Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

meni je utisak nedelje što sam usto u 8 preneo 5 kubika drva s ulaza na kraj dvorišta i složio ih u drvljanik i puca me insomnija zato sam i došao da malo čitam topik i sad je već bolje udri još par postova turnbule   :fantom:

aj svrati do mene drva za kamin nece sama da se prenesu :fantom:

Link to comment

Izgleda ne zivimo na istoj planeti...

Pa izgleda. Na Zemlji je ovako kako sam napisao i kako nauka utvrdjuje. Na drugim planetama - kojih je do sad otkriveno vec par hiljada u ovim ekstrasolarnim planetskim sistemima, opet zaslugom savremene nauke - je verovatno drugacije. Mada ne sumnjam da na svakoj koja je iole nastanjiva ima poneko ko misli da je bas njemu najlosije u citavom svemiru, iako je on, jadan, zasluzio mnogo, mnogo bolje. 

Link to comment

Како то мислиш? :unsure:

 

Молим за појашњење јер ако си у праву и ствари гледам изврнуто нећу моћи сам да схватим, а ако ниси нећу моћи да ти објасним где ти грешиш.

 

Могу ја и детаљније да објасним како би се изврнутост у потпуности разоткрила:

 

Запад нападне УН који је забрањен и исмева га и ликује због забране и протеривања са Б92. Кул, ако има пиратску интернет станицу са које мало цепа УН, а мало више Вучића. Али, ако ради на Б92 и у својој емисији се шали са свим могућим стварима осим са Вучићем док извирује са банера изнад саопштења менаџмента™, неукусно је да ликује због отказа колегиници. Шта ја знам, можда сам ја изврнуто васпитан, али неукусно је.

mozda je nesporazum prasline. izvrnuta je pocetna premisa (nezavisno od zapada, ne pratim opus, ne znam) da neko i u slobodno vreme duguje poslodavcu tu vrstu lojalnosti. drugim recima, da je za platu prodao i stav izrazen u privatnom kapacitetu. secam se kad je asistentcic sa jednog ekonomskog privatnog faksa kritikovao poljoministra na fejsu, nesto kao mala susedna zemlja nema sta da se brine za svoju poljoprivredu od kad je xy vodi. pa je stigao mejl svim zaposlenima ne samo na tom faksu nego i na uniju da "to nije nacin" jer je i ministar kolega sa fakulteta. zanimljivo je sto je samo jedan dekan otkazao poslusnost i i rekao svojim zaposlenima da niko ne sme da ih bije. ostali su se upristojili na fejsu. (pod zaposlenima mislim na asistente, samo oni su rezidentni, da sad ne davim, ali to je princip - nema kritike ni po privatnim nalozima.) to mi je uvrnuto. transfer bi trebalo da bude rad za platu, a ne rad+glas+stav+prva bracna noc za platu. Edited by gagorder
Link to comment

privatna televizija, odlučili su da promene koncept, bulevar i bulevarolike emisije, rijaliti kuku meni

 

njoj ostaje da ih odere do poslednjeg centa koji je predviđen ugovorom i da eventualno nađe gde može da nastavi

 

pa to je ok, ali ok je i ovo: da se prepozna politicki kapital koji dogadjaj sa sobom nosi i da se to izmuze. po gazzi, ta muzha ne ide dovoljno veshto, moze to bolje, iskusnije. verovatno je i to tacno.

licno, mislim da je to ok. u toj areni, cak i ako nije bilo uticaja u konkretnom slucaju, bila je klima pre toga u kojoj je tvrdnja o postojanju uticaja uverljiva. za tu klimu odgovorna je vlast. imala je ohoho vremena da uredi medije, pre svega finansiranje a onda i sve ostalo. vucic je 25 dana po sopstvenom kazivanju cutao na optuzbe izgovorene javno, na RTV i drugde, da je sve ovo njegovo maslo. ja da sam glasac, uzela bih da mu je svejedno sta mislim. to cutanje je takav pucanj u sopstvenu nogu da nemam reci. i taakooo ...

