Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

31 minutes ago, Plajvi said:

Mozda bi bila dobra ideja da se pojavi neki kanal ili dnevna emisija u kojoj bi dozvoljavali ljudima s lista cekanja da se zale i ukazuju na cirkus i horor koji prozivljavaju, mozda bi moglo imati pozitivan efekat u javnosti. Ovo je samo 4-5 ljudi stiglo u program, ne zelim ni da zamisljam koliko jos stotina hiljada ima isti problem.

Ovaj celavi gmaz je preveliko govno cak i za ulazak u DSS.

 

Odlična ideja. 

Recimo da bi Insajder mogao da ustupi jeftinih pola sata za taj veliki problem. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, zmanic said:

 

Idaja je sasvim OK.

YT podkast "Otpisani prerano govore prekasno", gledalo bi se to jako.

Ovo bi bilo odlico, imam osecaj da bi 70 posto lekara bilo na tapetu. Najjadniji primer je kada je moj komsija trebalo da operise  cini mi se za zucnu kesu. Zakazivanje kod doktora koji je trebalo da ga operise proslo je u jadikovanju doktora kako nema vremena da radi operaciju, da je u velikom problemu, zida vikendicu i fali mu za krov, ne zna sta ce i mora da mu zakaze operaciju za koji mesec.

Komsija ga pita koliko mu fali, da li ce 450 evra zavrsti posao, doktor daje potvrdan odgovor i zakazuje mu operaciju sledece nedelje.  Ovo je bilo pre desetak godina.

  • +1 1
Link to comment

Lečenje u srbijici u stvari počinje kad glasno kažeš:

"Ma boli me qr.. kolko to košta i što nemamo uput iz ..... , jedva smo i dovde došli !"

 

Onda te neko iz ordinacije, komisije, kolegijuma.... odvodi u stranu, odvoji od ostatka familije.

izvadi vizitku iz gornjeg džepa, upiše neki broj tel. na poledjini. tutne ti u ruke i kaže ti, onako značajno:

 

"Takvi su nam propisi, znam da vi neznate, stalno imamo slične situacije,

ali profesor posle pet radi na ovoj adresi, okrenite broj koji sam vam upisao,

pozovite se na mene, imaćete 30 posto popusta na toj klinici, požurite."

  • Tužno 1
Link to comment

Dobro jutro svima koji tek sada čuju za ove probleme. 

 

Prošla sam i sama istu priču pre 6-7 godina.

Ali naravno, ono o čemu je lepo napisao @Plajvi , nerado se posle o tome govori.

 

Link to comment
6 hours ago, nbg1 said:

Izgleda da stvari oko Milica nisu najcistije. https://www.juznasrbija.info/lat/drustvo/pronaden-plagijator-medu-profesorima-na-medicinskom-fakultetu-u-nisu.html

 

Da dodam, bas ga napadaju lekari na tvitteru, da su sve ovo u stvari bile rutinske operacije, a da za iole komplikovane salje u BG, ide prica i da je preletac is DS u SNS.

Ko zna sta ce jos izaci.

Ovo je pomenuto pri kraju emisije. Petrušić je rekla da prati zdravstvo 30 godina i da stalno dobija razne dojave, ali da za Milića nije nikada ništa dobila. Odjednom, kad je krenula priča sa njihovim radom vikendom, kreću priče sa svih strana (plagijati itd). Na to Panić počinje da pretura po papirima i priča: "da, da, ima svašta na internetu".:ph34r:

 Olja nije dozvolila da to ide dalje, nisam je skoro video ovako zabezeknutu, na kraju je i sama zaključila da je ovo jedna od najtežih emisija koje je radila. 

Link to comment

Mojim prijateljima je doktor u državnoj ustanovi rekao :
"Ja nemam termina ali moj kolega radi privatno evo vam lontakt i budite fer prema njemu.."
I šta će ljudi, dete je u pitanju...
Uzasne su razmere korupcije.



....shiit has hit the fan.

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, radisa said:

Kakav je tvoj utisak o emisiji?

 

Ne znam, trudio sam se da nemam utisak :D

Vidi, obojica su negde u pravu - prbolem je što je Panić socijalno neinteligentan da artikuliše ono o čemu govori, a Milić pak premazan svim bojama al u problemu da neke stvari objasni a i da strogo vodi računa o tome koliko™ će da se zameri Beogradu. 

E sad, danas mi je ćeri rodjendan pa roštiljam al ću pojasniti večeras, ako te više interesuje. 

 

žinače o tendencijama u privatnom sektoru zdravstva nek vam kažu dva abera™ - Većinski vlasnik Medigrupe je Batina™ ekipa preko nekog konzorcijuma sa Holandskih Antila valjda, a Brnabićkina devojka™ je onomad otvorila vrlo skupu polikliniku. Pametnom dosta :fantom:

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, steins said:

 

E sad, danas mi je ćeri rodjendan pa roštiljam al ću pojasniti večeras, ako te više interesuje. 

Aj pojasni molim te, meni je sve ovo sto Panic priča poprilično besmisleno, čim se malo zagrebe, deluje kao korisni idiot, a ne neko ko razume priču..

Link to comment

Ja bih samo skrenuo pažnju da je ovaj tekst koji je @nbg1 postavio u linku iznad objavljen 2014. godine i da je potpisan od strane grupe nastavnika i saradnika medicinskog fakulteta u Nišu. U tekstu postoje vrlo precizni podaci o plagiranju radova u stručnim časopisima i doktorskoj disertaciji. Postoje još 2 teksta iz iste godine, jedan potpisan od strane grupe zaposlenih na klinici za vaskularnu hirirgiju u Nišu, a drugi od strane profesora MF u Nišu, specijaliste KVH i predsednika jedne od 5 komisija koje su odbile Milićevu promociju u docenta, u kome pišu još gore stvari. 

 

Edited by fandorin
  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, Plajvi said:



Sve mi se vise cini da nas spremaju za to da samo hitna (ako i to) i opsta praksa ostane drzavna, a ko nema love za privatnog specijalistu nek se jebe i ceka operaciju kolena 12 godina. 

A kad jednom svi budu upuceni kod privatnika, pocece i tamo da se kurce i prave zauzeti i vrse iznudu, pa ce samo ultra bogati moci da se lece. 

Daj boze da nisam u pravu 

Sve si u pravu. Neće to biti sutra, ni možda sledeće godine, ali za 3-7 godina hoće sigurno.

 

I samo da bacim jedan žestoki rant na sve koji su me ovde na forumu ispljuvali kada sam 2019.g kada je usvojem zakon ozdravstvenoj zaštiti, rekla da je to uvod u privatizaciju zdravstva. Korona je malo usporila taj proces, ali sve ide ka tome neuzaustavljivo.

  • +1 2
Link to comment

To privatno ce izaci na to da bude, sto se kvaliteta tice, i losije od onog drzavnog a samo skuplje jedno 10 puta i to je to. Ovaj medjuperiod je jos i Ok za one koji imaju novca, veze i nadasve srece, komparativno kako ja mislim da ce sve to izgledati za neku godinu.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...