Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

7 minutes ago, radisa said:

Jebale ih igrice...

Jebote, mislim da je nas na desetine iz osnovne i srednje u koje sam išao aktivno igralo Kanter i GTA i da je ukupan zbir na desetine tih osoba = jednocifren broj dana pritvora, i to nisam siguran da li broj dana na prste dve ruke.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Jebote, mislim da je nas na desetine iz osnovne i srednje koju sam išao aktivno igralo Kanter i GTA i da je ukupan zbir svih  jednocifren broj dana pritvora, i to nisam siguran da li broj dana na prste dve ruke. U zbiru.

Ma igre ne utiču tako kako oni zamišljaju... To o čemu pričaju je ekstremna situacija, ali to imaš u svemu, ono što su za decu igrice, to je za odrasle TV... A rekao bih da deca daleko manje reaguju na igre, nego što matrori reaguju na TV...

 

 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Ma igre ne utiču tako kako oni zamišljaju... To o čemu pričaju je ekstremna situacija, ali to imaš u svemu, ono što su za decu igrice, to je za odrasle TV... A rekao bih da deca daleko manje reaguju na igre, nego što matrori reaguju na TV...

 

 

I njihova profesija je nešto što vremenom napreduje, kao i svaka druga, a deluje mi da su neki ostali zarobljeni.

Edited by Milošica
Link to comment
Just now, Milošica said:

I njihova profesije je nešto što vremenom napredaju, kao i svaka druga, a deluje mi da je većina ostala zarobljena u onome naučenom na faksu.

Ma najlakše je prebaciti na stvari koje se ne razumeju... To jaaaako puno ljudi radi, roditelji pogotovo...

 

Jbt, deca se sa 13-14 godina, jebu, gledaju horore, duvaju, puše i roditelji ih ič ne razumeju... Ono što me brine je ida ih izgleda ni psiholozi ne razumeju, jer ne razumeju igre i taj svet...

 

Voleo bih da @Svemir Zeka ili neko iz struke na forumu napiše koju o tome...

Link to comment

Milutin Kostic, psihijatar, inace brat Svetislava Kostica je juce na RTSu pricao o uticaju igrica. Po svim istrazivanjima skoro da nemaju nikakav uticaj. 

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, djeneralche said:

Milutin Kostic, psihijatar, inace brat Svetislava Kostica je juce na RTSu pricao o uticaju igrica. Po svim istrazivanjima skoro da nemaju nikakav uticaj. 

pa da, to se i meni čini...

 

Jbt, šta znači, da smo pre 40 godina trebali da bacamo buriće na majmune i trčimo po skelama? Ako igrice utiču... :fantom:

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

 

Voleo bih da @Svemir Zeka ili neko iz struke na forumu napiše koju o tome...

 

Uh, nisam gledala Utisak, pustila sam samo kraj, kad je mali zaspao, da ne bi slušao. Tako da ne znam šta su pričali? Da su igrice presudne? 

Link to comment
7 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Uh, nisam gledala Utisak, pustila sam samo kraj, kad je mali zaspao, da ne bi slušao. Tako da ne znam šta su pričali? Da su igrice presudne? 

Ma imali su rant od 20 minuta na igre i o tome kako se ljudi izopšte iz sveta kad igraju igre i da to jako utiče na psihu dece...

Link to comment

Ne znam zaista koliko su rezultati istraživanja jednoznačni. Da utiču na psihu, sigurno utiču, na razne načine. Mislim da je najštetnija zavisnost, što posledično povlači nedostatak drugih aktivnosti. Poznajem decu koja su imala adikcije, i nije da nije bilo efekta na socijalnost, fizičku aktivnost...ali...ne mogu da se složim, ovako, logički, da to može da bude uzrok, čak ni glavni u nizu, za zločin poput ovog. Možda može da bude jedan od faktora u složaju, ali da nije drugih, poput nekih crta u ličnosti i odgoja, plus dostupnost oružja, same igrice stvarno ne bih okrivila za ovo što se desilo. 

Ali znam da vole, mahom starije generacije da okrive igrice ili tehnologije kad god je potrebno. Juče je, primera radi, moj otac rekao meni dok sam listala forum..."eto, samo telefoni, zato nam se ovakve stvari i događaju"....:isuse:

 

U stvari, možda će pre deca s određenim tendencijama bilo kog tipa izabrati igrice kao utočište i mesta gde se osećaju relaksiranije u odnosu na druge aktivnosti. 

Link to comment
29 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Uh, nisam gledala Utisak, pustila sam samo kraj, kad je mali zaspao, da ne bi slušao. Tako da ne znam šta su pričali? Da su igrice presudne? 

 

Nisu. Odgledao sam ja sada, Radisha preteruje. Fokus je bio na tome da se roditelji angazuju da razumeju sta se u tim igricama desava kako bi razumeli svoju decu koja ih igraju, cak i da igraju s njima ako je potrebno. Video igre naravno da uticu na psihu i dece i odraslih time sto daju specificno iskustvo, to ne znaci da uticu iskljucivo negativno, daleko bilo presudno za slucaj koji je trigerovao ovu emisiju. Oliver je u struci verovatno najveci poznavalac toga kako adolescenti i preadolescenti razmisljaju i kako se odnose izmedju ostalog i prema video igrama, covek se ceo zivot uglavnom bavi tim uzrastom.

 

Uzgred, da znate da su Oliver i Sabina psihoanaliticari, ova treca zena se bavi transakcionom analizom, posto su svo troje potpisani kao psihoanaliticari.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...