Jump to content
IGNORED

R.I.P.


Parsons

Recommended Posts

Žena apsolutno nije u životu mogla ništa drugo da glumi do majka Vuke iz Pržogrnaca i odbijala je uloge kada bi joj predlagali nešto drugačije. Prosta žena, koja je, u stvari, bila naturščik, kakvi su posle rata dobijali zaposenje po pozorištima. Potpuno je bezveze citirati njene misli o glumi i kako je radila, pošto generalno nije o glumi ništa ni znala, niti je bilo kakav glumački proces kod nje bio osveščen.

Link to comment
3 hours ago, kobni zelaya said:

Žena apsolutno nije u životu mogla ništa drugo da glumi do majka Vuke iz Pržogrnaca i odbijala je uloge kada bi joj predlagali nešto drugačije. Prosta žena, koja je, u stvari, bila naturščik, kakvi su posle rata dobijali zaposenje po pozorištima. Potpuno je bezveze citirati njene misli o glumi i kako je radila, pošto generalno nije o glumi ništa ni znala, niti je bilo kakav glumački proces kod nje bio osveščen.

Ma da, Živka ministarka i majka Vuka, sve mu to u stvari dođe isto, što jes' jes'. Sećam se kad sam gledao ovaj intervju kod čike sa urednom bradom (koliko on nije imao pojma može da se vidi najbolje na 42:30), baš sam razmišljao kako je bezveze kako ju je pozvao u emisiju da sluša njene misli o glumi i o neosvešćenom glumačkom procesu, mame mi.

 

 

nTYktkqTURBXy84YTFiNmY3ZDhkN2M4YTI5NmU1Z

 

9WBktkqTURBXy81OTMwZDYxYTI1YTZjOTRlNDQ1O

 

LrfktkqTURBXy85MDVkMjkyZGVmZWM5N2NmNTM2M

 

Poznavaoci pozorišta smatraju da je njena životna, legendarna pozorišna uloga Tetka Doka u predstavi „Zona Zamfirova“. U Kruševcu je ovu ulogu igrala čak četiri puta, u Nišu je za nju 1963. godine dobila Oktorbarsku nagradu grada Niša, a u Beogradskom dramskom pozorištu je takođe briljirala u ovoj ulozi uz legendarnog Milivoja Živanovića, Dragana Lakovića i Ljiljanu Lašić. Gospođa ministarka je takođe jedna od njenih najvećih pozorišnih uloga. Mnogi sagovornici u ovoj knjizi, među kojima su neki od naših najvećih umetnika današnjice, smatraju da je Rada bila najbolja gospođa ministarka ikada na ovim prostorima. Zato je mnogi smatraju naslednicom legendarne Žanke Stokić. Majka Vuka je definitivno njena legendarna uloga na televiziji po kojoj je ostala upamćena i bila omiljena glumica na prostoru cele bivše Jugoslavije. Riska u „Srećnim ljudima“ je takođe njena vrhunska kreacija. Ta uloga je pisana za nju i zaista ju je odigrala maestralno. Rada je bila narodska glumica i zato su joj uloge koje se oslanjaju na naš mentalitet najviše odgovarale. Ali, nesumnjivo je mogla da igra sve, samo nije dobila priliku da se pokaže i u nešto drugačijem repertoaru, što jeste nepravda, jer je bila glumica velikog formata, jedna od najvećih srpskih glumica dvadesetog veka - priča Ćirić.

 

Share & Enjoy

Link to comment

ovaaaaj... sve i da je tacno to sto kazes, ona je makar nesto znala da glumi i u tome bila prirodna. za razliku od mnogih nasih glumica od rata do danas koje su prolazile i prolaze uglavnom izgledom i glume na nivou dramskih sekcija osnovnih skola. jedna neda arneric koja ima mnogo zivopisniju karijeru moze samo da sanja da je bar u jednoj ulozi ( a nije) prirodna kao majka vuka iz przogrnaca. nemamo mi dovoljno glumica koje su prirodne kao radmila, mogu se nabrojati na prste jedne ruke. i potpuno je nebitno koliko bilo ko smatra da je znala o glumi, glumackom procesu i glumackoj osvescenosti. 

 

drugo, radmila savicevic nije naturscik, osim ako ne smatras da su naturscici svi koji nemaju zavrsenu akademiju. zena se posle rata zaposlila u pozoristu (s dvadeset godina) i tu pekla zanat vise od decenije pre nego sto je izasla iz lokala. nikad se nicim drugim nije ni bavila i ni od cega drugog zivela. radmila savicevic je sto se mene tice mnogo bolja glumica od vecine ovih danasnjih sto imaju cagu da znaju o glumi, poznaju glumacki proces i osvescene su. 

 

edit - ubaci se g&s

Edited by adam
Link to comment
4 hours ago, kobni zelaya said:

Žena apsolutno nije u životu mogla ništa drugo da glumi do majka Vuke iz Pržogrnaca i odbijala je uloge kada bi joj predlagali nešto drugačije. Prosta žena, koja je, u stvari, bila naturščik, kakvi su posle rata dobijali zaposenje po pozorištima. Potpuno je bezveze citirati njene misli o glumi i kako je radila, pošto generalno nije o glumi ništa ni znala, niti je bilo kakav glumački proces kod nje bio osveščen.

Tom logikom bi mogao da ocrniš i Pavla Vujisića.

 

Kad gledaš Mesija, čini ti se da to može svako ko je igrao na male goliće.

Link to comment
12 minutes ago, ToniAdams said:

sta znaci da glumacki proces nije osvescen? kod koje nase glumice recimo jeste? bas me zanima radi poredjenja.

 

Kod Mirjane Karanovic, recimo. 

 

Mada ne bih ulazio u ovu raspravu :sleep:

Link to comment

Evo kako su osvešćene glumice pričale o njoj kad je izašla ova knjiga, ima negde na 8 minuta kako je majka Vuka izgledala kao mlada, koga mrzi da gleda sve.

 

 

Mislim, mnogo sam voleo one Rankove emisije na TV NS, njegovo kotrljajuće r i to kako je govorio o i sa glumcima, ne bih žalo pare za komplet intervjua na DVDjevima. Radu je intervjuisao posle Mire Stupice, možda je još jedino pre nje bila Rahela Ferari, nisam siguran.

 

SaE

 

Link to comment
6 minutes ago, Sludge Factory said:

 

Kod Mirjane Karanovic, recimo. 

 

Mada ne bih ulazio u ovu raspravu :sleep:

ok, ovo sam ocekivao. ona, ruzica sokic, pa slonijardu praznih mesta.

aj jos neku  :fantom:

 

Link to comment
2 minutes ago, ToniAdams said:

ok, ovo sam ocekivao. ona, ruzica sokic, pa slonijardu praznih mesta.

aj jos neku  :fantom:

 

 

Pa rekao si "recimo" i ja naveo prvu koja mi je pala na pamet. Uostalom, da je ona ili da su njih dve jedine, opet je to vise nego dovoljan odgovor na tvoje pitanje :fantom:

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...