Link to comment

Гагордер, очигледно је неспоразум јер се потпуно слажем са овим што си написала, а критиковао сам његов напад на УН баш јер ми је заличило на рад+глас+став+прва брачна ноћ приступ. Што, да додам и то, мени нимало не личи на емпејца. У питању је, вероватно, његов милитантни антинационализам који резултира бирањем Вучићеве стране у овом конкретном случају. Један приватни Рибентроп-Молотов поступак, такорећи. И ништа мање гадан због тога што није корпоративни него револуционарни.

 

Чекмеже, да, опште је познато колико је обожавамо. Ево, на пример, ја на зиду свог врачарског салонца имам велику фреску са ликовима омиљених десничара и Оља се налази са леве стране Калајића, испод Кракова, а изнад ноћног сточића са Светим писмом, ножем, бомбама и наочарима за читање.

Link to comment

rejting nije bio grand, farma i BB, ali je daleko od toga da je bio smesan. uglavnom je bio solidan za taj format, par puta godisnje je bio razbijanje a desavalo se i da bude bezveze kad su gosti nezanimljivi. pored toga, rejting u bukvalnim procenama nije toliko bitan za uticaj UN jer sama emisija nije bila primarno populisticka. ovo je emisija koja je bila benchmark za politicki talk show u srbiji, nikada nije bi pledirala da bude nekakav popular opinion making ali je gostovanje bilo stvar prestiza pa i merilo odredjene tezine ili uticaja ili ne znam vec cime se meri neciji znacaj na politickoj i kulturnoj sceni. kako da kazem: da nisam video jova bakica u UN 3x ne bih ni znao ko je on. njega je ova emisija napravila i promovisala a verujem da takvih profesora FPN ima, mozda ne na izvolte, ali svakako ih ima. evo ova genijalna zena ciji je interview izasao u poslednjem "vremenu" - radina vucetic. da je 3x gostovala u UN svi bi znali za nju a ne bi se iznenadjivali kao kada su prekjuce procitali intervju. prosto receno, to je bila emisija koja je bez obzira na prosecne % trajala ne 2.5 sata nego obicno do utorka ili srede, u pricama, repovima ili posledicama onoga sto je u njoj izreceno.

 

ti si u pravu za sve sto pises vezano za odnos OB/PG "mreza" - B92, jedino sto previdjas da ce na tom sudjenju presudjivati sudije koje odredi nikola selakovic a ne nezavisne sudije. nema sanse da OB dobije pravicno sudjenje i pravicno obestecenje. ja sam skoro siguran, 99%, da su advokati B92 izbrifovani da u ovom trenutku detaljno popisuju sve izjave i sve dogadjaje koji bi se mogli okarakterisati kao nanosenje stete kuci i kao breach of contract, tako da uopste ne bih bio iznenadjen da tuzba grka protiv OB bude brza nego ova druga. veliki je odijum ljudi koji trenutno u beogradu zastupaju grcke interese, ali je naravno to samo poza.

 

najgora stvar od svega je ono sto stize sa mesta gde se odluke donose: UN i OB nikada vise za vreme ove vlasti nece moci da imaju emisiju na zemaljskom kanalu.

pa ja se slazem s prvim pasusom. medjutim, sama beckovicka je nekoliko puta kazala da ne razume zasto se neko ko donosi pare i ko je najgledaniji prebacuje na kanal na kojem ne moze da zaradi nikakve pare. dakle, ona je uvela rejting u pricu pa otud i moja opaska.

sto se drugog pasusua tice, kao sto ima jova bakica na fpn, tako ima sudija, advokata, notara ... razumes me. ta ushancenost je pogresna i nekako nam suzava vidike. ima mnogo sveta na mnogim mestima koji nemaju rogove koje bi im ti tako prilepio. uostalom, spor treba voditi ako u tom njenom ugovoru ima mesa (zato sam pitala za ugovor) i ako se misli da sudjenje nece biti fer i potruditi se da sve to bude javno sto javnije moze - pa ti si sam rekao da ovo ima tu vrstu tezine.

