Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Meni je žurka u glavi kad pričaju o izborima, jer korona jeste ojačala front protiv Vučića.
Nije mala stvar da su se ljudi koji hoće promene odvažili da pokažu svoja lica. To je znak.
Nije mala stvar ni da je Vučićev 'narod' pokazao svoje pravo lice - to je šačica huligana, ostali su smrdeli po stanovima da ih slučajno neko ne prepozna.

Ali mi sada nemamo organizaciju da nas odbrani od krađe, to je jedina istina, mediji su manji problem. Mi nemamo ekipu da uspostavi ravnotežu sa njihovim falangama ispred izbornih mesta, što smo imali 2000. u većini gradova. To je detalj koji Živković svesno preskače, a zna ga.

Sa druge strane, uzeti Beograd i Novi Sad, otvoriti procese protiv Vesića, to bi urušilo Vučićev sistem za ciglo godinu dana. On nije Miloševićev kalibar, prsao bi na prvoj prepreči.

Sent from fav toy

Link to comment
6 hours ago, James Marshall said:

Realno ta mu je glupa, plus je li se on konsultovao s nekim pri tom pozivu (je li to poziv NDB ili njega lično) ili mu je to onako naprasno palo na pamet u letu. Ako jeste, bolje da se uzdrži od tih "evo sad mi palo na pamet" ideja. 

Problem naše opozicije očigledno i jeste odsustvo bilo kakvog promišljanja koraka dalje i eventualnih koraka u algoritmu "if/then". 

Šta poslije tog izlaska napolje? Imamo li ikakav plan ili da gledamo u bob kome će komunalna zalijepiti 150k kazne, gdje će se zadesiti? 

Ako idemo dalje, šta je sledeće? Je li idemo pred Skupštinu, Andrićev venac, gdje, šta? Ili će i to po nekoj inspiraciji vruće glave predlagati? 

 

Pa jel to nije bilo jasno posle upada u PTC ili dana D na Andricevom vencu?

Link to comment

Ovaj, koje su to nove okolnosti?

Odakle taj optimizam da cemo samleti Vucica na izborima?

Zbog serpovanja?

Nesto se tu prezupcilo.

Budimo ozbiljni.

 

 

Link to comment
Meni je žurka u glavi kad pričaju o izborima, jer korona jeste ojačala front protiv Vučića.
Nije mala stvar da su se ljudi koji hoće promene odvažili da pokažu svoja lica. To je znak.
Nije mala stvar ni da je Vučićev 'narod' pokazao svoje pravo lice - to je šačica huligana, ostali su smrdeli po stanovima da ih slučajno neko ne prepozna.

Ali mi sada nemamo organizaciju da nas odbrani od krađe, to je jedina istina, mediji su manji problem. Mi nemamo ekipu da uspostavi ravnotežu sa njihovim falangama ispred izbornih mesta, što smo imali 2000. u većini gradova. To je detalj koji Živković svesno preskače, a zna ga.

Sa druge strane, uzeti Beograd i Novi Sad, otvoriti procese protiv Vesića, to bi urušilo Vučićev sistem za ciglo godinu dana. On nije Miloševićev kalibar, prsao bi na prvoj prepreči.

Sent from fav toy


Mislim da Živković to ne preskače, nego tvrdi da "ima ekipu".
Što, naravno, nije istina...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

zoki sad u videu trazi da se malo odloze izbori - "ne predugo, koji mesec", jer oni nisu ni skupili potpise jos, a ljudi treba sa maskom da idu kod notara.

oni na kraju nece ni potpise prikupiti, jbte.

 

Link to comment
13 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

Чак ни то није рекао како треба, већ да ће помоћи "ако треба".

Pa normalno, ako treba, tj, ako me pozoves doći ću. Ne može Žile protiv Đilasove volje da mu pomaže. 

Link to comment
Mislim da Živković to ne preskače, nego tvrdi da "ima ekipu".
Što, naravno, nije istina...



... Shiit has hit the fan...

... upravo to.

To se ne uči na Konrad Adenauer kursevima i po kancelarijama za mlade.

Moraju malo da se isprljaju rukice.


Sent from fav toy

Link to comment
... upravo to.

To se ne uči na Konrad Adenauer kursevima i po kancelarijama za mlade.

Moraju malo da se isprljaju rukice.


Sent from fav toy

Ja čak mislim da Živković ima znanje za terenski rad, kad bi imao s kim da radi...
Ne može on više nikoga da privuče sebi



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Zivkovic je dobar organizator, mozda i moze da spremi nesto ljudi i obuci ih za kontrolu, svakao nije neko ko bi se slizao sa Vucicem, ali jednostavno stranka nema podrsku u birackom telu. Oni su, nazalost, statisticka greska.

On govori o bojkotu i bajkama o bojkotu, a trebalo bi malo da cuje sebe i preispita kakve on bajke o brobi i izborima prica.

 

Ako zna (a zna) da opozicija nece izaci na izbore, onda bi trebalo da zna i da je bajka u kojoj se opozicija ujedinjuije i osvaja 15 gradova i sada vec 50 poslanika (bese 80 pre neki mesec) samo bajka, a da u zbilji postoji SNS, njihovi sateliti i Nova stranka koja cenzus moze da gleda samo iz zablje perspektive. Dvogledom!

 

To je realnost u kojoj treba delati, dzaba je prepricavati lepe snove.

Dakle, kakav je smisao izlaska na izbore u uslovima kad od opozicionih stranaka izlazi samo Nova (ako skupi potpise)? Hoce li se Vucic, kako to kaze Zivkovic, zbog toga promeniti, hoce li reci Jao, evo "bori" se Nova, daj da begamo glavom bez obzira, gotovi smo...

 

Koliko je dugo Nova parlamentarna stranka (da li bi bila parlamentarna stranka da se nije svercovala na listi DS?)? Koliko traje "borba"? David, pracka...n. n+1...n+21...? Sta imaju od toga? Sta su postigli? Na koliko glasova mogu da racunaju? Zna li neko ikoga drugog osim Zivkovica iz Nove stranke?

 

 

Link to comment
5 hours ago, Nesh said:

 Zna li neko ikoga drugog osim Zivkovica iz Nove stranke?

 

 

znam ja, tu je na forumu, ali se primirio.

:fantom:

Link to comment



Ja čak mislim da Živković ima znanje za terenski rad, kad bi imao s kim da radi...


Apsolutno da, čovek je uspeo da uzme Miloševićev bastion od lokalnog kabadahije tipa Jutka, koji se tad zvao Mile Ilić, što je u ovo vreme vlažni san.

Ali to nije isti Živković. Ovaj danas zna kako vita ume da bude dolce.

Sent from fav toy

Link to comment
10 hours ago, Tvrdica said:

 

:D Odlucili da eksploatisu ljudsku reakciju i prikazu je kao slabost, to je plan.

 

I to radi najveca placipicka u Srbiji koja ne kuka zbog recimo dece nego zbog sebe. Sto me vraca na ovaj narod i pitanje ko jebeno moze da glasa za ovo zlo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...