Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

6 hours ago, Heaviside said:

Najluđa mi je kritika što zastupa svoje interese. Da je sreće da svi to rade i da na osnovu tih interesa i glasaju, kao što se to radi u radi u razvijenim demokrarijma bilo bi nam mnogo bolje.* Njoj je očigledno u principu lepo u životu, hajpuje joj se knjiga, ima kafanu, slika, gostuje po najcenjenijim medijima u zemlji, mlada, lepa...mislim, veoma je teško da deli očaj koji preovladava na forumu kada joj ide kako joj ide, sada i ovde. Nije ona sad baš Biki ili neki još gori naprednjak pa da izazove ovoliko gađenje i uvrede. Postoje ljudi koji uspevaju da im bude lepo u Vučićevoj Srbiji, a da nisu zlotvori nego možda nisu osetljivi, nemaju izraženu društvenu svest i empatiju. Bezveze je da ni takve ne možemo da tolerišemo u emisiji. Još je ona na našoj strani.  Realno, ima ovde malo i onog što je kums napisao.

 

*čak i kod kovida...najnormalnije je da ugostitelji skaču na svaki pomen mera, a da lekari guraju mere. 

Jbg, da tako gledamo samo svoju guzicu, ja bih onda trebao da želim da branim AV, po svaku cenu...   I još dosta ljudi sa oviog forma su sličnoj poziciji...

 

Pa ipak nam se sve ovo ne sviđa, zašto? Mislim, retoričko je pitanje, znamo svi zašto...

 

Problme je što ona pretenduje da bude intelektualka, a ne vidi dalje od vrata svog kafića... Jbg, ne ide to tako...

  • +1 9
Link to comment

I antivakseri zastupaju svoje interese, ako ćemo pravo.

Problem je kad su ti interesi u koliziji sa opštim intereson društva. 

U se, na se i poda se, legitimno naravno ali i džukački. 

  • +1 6
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

I antivakseri zastupaju svoje interese, ako ćemo pravo.

Problem je kad su ti interesi u koliziji sa opštim intereson društva. 

U se, na se i poda se, legitimno naravno ali i džukački. 

 

Ma sve ok, ja nemam ništa protiv te gospođice na koju je skočilo vaskoliko forumaštvo. I to što je ona došla u Utisak nije kriva ni ona, čak ni Olja, kriv je Vučić jer je zabranio svaki mogući dijalog, više ne postoje emisije gde se mogu sresti neistomišljenici. Ne računam ove emisije na rts gde simuliraju dijalog tako što pozovu nekog ometača sa sns akademije da se usere u dijalog™. I šta onda imamo? Olja koja vodi političku emisiju mora da zove kafedžije kako bi se simulirao neki susret neistomišljenika, kakav takav. Tužno. Psiho je upropastio sve, politiku, dijalog, sučeljavanje, argumente...

A ova devojka nek je živa i zdrava.

Link to comment
47 minutes ago, radisa said:

Jbg, da tako gledamo samo svoju guzicu, ja bih onda trebao da želim da branim AV, po svaku cenu...   I još dosta ljudi sa oviog forma su sličnoj poziciji...

 

Pa ipak nam se sve ovo ne sviđa, zašto? Mislim, retoričko je pitanje, znamo svi zašto...

 

Problme je što ona pretenduje da bude intelektualka, a ne vidi dalje od vrata svog kafića... Jbg, ne ide to tako...

 

Ne ide.

Kafanski sistemski problem ili kako ga vide gazde, ulaze se trud da se ostvare konekcije, politicko pretumbavanje zahteva da se ponovo sve to postavi na zasluzeno mesto. Cimanje. Gazde kafica jbg. To je pakt o nenapadanju zbog narusavanja stecenog, ne moraju da brane. Srbija je kafana i to je elita namerno sacinila i mogla je posto nas ima dovoljno malo, politicka aristokratija sto prenosi tako jer to svi roditelji zele za svoju decu. Dovoljno je poklopiti interese da se sa te strane ne ulaze u opoziciju i to je to, I onda je vlast pala kada su neki igraci dobili garancije da se to nece odraziti na njihove pare. Mali off, nema veze sa ovom devojkom.

Ni sa tobom, naravno..