sto se treceg pasusa tice, ako mislis da oni nju tuze za stetu koju im nanosi ovom pricom, mislim da bi tu morali da dokazu koju materijalnu stetu trpe a to bi bilo veoma tesko. vucic bi mogao da je tuzi za povredu casti i ugleda ali sumnjam da ce to da radi.

Edited by gagorder
Link to comment

Мислим да каже "ако није четник, онда је љотићевац". :lol:

 

Симе и Чекмеже су у два поста више допринели форумској рехабилитацији ЈВуО него ја за шест година. :(

Link to comment

Мислим да каже "ако није четник, онда је љотићевац". :lol:

Симе и Чекмеже су у два поста више допринели форумској рехабилитацији ЈВуО него ја за шест година. :(

sta smo imali- olja cetnik, pa jeste cetnik ali ne bas koljac, nego... ljoticevac, te odnos prema titu je lakmus... a goran davidovic nosi njenu sliku u novcaniku. da ne spominjem stajanje na vucicevu stranu koje nije stajanje na vucicevu stranu nego nesto drugo, a i da jeste onda sam se ja salio sa mrtvom ciganskom decom.

 

ima li kraja? imaju li milosti?

 

ps. pitanje za moderaciju: jer smem ja njih da lepo oteram u pizdu materinu? naime, jasno je da se ja u rl ne zovem miralem. taj nik sam izabrao da bih krarikirao .... miralema, tako da sve sto ja napisem je zapravo ono sto bi rl miralem rekao. ako smatrate da je to neprimereno, banujte njega. u rl-u.

Edited by Miralem
Link to comment

ja bih bas volela da beckovicka ima neku vlastitu do kraja promisljenu konzistentnu platformu (makar i antibrozovsku), ali mi se pre cini da ona ima emocionalnu reakciju na pominjanje oca i jedan steceni protektivni sentiment koji imamo gotovo svi u vezi sa svojim roditeljima, s tim sto ona to ne ume da zauzda a pred kamerama je, pa ...

Link to comment

Pa jebemu ljudi nisu "retvituirali" nego su otisli na lice mesta da licno daju podrsku. Sta je trebalo, da se samospale ispred Vlade?

 

taj skup je bilo obicno malogradjansko preseravanje ekipice™ i nista vise, pocev od OB pa na dalje, ok je da OB brani svoj UN jer joj je to posao i od njega zivi ali stvarno ne vidim da oko toga treba sada praviti kosmicki problem

 

eto, u gradu je jedan sasvim sjajan utisak nedelje a to je blokada filozofskog fakulteta sa sve prebijanjem jednog redara-studenta od strane maskiranih huligana. kako tom slinavom olosu koji glumi gradjanstinu nije palo na pamet da naprave lajv utisak nedelje ispred filozofskog fakulteta sa sve linkovanjem na net, to bi bilo em drustveni angazman em protest zbog ukidanja medijskih sloboda i tako dalje

 

Ko? Zapad?

 

Zapad je fiktivan lik.

 

A ako me već vučeš za jezik, Utisak, naravno, jeste četnička emisija. Ako pravimo listu najgorih emisija, najgore su sve u kojima se Olja bavila drugim svetskim ratom, rehabilitacijom, restitucijom, Žikicom Jovanovićem, itd., pa zvala Čedu Antića i bulumentu i ućutkivala i prekidala svakog ko se nije složio da je Žikicin čin bio napad na ustavni poredak.

 

Što sve naravno ne znači da Utisak nije najbolja emisija tog tipa na našim televizijama, i da je ne treba braniti svim sredstvima.

