Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Pominjao ga sinoć i Lazanski u relativizatorske svrhe, u fazone, sve to zavisi od ugovora, to je između nje i poslodavca, itd. Ali zapravo niko nije jasno rekao šta tamo piše.

Link to comment

Meni činjenica da je Zapad koncept celu stvar čini samo odvratnijom. 

 

+1

 

 

Radi se o izuzetno bitnom društveno pitanju i siguran sam i da je liku koji kreira Zapada jasno da ovo nadilazi UN i Olju B lično.Mogao je jednostavno da prekoči temu, ako nije želeo da narušava koncept, jebo ga koncept. Ili je spreman da se ruga borbi protiv cenzure zarad nabijanja dnevne kvote tvitova

 

+1

 

 

 ili je jednostavno budala što bi rek'o Miralem.

 

 

 

+1

 

 

Citava stvar oko utiska je tek slika jarbola koji tone u okean, pre toga je tonuo citav brod a da niko nije zeleo da vidi. Tim pre je podsmevanje toj sceni konacnog propadanja nekakvog kakvog takvog novinarstva u Srbiji odvratnije i zalosnije.

 

Jebali ga klikovi i kratkorocna popularnost. Btw. influenseri™ uglavnom i zive od parazitiranja na aktuelnim temama. Od Zapada sam ocekivao malo vise mozga ali jbg, vazda sam bio naivan.

Link to comment

Pa nakace se kao pijavice na mrtvo dete i sisaju. Ili na Utisak. Ili na silovanu tinejdzerku. 

 

Takav je to pos'o, odvratan. Sto je najgore, to rade za sitju

Link to comment

Ko? Zapad?

 

Zapad je fiktivan lik.

 

A ako me već vučeš za jezik, Utisak, naravno, jeste četnička emisija. Ako pravimo listu najgorih emisija, najgore su sve u kojima se Olja bavila drugim svetskim ratom, rehabilitacijom, restitucijom, Žikicom Jovanovićem, itd., pa zvala Čedu Antića i bulumentu i ućutkivala i prekidala svakog ko se nije složio da je Žikicin čin bio napad na ustavni poredak.

 

Što sve naravno ne znači da Utisak nije najbolja emisija tog tipa na našim televizijama, i da je ne treba braniti svim sredstvima.

 

Ne razumem zašto je u okolnostima ukidanja dugogodišnje emisije pod (po svoj prilici) političkim pritiskom uopšte važno da li je sadržajno/tematski/ideološki naginjala na bilo koju stranu, ili koliko je voditelj vispren, tolerantan prema sagovornicima i sl.

U osnovi nije važno ni to što je (ako je) UN najbolja emisija tog tipa, mislim da odbrana principa treba da nadilazi afinitete bilo koje vrste i isto bih mislila i kad bi se pritisci odnosili na emisiju Olje Kovačević, koju ne mogu ni nacrtanu da gledam. 

 

 

Link to comment

Jasno ali kako bre dođu do para? Ja sam kao Koka Kola i vi svi pratite tvitove influensera i onda ja platim reklamni baner na strani influensera i tako on zaradi za kiriju i redom ostalo, jel?

Link to comment

Ne razumem zašto je u okolnostima ukidanja dugogodišnje emisije pod (po svoj prilici) političkim pritiskom uopšte važno da li je sadržajno/tematski/ideološki naginjala na bilo koju stranu, ili koliko je voditelj vispren, tolerantan prema sagovornicima i sl.

U osnovi nije važno ni to što je (ako je) UN najbolja emisija tog tipa, mislim da odbrana principa treba da nadilazi afinitete bilo koje vrste i isto bih mislila i kad bi se pritisci odnosili na emisiju Olje Kovačević, koju ne mogu ni nacrtanu da gledam. 

 

Pa slažem se.

Link to comment

@Singer, pomene u twitu adidas patike pa dobije par patika od adidasa. Pomene argetu pastetu pa posle zicka za 'leba. Mislim, uprosceno.

 

Sto vise klikova/pregleda na youtubu to veca firma ulazi u sponzorstvo. Postavi na YT nesto sto ce u nedelju dana da sakupi 20 miliona pregleda i videces na sta ce da ti lici inboks.

Edited by Caligula
Link to comment

@Singer, pomene u twitu adidas patike pa dobije par patika od adidasa. Pomene argetu pastetu pa posle zicka za 'leba. Mislim, uprosceno.

 

Sto vise klikova/pregleda na youtubu to veca firma ulazi u sponzorstvo. Postavi na YT nesto sto ce u nedelju dana da sakupi 20 miliona pregleda, videces na sta ce da ti lici inboks.

 

ok znači ima neko ko prati posećenost/broj pratilaca i onda to prodaje firmama, kao vreme na medijima ako sam dobro skapirao? hvala.

Link to comment

Yeah. A zavisno od tipa i sadrzaja videa (ili profila tviterasa, blogera) javlja se sponzor. Ma koliko se nama cinilo smesno ili besmisleno ili uzaludno, stvar radi i pare se sponzoru uglavnom vracaju.

Edited by Caligula
Link to comment

Yeah. A zavisno od tipa i sadrzaja videa (ili profila tviterasa, blogera) javlja se sponzor. Ma koliko se nama cinilo smesno ili besmisleno ili uzaludno, stvar radi i pare se sponzoru uglavnom vracaju.

 

jasno. internet je keva "besmislenih" poslova koje ne možeš ni da predvidiš :lolol:

Link to comment

Pominjao ga sinoć i Lazanski u relativizatorske svrhe, u fazone, sve to zavisi od ugovora, to je između nje i poslodavca, itd. Ali zapravo niko nije jasno rekao šta tamo piše.

ne znam za lazanskog, nisam to gledala. ali ne iskljucuju se pritisak na medije (pa i taj privatni b92) i povreda ugovora. u prvom narativu medij je osteceni, u drugom naprotiv. da sam beckovicka isla bih na obe karte. to sto stvar nema i tu dimenziju u javnosti nekako slabi njenu poziciju. nije sramota pozvati se na ugovor, jasno i glasno. mislim neko je rekao da ako se emisija ne emituje, b92 placa mrezi naknadu. ali gde je beckovickino obestecenje za to sto su joj ruke prakticno vezane? to bi bilo kao da se npr. otkupe prava na knjigu, ekskluzivna, pa se onda ne snima film. zanima me ima li ona tu neko pravno sredstvo. bilo bi lepo da vidimo ugovor.

Link to comment

Možda bi Olja, uz saglasnost Mreže, mogla na njihovom sajtu da objavi kompletan tekst ugovora, a ne ovako da nagađamo. Ok, ako joj je frka da ljudi ne saznaju za sumu za koju je radila, može, kao u ugovoru sa Fijatom, ti delovi da se zacrne ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...