Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Pitanje za pravnike: Da li moze neki prekrsajni postupak da se pokrene protiv Predsednika kad krsi pretpostavku nevinosti?

I ko/kada/kako pokrece? Da li moze bilo koji tuzilac da pokrene? Da li moze bilo koji gradjanin da je pokrene?

 

 

Link to comment

Ne moze, ima imunitet. Samo ako je krivicno delo gde je kazna, mislim, preko 5 godina zatvora imunitet se skida automatski. U suprotnom mora Skupstina da mu skine imunitet i onda da krene postupak.

Link to comment
8 minutes ago, Milosh76 said:

Ne moze, ima imunitet. Samo ako je krivicno delo gde je kazna, mislim, preko 5 godina zatvora imunitet se skida automatski. U suprotnom mora Skupstina da mu skine imunitet i onda da krene postupak.

Mozda je glupo, ali da li moze naknadno, to jest kad padne sa vlasti, pored drugih dela (razne kradje, BgH2o, Savamala, Jovanjica, you name it) moze li i ovo da mu se nadoda? Kao upozorenje za sve druge buduce predsednike, da ne prekoracuju svoja ovlascenja ni u minimalnoj formi!

 

Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

Ako ne nastupi zastarelost, tuzilac moze da uradi sta god mu je volja, pa i da podigne optuznicu za takve stvari.

Koliko je vreme zastarevanja?

Link to comment

@gsb

Mrzi me da kopam po krivicnom zakoniku.. u svakom slucaju, oprostio bih mu taj greh, ako ce ga osuditi za sve ostalo sto je mnogo bitnije

Edited by Milosh76
Link to comment
Just now, Milosh76 said:

Mrzi me da kopam po krivicnom zakoniku.. u svakom slucaju, oprostio bih mu taj greh, ako ce ga osuditi za sve ostalo sto je mnogo bitnije

NEEE! Ni zrna zita neprijatelju!!! A i dokazni posutpak bi bio gotov za pola sata, samo pustiti snimak emisiji, i dodati gledanost, i to je to! Gotovo...

Barem da nosi nanognicu... i da ne moze da putuje u Dubai!!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...