Edited by villiem
Link to comment

Pa nije nemišljenik, iznela je ono što nju tišti- kovid propusnice, dakle ima stav o onome što je njoj bitno.

Ono što je nama važno ne mora i njoj da bude važno. Vrednosti koje delimo ne mora i ona da deli, ona reprezentuje svoj babl, svoj interes, svoj kafić i knjige.

Problem je što praaava politička debata ne postoji, sve je neko simuliranje, ludilo nacionalnih frekvencija i defanziva opozicije na kablu. To su naši tzv mediji. Kafedžijka koja nešto smatra samo je rezultat rada na uništenju bilo kakvog smisla tv emisija debatnog karaktera. Kad god uključim novu ili n1 zateknem neko isprazno smatranje o nečemu i odmah promenim. Gomila besmisla i ničega. Čovek mora da se osloni na sopstvene kapacitete da bi shvatio šta se de dešava, ovakvi mediji mu neće pomoći.

Osim Krika. Sve drugo možemo da preskočimo.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

A da ne pratiš politiku i medije uopšte, da li si razmišljao o toj soluciji?
Toplo preporučujem.

 

Koju politiku? Nema ovde politike.

Koje medije? Nema ni medija.

Pratio bih dešavanja na ulicama, proteste i tako to, ali nema. Većini je dobro izgleda. Kafedžijka zapravo predstavlja većinu. Možda nas zato i nervira.

  • +1 1
Link to comment

Mnogo se "uzdate" u Utisak nedelje.
Kakva politička debata bre.
Tv format kome je cilj da se emituje, bude toliko koliko gledan, i da neki ljudi zarade za leba.
To ako mi tražimo od njega neku "misiju", to je naš problem.
Autor odabere goste, oni dođu pročavrljaju malo o ovome, o onome i to je to.
Gosti su takvi kakvi su, oni hoće da dođu da stolica ne ostane prazna.
Milion puta su neki gosti koji su se pojavili bili druga ili treća "ruka", jer je neko otkazao, sprečen trt-mrt.
Štiklira se nedelja, uzme se kinta i to je to.
Svako ko hoće da dođe da popuni kadar je dobar.







... Shiit has hit the fan

  • +1 3
Link to comment

Upravo, suštinski, nema politike ni medija ovde, zato se i ne vredi jediti oko toga.

To je to, ona je predstavnik grupe kojoj je dobro ovde i sada (ili joj nije dovoljno loše). Naravno da nas zato nervira.

Ta grupa je stvarni stub na kojoj počiva ovaj režim.

  • +1 7
Link to comment
10 minutes ago, Filozof manijak said:

To je to, ona je predstavnik grupe kojoj je dobro ovde i sada (ili joj nije dovoljno loše). Naravno da nas zato nervira.

Ta grupa je stvarni stub na kojoj počiva ovaj režim.

+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

 

edit. političari i neki javni likovi po medijima stalno govore kako treba mileta prevesti na našu stranu i prilagoditi narativ da se mile privuče. 

niko ne govori o tome da su problem ovi, kako neki na temi tvrde, sa naše strane (btw, ja ih ne doživljavam kao svoju stranu) koji su kod vučića (otvoreno, tj. otelotvoreno SNS, ili suštinski, iako nisu članovi nego apolitični).

a oni su problem.

centralni.

tojest, problem je zavaravanje o prirodi i nivou svesti dobrostojećeg "urbanog" dela ovog društva.

smrt narodu, živele kreativne industrije!

smrdljivi uhlebi svih profesija, ujedinite se!

 

idem sa ove teme.

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment

@morgana

 

Udario sam +1 na tvoj post o “bitnosti” Milice i njene knjige, ali ne mogu da ne priznam da sam upravo na Mariju Ratković pomislio dok sam slušao Milicu(u par navrata, ne non stop). 

 

Pri tom Mariju lično poznajem 30 godina. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, John Coltrane said:

@morgana

 

Udario sam +1 na tvoj post o “bitnosti” Milice i njene knjige, ali ne mogu da ne priznam da sam upravo na Mariju Ratković pomislio dok sam slušao Milicu(u par navrata, ne non stop). 

 

Pri tom Mariju lično poznajem 30 godina. 

 

pa namece se poredjenje

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...