Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Meni se Rohmerovi filmovi nekad cine Truffaut na valijumu, a neki drugi put izgledaju skoro kao parodija na Chabrola (upravo u kontekstu price o "svakodnevnom zivotu Francuskinja"). Kao i kod Truffauta, volim to njegovo simpatisanje sa likovima u filmu koje onda ucini da potpuno sumanute situacije izgledaju normalno.

Link to comment

Pokopan Ante Babaja

c65279d740.jpg e12155eb6f.jpg Znameniti hrvatski redatelj i profesor emeritus Ante Babaja danas je po osobnoj želji tiho u krugu najuže obitelji i prijatelja ispraćen na zagrebačkom krematoriju, prenosi Hina. Babaja je preminuo 14. siječnja, u 83. godini, u Domu za starije i nemoćne osobe Medveščak. Rođen u Imotskom 1927., Babaja je, među ostalim, radio kao profesor na Akademiji dramske umjetnosti. Režirao je dokumentarne filmove među kojima se ističe film Čuješ li me?. Karakteristično za njegov rad je da se više bavio unutarnjim svijetom junaka nego fabulom. Najpoznatiji igrani filmovi su mu Breza, Pravda, Mirisi, zlato i tamjan te Carevo novo ruho.

sad.gif

Link to comment
  • 2 weeks later...

maločas čuh na vestima:jovan bulj, saobraćajac a u stvari glumac, pantomimićar. umro je u 71. gledao sam njegove pretstave na terazijama i kod londona. na TV pomenuše i na slaviji.neka počiva u miru.

Link to comment
  • 1 month later...
:(voleo sam i volim Lost Boys...
ja ih sinoc ponovo pogledala, onako in memoriam. baš je bio sladak klinac.uz njegove filmove sam otprilike i postala muvi džanki sa nekih 9-10 godina.rip :(PHO-10Mar10-210514.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...