 

eto, ovde se brani OV i njen UN a zbog stvari koje ti pominjes nekio forumasi su popili dozivotni ban :cry:

 

Zato što Miralemu ide na jaja, ostali održavaju dobru kondiciju :fantom:

 

miralem je samo ljubomoran jer empe ima lepse definisanu celu i seta dobre ribe i jos se pojavljuje na radijou dok je miralem anonimni gastos i kako da ne bude ljubomoran :D njegovi argumenti su samo neko njegovo licno ludjenje i obracun sa empejcem, nista vise

@Singer, pomene u twitu adidas patike pa dobije par patika od adidasa. Pomene argetu pastetu pa posle zicka za 'leba. Mislim, uprosceno.

 

Sto vise klikova/pregleda na youtubu to veca firma ulazi u sponzorstvo. Postavi na YT nesto sto ce u nedelju dana da sakupi 20 miliona pregleda i videces na sta ce da ti lici inboks.

 

ukratko, empejac je samo muska zorranahh tj. bavi se istim nacinom zaradjivanja neke crkavice samo su aksesoari drugaciji, zoka koristi krpice a empejac politiku

Možda bi Olja, uz saglasnost Mreže, mogla na njihovom sajtu da objavi kompletan tekst ugovora, a ne ovako da nagađamo. Ok, ako joj je frka da ljudi ne saznaju za sumu za koju je radila, može, kao u ugovoru sa Fijatom, ti delovi da se zacrne ...

 

pa njen ugovor je njena stvar i njena suma je njena suma, ta informacija nije opstedrustveni interes jer nema ugovor za drzavom ili rts tj njena suma nije iz budzetskih sredstava vec iz kasice privatnog preduzeca ali isto tako nije opstedrustveni interes da javnost skace na ukidanje njene emisije koja je samo zabavna emisija koja koristi politicke teme, ok, kome je bitno da OV i dalje ima emisiju i svoje ugovore neka obraca paznju na to ali hajde da dopustimo da to bas i nije opstedrustveni interes

 

Mene zanima otkud vama to da je utisak bio do jaja gledana emisija? Samo pitam, ono. 

 

A ako nije, to je argument više da nije u pitanju isključivo neka zla pičkousta cenzura nego miš-meš preventivne autocenzure, sugerisane cenzure, komercijalnih interesa i dogovora tante za kukuriku.

 

stvarnost nije najbitnija - ponekad je utisak najbitniji

Znaš šta, mnogo je ružno kad se odjednom ovako zbiju redovi pa se i likovi poput tebe koji se inače bore za svoje sveto pravo da prave viceve na račun mrtve ciganske dece, najednom uozbilje i počnu da drže vakele o tome kako neke stvari ipak nisu za šalu. Ozbiljno? Mrtvi Utisak nedelje (pardon the pun) odjednom više nije za šalu? Ajde.

 

I onda s tim odmah ova uvređenost, i to ne samo lična, nego u ime kolektiva. "Pravite nas na budale i zloupotrebljavate dobru volju". Daj oladi malo.

 

miralem je maskirani crnogorski nacionalista, moze da se zeza na temu mrtve romske dece i politicke korektnosti jer svaki nacionalista ima razumevanja samo za svoj nacion a pravi nacionalista ne smatra rome za deo svog naciona i kako miralem da ne skoci kada se ugrozavaju interesi mantijine™ kcerke,  hej, ugrozavaju se pripadnici njegovog plemena™, to se ne sme ocutati!

 

msm, kada se vec zajebavamo, hajd da to prosirimo demokratski na sve a ne da zajebavanje ostane u granicama geta™

Edited by Pontijak
Link to comment

cek sad, tvrdis da je ona ljoticevac?

 

Miraleme, stvarno otkuliraj malo. Čekmeže se sasvim očigledno sprda s onim što sam rekao, on je na tvojoj strani u ovoj raspravi, ali ti prosto više i ne gledaš gde udaraš,

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...