Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

3 hours ago, msv said:

Preminula Rialda Kadrić

 

Kako je ona meni bila lepa.

Sad mi je jaso zasto mama nikada nije znala da mi odgovori kako to da je nisam gledala u vise filmova - citam da se uopste nije ni bavila mnogo filmom posle Zikine dinastije (gluma je bila eksperiment, citat), vec psihoanalizom.

 

Quote

Upoznali smo se pre tri godine, na grupi koja se bavila kapitalizmom i depresijom - organizovao je to u REX-u Nebojša Milikić, bili su tu i Tanja Marković i Pavle Popović. Sećam se njenih seminara na kojima se razgovaralo o filmu i psihoanalizi. Gledali smo Larsa fon Trira "Kroz talase", kao i Pedra Almodovara, film "Koža u kojoj živim". Uvek je imala lucidne interpretacije i neverovatnu analitičku energiju. Volela je Kejt Buš koliko i ja, oblačila se elegantno, uvek doterana, ponekad previše "buržoa" za moj ukus, ali je i u tome ona bila - ona. Upoznala me je sa Isidorom Stanišić, odlično plesnom umetnicom čije vam predstave toplo preporučujem. Učestvovala je nam mom seminaru iz filozofije psihoanalize na Filozofskom fakultetu i izložila jednu svoju studiju slučaja, sa klijentkinjom čiji je život tokom terapije učinila mnogo boljim. Bila je i podrška tokom ove krize. Poslednji put sam je pomenuo u razgovoru sa Pavlom. Njegova majka je upoznala Rialdu u Atini, a ona joj je rekla: "Dušan puno voli Pavla". Ne može se psihoanalitičarka prevariti kada je reč o ljubavi. Sa tom ljubavlju se i rastajem od tebe, draga Rialda.

Iz Blica

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

 


rialda je tri puta pokušala da upiše glumu, i poslednji put je spremao the ljuba tadić koji je tada digao dževu i bio je neki poluskandal tim povodom, al šanse nije bilo, a sve zbog žikine dinastije tj filmova koji su tada tukli po nekoliko stotina hiljada gledalaca u bioskopima. sve je to bila nepremostiva prepreka za bastion nepotizma, na koji stvar srca baca posebno svetlo poslednjih nedelja

 

gledajući je u voa uvek mi je prolazilo kroz glavu koliko je srpski film uskraćen zato što ona nije imala akademsku potvrdu svog talenta

 


rip rialda

:sad:

  • +1 3
Link to comment
 

rialda je tri puta pokušala da upiše glumu, i poslednji put je spremao the ljuba tadić koji je tada digao dževu i bio je neki poluskandal tim povodom, al šanse nije bilo, a sve zbog žikine dinastije tj filmova koji su tada tukli po nekoliko stotina hiljada gledalaca u bioskopima. sve je to bila nepremostiva prepreka za bastion nepotizma, na koji stvar srca baca posebno svetlo poslednjih nedelja
 
gledajući je u voa uvek mi je prolazilo kroz glavu koliko je srpski film uskraćen zato što ona nije imala akademsku potvrdu svog talenta
 

rip rialda
:sad:
Ja sam čuo da su njoj brutalno i direktno ti govnari rekli.
Mislim čuo sam i ja takve stvari i u drugim katedrama.
Veliki magovi, moralne veličine...
A onda ovo sa Aleksićem
Zato lažem, oni sad jure damage control.


.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment
Slicna stvar bila i sa martom keler, dobije feliksa a ne moze da upise akademiju, ipak su vise pokazale milice zaric i ive strljic
Iva završila FDU?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 


rialda je tri puta pokušala da upiše glumu, i poslednji put je spremao the ljuba tadić koji je tada digao dževu i bio je neki poluskandal tim povodom, al šanse nije bilo, a sve zbog žikine dinastije tj filmova koji su tada tukli po nekoliko stotina hiljada gledalaca u bioskopima. sve je to bila nepremostiva prepreka za bastion nepotizma, na koji stvar srca baca posebno svetlo poslednjih nedelja

 

gledajući je u voa uvek mi je prolazilo kroz glavu koliko je srpski film uskraćen zato što ona nije imala akademsku potvrdu svog talenta

 


rip rialda

:sad:

 

Po svemu sto znam i u ovome sto je poslednje radila pravila je odlicnu karijeru. Ali da, samo gubitak tog njenog glasa pa da bude dovoljno.

Link to comment

i ja sam je slušao jednom kao psihoterapeuta, i kako nisam školovao, delovala je vrlo uverljivo. psihologija, novinar na voa, onih 20ak filmova* :ohmy:(zaprepastio sam se kada sam joj pogledao biografiju na imdb) govore da je u pitanju bila jedna renesansna ličnost i ogromna je šteta što svoj najveći doprinos nije ostvarila u umetnosti. ogromna. 
 

 


 

 

*bez ikakve želje da razgovor ode u smeru kvaliteta tih filmova

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...