije ni čudo jer svi vi sa ove dve televizije to i zaslužujete", to nije čak ni naravno da je silovana jer je nosila kratku suknju, to je naravno da je silovana kad je izdajnik i kučka, i trebalo je, uz potpune relativizacije kako je ona prošla svoju Golgotu pod bivšim režimom koji je radio iste i gore stvari, i ono što sam potpuno ispizdeo, to je dva puta ponovljena glupost da je isto kad te neko izvređa na tviteru i na nacionalnoj frekvenciji, na šta niko nije posebno reagovao. Da, potpuno je isto kada te milanvelikasrbija1244 sa 12 followera izvređa na tviteru i kada ti to uradi neko na nacionalnom kanalu koji u tom trenutku gleda verovatno milion ljudi. Ja bih je u tom trenutku polio kofom vode, a niko joj nije ni reč rekao.

 

Ako od jutros izguglate Olivera Zekić, izlazi ovo

 

Spoiler

4knlMZk.jpg

 

Pa da razmislimo još jednom zašto je došla u emisiju, i treba li im davati platformu.

 

Edited by Marvin (Paranoid Android)
edit: apismenost
  • +1 5
Link to comment
5 hours ago, Milošica said:

Ne biste voleli, hipotetički, Vučića u emisiji?

 

Da ali da razgovor ne vodi ni Zaklina ni Olja ni Jugoslav, nego neko sa strane, recimo Bojana Lekic.

 

Em bi ga lepo preskakala, em bi ga vracala za svaku glupost koju izgovori, em bi ignorisala provokacije... A onda bi u sred intervjua pitala "posto jaja na pijaci" ili "sta znace ova 4 S na crnogorskoj kapi" kao sto je pitala Mila Djukanovica.

 

Ali niti Bojana hoce da radi intervjue, niti bi Vucic dosao na intervju koji ne vodi Sarapa, Maric ili Olivera sa RTS. Cak ga je i polunovinar Jovana Joksimovic ispreskakala  i smejala mu se u facu, pa je dala/dobila otkaz. Sad tamo moze onaj Cukanovic da ga intervjuise koji 2 recenice ne ume da sastavi.

  • Hvala 1
Link to comment

Pre 3-4 godine je imao 1 na 1 sa Brankicom, pa je radio isto što uvek radi - menjao teze, zanemarivao pitanja, odgovarao sa "a da ja vas pitam". Mnogo se očekivalo od tog intervjua, publika se nadala da će Brankica da ga rašrafi, a to se nije desilo i zapravo gotovo da je bilo obrnuto.

Link to comment
7 minutes ago, morgana said:

posto jaja na pijaci je najgluplje pitanje u istoriji novinarstva

+1000

 

Na stranu što ne sumnjam da Vučić zna tako nešto, populizma radi :D

 

Edited by Milošica
Link to comment
2 minutes ago, napadaj said:

Pre 3-4 godine je imao 1 na 1 sa Brankicom, pa je radio isto što uvek radi - menjao teze, zanemarivao pitanja, odgovarao sa "a da ja vas pitam". Mnogo se očekivalo od tog intervjua, publika se nadala da će Brankica da ga rašrafi, a to se nije desilo i zapravo gotovo da je bilo obrnuto.

 

Taj intervju mi je u velikoj meri pred očima kada sam kucao sve na poslednjoj strani. Takav intervju nema smisla voditi osim ako intervjuer koji ga vodi jednostavno ne želi za reverom značkicu "Intervjuisao sam Vučića". A krajnji rezultat je sat i po njegovog propagandisanja i plus, mogućnost da kaže "Eto, izašao sam na intervju Šolakovoj Gebelsici i razbio je". Great success!

 

Vrlo moguće je da ni Brankici ni Olji ne bi palo na pamet da ga više izazovu jer smatraju "Ja sam ovde da postavim pitanje i da insistiram negde do druge/treće brzine na odgovoru". Budimo realni, to je neka normalna škola novinarstva u normalnim okolnostima i normalnom okruženju. Mali problem je što je Vučić prepisao okolnosti, prepisao okruženje i ne igra po pravilima sistema po kojima Olja i Brankica vode intervju. Prema tome, ako ne postoji spremnost da ubaciš u šestu brzinu, i da ga ujedeš i ne puštaš, i da demonstriraš koliko su mu laži glupe, apsurdne i providne, koja je tačno svrha da ga imamo u emisiji?

Link to comment
11 minutes ago, morgana said:

posto jaja na pijaci je najgluplje pitanje u istoriji novinarstva

 

Osim sto dokazuje da sagovornik nema veze sa realnoscu. Izbaci ga iz takta, napravi budalu i lazova od njega...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...