Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

a ja ovu emisiju nisam doživela tako 

 

ovde se pričalo (možda u momentima ne sasvim "narodskim" rečnikom) bukvalno o "biti ili ne biti" ovoga društva kao iole organizovane zajednice od čega bukvalno zavise životi svih nas 

 

i u tom smislu, izvinite drage forumske kolege, ne razumem lament nad formom i formatom emisije u kojoj se o tome govori 

 

  • +1 4
Link to comment
11 minutes ago, radisa said:

Okačio sam juče ovu priču na temi o pravosuđu, ali za bolje razumevanje nekih stvari, dobro bi bilo pročitati šta je @Ayatollah napisao posle mog posta...

 

 

 

kakogod, nije mi dovoljan ovde jedan napisani post, ma čiji da je, da bih o ovome što sam večeras slušala razmišljala kao o nekoj igranki i ličnoj surevnjivosti

Ako ne ove žene za koje smo prvi put čuli, Majica makar znamo odavno ko je i što je.

Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

ophrvao te neutemeljeni optimizam

Ja ne znam kako vi cinici živite.

Nije optimizam, nego realizam.

 

”Generalni sekretarijat Vlade je poslesnjim rebalansom budžeta dobio 4x veći budžet nego celo Tužilaštvo”

  • +1 1
Link to comment

Juče popodne u nekoj radnji čujem kako neka žena priča telefonom, neizbežno uhvatim delove njenih odgovora sagovorniku:

- Da, svi smo gledali Utisak

- U četvrtak, u 3

 

Onda se sklonila u deo radnje van tokova kretanja nas ostalih kupaca i nastavila nešto tišim glasom.

 

Ne znam, meni se čini da je slučaj dobio više pažnje javnosti nego što je uobičajeno.

  • +1 1
Link to comment

Bojim se da su promene u tim strukturama nepovratno učinjene, i da ti potpisi su maksimum što su ljudi "unutra" spremni da urade.
A narod...
Narod je ubijen u pojam ima svest da na dnevnom nivou zavisi od ove vlasti.
I teško da će se zbog ovoga "dići".



....shiit has hit the fan.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

 ima svest da na dnevnom nivou zavisi od ove vlasti.

imam i ja svest da na dnevnom nivou zavisim od ove vlasti, bukvalno

obzirom da nisam na njihovim jaslama, onda je jasno kakva je to zavisnost i kako na nju gledam

 

i mislim da je takvih većina, eto neka su oni svih svojih 700.000 na neki način obezbedili, ali to još uvek nije 2 miliona

iskreno, sumnjam da su i tih 700.000, ali ajde, neka bude

  • +1 1
Link to comment
imam i ja svest da na dnevnom nivou zavisim od ove vlasti, bukvalno
obzirom da nisam na njihovim jaslama, onda je jasno kakva je to zavisnost i kako na nju gledam
 
i mislim da je takvih većina, eto neka su oni svih svojih 700.000 na neki način obezbedili, ali to još uvek nije 2 miliona
iskreno, sumnjam da su i tih 700.000, ali ajde, neka bude

Dobro nisam mislio na to "imanje svesti".
Više ono koje naginje na strah i pretnju odmazdom, i gubitkom osnovnih sredstava za život.



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...