Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Odličan fajt Entoni Džošue i Dilijana Vajta. Dobio Entoni u sedmoj brutalnim nokautom, mada se mora odati priznanje Dilijanu

koji je bio više nego dobar večeras. Uspeo je jednom da lepo uzdrma Entonija, a skoro po pravilu se posle svake kombinacije 

protivnika vraćao u meč uzvraćajući udarce. Obojici je ovo bio prvi put da boksuju duže od 4 runde, Entoni je imao do sad najduži 

meč 3 runde. Od samog starta je krenulo jako i zamalo da se pretvori u opštu tuču posle prve runde kad je Entoni u naletu posle zvona

udario jednom Dilijana, tada je sudija stao između njih a Dilijan je onda uzvratio par puta preko sudije, čak je i njega odgurivao.

Sreća pa je uleteo njegov trener i smirio situaciju. Sve u svemu na kraju dobar meč u Londonu.

Edited by Remi
Link to comment

Preslikan  :) Sinoć kad stali u ringu jedan pored drugog, jbt, neverovatno koliko liče.

 

Gledah ga sinoć drugi put, upola dobar već jeste. Dobio O' Salivena posle sedme. Šta znam, meni se svidelo kako se šiba, sad koliko 

će daleko otići  u karijeri ne znam. U svojoj diviziji ima baš dobrih boraca. Sledeća stanica bi trebaloda bude Amerika i borba za wba titulu.

Zanimljivo da je u uglu O' Salivena sinoć bio i Stiv Kolins.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Joshuin mec je jedan od najuzbudljivijih u HW diviziji posle duzeg vremena, sto se tice AJ-a video sam par stvari u tom mecu: Da nije toliko dobar koliko je hajpovan, da ima sumnjivu bradu, ali i da se lepo vratio u mec posle par problematicnih rundi, ne znam koliko je to do njega ili njegovog kornera ali se dobro adaptirao u nastavku. Plus situacija koju je preziveo u toku ovog meca moze samo da ga ojaca u buducnosti i da mu posluzi kao novo iskustvo.

Valja pratiti i kubanskog teskasa Luisa Ortiza, ovo mu je 2. il 3. mec koji sam mu gledao, nokautirao je Jenningsa pre neko vece, dobar je.

Na Ortiz Jennings undercardu su boksovali Walters i Sosa, jos nisam gledao ceo mec ali internet bruji o tome kako je Walters pokraden i da je mec nepravedno proglasen neresenim. Danas sam odgledao prve 4 runde i veceras cu ostatak pa javljam sta mislim. Ono sto sam zasad video pre svega je da je mec kandidat za fajt godine, prelepa borba na osnovu te 4 runde. 

Link to comment

Inace do kraja godine valja ispratiti mec japanskog vunderkida Inoue, boksuje 29. decembra. Ne bi trebalo da bude neizvestan mec, vise showcase fight, cisto da vide ljudi sta decko moze. Cenim da ce za jedno 2 godine, kad stekne malo iskustva, imati odlicne sanse da pobedi Chocolatita jer iako je Inoue tehnicki dosta dobar (ali ne na Chocolatitovom nivou), Inoue je mnogo jak, a i imao bi prednost u tezini i dimenzijama. Njega i Estradu gledam kao Romanove najozbiljnije protivnike u buducnosti. Tek sto su budale po youtubeu krenule da prozivaju Romana da izbegava japanca, sam Inoue je skoro rekao da jos nije spreman za Romana i da mu pred borbu s njim fali jos najmanje par borbi.

Link to comment

Joshuin mec je jedan od najuzbudljivijih u HW diviziji posle duzeg vremena, sto se tice AJ-a video sam par stvari u tom mecu: Da nije toliko dobar koliko je hajpovan, da ima sumnjivu bradu, ali i da se lepo vratio u mec posle par problematicnih rundi, ne znam koliko je to do njega ili njegovog kornera ali se dobro adaptirao u nastavku. Plus situacija koju je preziveo u toku ovog meca moze samo da ga ojaca u buducnosti i da mu posluzi kao novo iskustvo.

 

Valja pratiti i kubanskog teskasa Luisa Ortiza, ovo mu je 2. il 3. mec koji sam mu gledao, nokautirao je Jenningsa pre neko vece, dobar je.

 

Na Ortiz Jennings undercardu su boksovali Walters i Sosa, jos nisam gledao ceo mec ali internet bruji o tome kako je Walters pokraden i da je mec nepravedno proglasen neresenim. Danas sam odgledao prve 4 runde i veceras cu ostatak pa javljam sta mislim. Ono sto sam zasad video pre svega je da je mec kandidat za fajt godine, prelepa borba na osnovu te 4 runde. 

