Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

9 minutes ago, pt 2.0 said:

je l da premotavam na UN?

vredi li?

ako je samo beznadje i lekarima niko ništa ne može - to znam iz ličnog života i ne mogu. :mellow:

 

ovde je više akcenat na tome šta sve lekari mogu. horor priča.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, slepa živana said:

ovde je više akcenat na tome šta sve lekari mogu. horor priča.

hvala ti.

znam da kad sam zvala razne inspekcije i ne znam koga sve ne da pitam kako se pokreće ono što piše u zakonu o pravima pacijenata jer su mi rođenu tetku praktično na odloženo ubili radioterapijom... rečeno mi je da to baš i nije zakon koji je zaživeo. nije bilo na meni da pokrećem postupak, ali iz ono malo što sam tada zagrebala kosa mi se podigla na glavi.

mislim da nemam snage to da gledam, suviše mi je blisko sećanje na 2019-20.

Link to comment
47 minutes ago, pt 2.0 said:

hvala ti.

znam da kad sam zvala razne inspekcije i ne znam koga sve ne da pitam kako se pokreće ono što piše u zakonu o pravima pacijenata jer su mi rođenu tetku praktično na odloženo ubili radioterapijom... rečeno mi je da to baš i nije zakon koji je zaživeo. nije bilo na meni da pokrećem postupak, ali iz ono malo što sam tada zagrebala kosa mi se podigla na glavi.

mislim da nemam snage to da gledam, suviše mi je blisko sećanje na 2019-20.

možda ne bi bilo loše da pogledaš prvih desetak minuta, uvod i kad čovek ispriča šta mu se dogodilo. mislim, za slučaj da ti ponovo padne na pamet da nešto pokrećeš...

  • Hvala 1
Link to comment

Ako zanemarim kafkijansku lepotu situacije, zaledila mi se krv u žilama.

Jebote kako ovo pravno može???

 

(izvinjavam se što zvučim kao glupača, ali ovo je… ja ne znam šta je ovo…)

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, pt 2.0 said:

Ako zanemarim kafkijansku lepotu situacije, zaledila mi se krv u žilama.

Jebote kako ovo pravno može???

 

(izvinjavam se što zvučim kao glupača, ali ovo je… ja ne znam šta je ovo…)

Na ovaj način funkcioniše sve kada neko ili nešto krene na bilo kakav sistem.

Sistem podrazumeva postojanje odgovornosti ali mehanizam je pokvaren pa se proces utvrđivanja zloupotrebljava da bi se izbegla odgovornost.

Primera ima onoliko, od pada helikoptera pa na dalje.

  • +1 3
Link to comment

Bila je slična priča u Nemačkoj, poreski inspektori nisu hteli da prestanu njuškanje oko slučajeva iako su im nadređeni to rekli. Na kraju su ih poslali na procenu kod psihijatra koji je svima dao identičnu dijagnozu paranoje i radne nesposobnosti. Razlika je: ispoštovana je makar neka forma i na kraju su dobili na sudu, uz odštetu od psihijatra, iako je i to trajalo više od decenije Ovde "lekari" na slepo daju dijagnoze jer im niko ništa ne može, a na sudu možeš da se slikaš.

 

Srbija je već predugo stepenik ispod divljeg zapada. Na divljem zapadu možeš makar da se obračunaš s nekim, ovde svako može da ti radi šta hoće, a zakon i ustanove služe da te spreče da se braniš.

  • +1 9
  • Tužno 1
Link to comment
10 hours ago, Uskebasi said:

U Srbiji sve može, jer niko nikada nije odgovarao za ovakve stvari. Nece ni ovi. 

Srbija nije država i to bi valjda moralo da bude polazna tačka kod pitanja kako nešto može u Srbiji

 

Isto samo malo gore iskustvo nosim iz drzave koja nije Srbija. Bolnice su u mafiji, ozbiljnoj.

Link to comment
12 minutes ago, Venom said:

 Na divljem zapadu možeš makar da se obračunaš s nekim, ovde svako može da ti radi šta hoće, a zakon i ustanove služe da te spreče da se braniš.

 

Mozda na divljem, Na pravom mozes da se uhvatis za usi i igras...

Link to comment

moram nešto dopunski da kažem, budite nežni sa šitstormom.

meni je utisak o marku lensu kao osobi zapravo dosta negativan. prva naznaka toga bila je u UN, onda sam povezala da je to lik koji se preganjao sa avio kompanijom, i pogledala ovaj njegov intervju od pre par godina.

 

no, I do not like him.

što ništa ne kaže o onoj drugoj strani ili o celom ovom aktuelnom slučaju... ali, meni utiskuje male, đavolske znakove pitanja u mozak kojih ne mogu da se otresem.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...