Odgledao Walters - Sosa i covece koliko je bolje ne jebati komentatore ni 2% ili pronaci mec na jeziku koji ne razumes! Na stranu sto HBO ima manje mismeceva od Showtimea, komentarisanje nema veze sa realnoscu. Walters je jeste zasluzio pobedu, ali tesnu pobedu, a neresen rezultat mi je daleko od kradje godine. Imao sam 5 runde za Waltersa i 3-4 za Sosu, uz 1-2 neresene. Najdebilniji momenat je bila 6 runda gde nisu uopste konstatovali Sosu. U toj 6. rundi Walters ga verovatno nije udario vise od 4 puta, bio neaktivan, dok je Sosa bio agresivan i udario ga mnogo vise puta, a Lederman je dao rundu Waltersu.... za sta? Dao je na kraju samo 10. rundu Sosi, a tu rundu je dobio Walters. Walters sve vise pocinje da mi se svidja, nisam iz fazona da odmah skacem na bandwagon boksera posle jednog ili dva meca tako da nisam to ni sa njim cinio, ali sve vise vidim da je stvarno opasan. Ovo je bio preopasan mec i Sosa me je naterao da obratim paznju na njega u buducnosti a Walters je bas eksplozivan i svidjalo mi se mnogo toga sto je uradio tokom meca, s' tim sto snaga njegovih udaraca ne deluje toliko jako u novoj kategoriji jer protivnici bolje primaju udarce ali i dalje mu je udarac jebeno eksplozivan i ima zajebane kontre.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

http://www.delikatno.com/2015/12/27/video-povratak-zvijeri-neporazeni-ubica-u-ringu-poslije-15-godina-izasao-iz-zatvora-ulazi-u-ring-u-43-godini/

 

Danas sam na fejsbuku izmedju ostalog nekako naleteo i na ovaj link, i otvorio da vidim koji bokser je u pitanju. Nisam nikad cuo za ovog lika a vidim da je stvarno bio ubica i po mnogo cemu podsecao na Tajsona. Jel stvarno bio zesci potencijal ili je ovo malo naduvano? Meni na snimcima deluje da je bio jako zajeban, udarao kao maljem.

Link to comment

Licno verujem da je bio potencijal i da je mogao da preuzme HW diviziju posle Lewisa. Istina znaju ljudi i da precene boksere koji prerano sjebu karijeru iz ovog ili onog razloga po staroj "sta bi bilo kad bi bilo", ko zna sta je sve moglo da se izdesava ali ja sam definitivno video potencijal na osnovu njegovih meceva. Doduse ima samo te dve pobede protiv Birda i Tue koji su bili odlicni u to vreme. Bird je bio mali teskas ali vrhunski tehnicar, eluzivan i po meni defanzivno najbolji u to vreme, imao je mnogo dobar boks. Ibeabuchi je imao jednu od najboljih brada svih vremena kao i Tua, plus je mnogo jak fizicki, imao dubok rezervoar, a i solidan boxing skill. Mec sa Tuom je klasik, davno nije bilo uzbudljivije teskaske borbe u kategoriji gde bokseri imaju prosecno 30-40 udaraca po rundi: 

  • Ibeabuchi landed 332 of 975 punches, and Tua landed 282 of 755 punches. They combined to throw 1,730 punches, which set the CompuBox record for punches thrown in a heavyweight fight. Ibeabuchi also set the individual record for punches thrown by a heavyweight.
     

I jos se zna kako je Tua udarao... Ibeabuchi je bio ludak svoje vrste, govorio je za sebe da je predsednik sveta, zato mu je i nickname bio President hahaha! Kazu da je zaglavio robiju jer je tu eskort ribu jebao i posle je hteo da je opljacka pa da je popio silovanje. On je odsluzio kaznu pre godinu-dve nego su sve do sada hteli da ga deportuju u Nigeriju. Boksovace aprila na Pacquiao - Bradley 3 undercardu. Ne ocekujem mnogo od ovakvih comebackova, vise cu to da ispratim u ime nostalgije, ali videcemo. Kazu da je i po zavrsetku kazne bio tezak oko 245lbsa, sto je tezina sa kojom je ulazio u meceve, tako da mi izgleda da je fizicki ok.

A aktuelna vest je da je potpisan Pacquiao - Bradley 3, Arum kaze da HBO nije hteo da uzme Pacquiao - Crawford ili Pacquiao - Khan, posto mogu bolje da prodaju mec s Bradleyem, iako bih vise voleo da ga vidim protiv ove dvojice jer je Bradleya pobedio 2 puta, a Bronera bi i ovako mator, way past his prime, oduvao sa 12-0 UD, ali jbg.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...