Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

1 hour ago, slepa živana said:

:) nisam to čula

 

a ima ona španska serija 7 života i na špici se pojavljuje mačka. mislim da španci veruju da mačka ima 7 života.

Na Zapadu macka ima 7, a kod nas na istoku 9 zivota :)

 

1 hour ago, slepa živana said:

u mom selu se kaže, ofucan ko papudžijski mačak al verujem da je to težak lokalizam :)

 

 

Haha, ovo je strava!

 

Ne znam zasto se sad setih toga - da li su i vama vase bake lecile zvale mackinim repom kad ste bili klinci?

Link to comment

+1 za ofucan kao papudžijski mačak.

ne znam poreklo izraza.

 

sad ste me podsetili na jednu od meni najdražih priča o mačkama, priču o mačku trajčetu, doseljeniku na dorćol i njegovoj tragičnoj ljubavi prema jednoj finoj mački iz nekog stranog poslanstva.

napisao je čiča ilija stanojević u knjizi čiča ilijine životinjke.

Edited by beta kentauri
Link to comment

Nemam macku ali povremeno cuvam dve (nisu iz iste kuce) kada prijatleji negde otputuju. Pa me zanima da li je neko imao negativna iskustva sa onim stapicima za poslastice?

 

Prva dva puta kada je bila prva macka nikakvih problema nije bilo, onda su izmejdu drugog i treceg poceli da joj daju te stapice i macka se bukvalno ponasa kao heroinski zavisnik. Ako cuje da se suska bilo sta oko tih stapica odmah krece da se mazi i moli, ako slucajno nedas napada, a generalno ceo dan sisti ako joj se pridje bez toga.

 

Mi smo je samoinicijativno skinuli sa toga 2-3 dana i posle je bila skroz normalna. Rekli vlasnicima ali su oni u fazonu "cincili buncili to je nasa bebica kako da joj nedamo" pa su je vratili na stapice.

 

Sto se druge macke tice nju smo cuvali jednom pre i to je bukvalno bila najmirnija macka ikada koju si mogao da "gnjavis" koliko hoces i sem prvih par sati skroz je bila slobodna u stanu. Juce je donesu na drugo cuvanje, vidim krenula da frkce ali rekoh jbg transporter stres jos jedna nova gajba bice ok. Krenem ujutru da joj dam nagradu a ono unutra stapici, i opet ista prica umiljavanje mazenje, sve dok nije videla da ne vadim to nego one dreamies pa je opet zasistala i iskulirala ih potpuno.

 

Sad ne znam da li sam ja lud ili stvarno stavljaju nesto u te stapice...

Link to comment

moja maca dođe polako,legne pored mene i dok spavam malo po malo zgrabi pola ćebeta i ja na antibiotike 

ovo mi ostalo od ko zna kad pa da se ne baci.

ova moja pandora vole masline da joj iseckamo a džigu i piletinu obožava.mačeću ranu baš ne miriše ali pojede po neku granulu ili royal canin..

ili moramo da sedimo pogrbljeni jer ako se naslonimo odma pikira na stomak i ako nisi postavio daljince,pivo i grickalice na rukohvat imaš osećajkrivnje da si je probudio ili naterao da promeni položaj za par cm-a

olakšah se i ja :wacko:

 

Link to comment
14 hours ago, peralozac said:

Đinđa je upravo odlučila da spava u mom krilu tako da nema mrdanja dok se ne probudi :).

 

Razmišljam nešto o upotrebi mačaka u našem jeziku. Evo svih primera koji mi trenutno padaju na pamet, nadam se da ćete mi pomoći da kompletiramo ovo malo istraživanje.

 

jel' ti maca pojela jezik (omiljeni izraz, ali o čemu se ustvari radi?)

doć'e maca na vratanca 
obigrava kao mačka oko vruće kaše
crna mačka prešla put
dobra mačka (kao kompliment za ženu) 
igra mačke i miša
kada mačke nema miševi kolo vode
obesi to mački o rep (još jedan omiljen izraz, mada zašto kinjiti mačku na taj način)
vole se kao pas i mačka
dočeka se na noge kao mačka
Šredingerova mačka
pravi se mala maca
neko je mala maca (u odnosu na ovog iznad recimo)
zavija k'o mačka u teranju

prvi se mačići u vodu bacaju (ovo mi uvek tužno kad čujem)
vuče se k'o prebijena mačka (jadna prebijena mačka)
i mačka sita i miševi na broju
nakostrešen kao mačka
mačiji kašalj (kako li je ovaj nastao, briga o zdravlju maca nije bila baš na ceni)  
kupiti mačku u džaku (ovaj mi je super kad zamislim)
ne vidi belu mačku
spretan kao mačka
mačijih 9 života

isteže se kao mačka

frkće kao mačka

 

Nagrabusio k'o zuti macak

Edited by Radoye
Link to comment
On 27.3.2018. at 6:03 PM, Katikon said:

Izvinte! 5e1ebd5669047b5dd469209a721e846b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lepotan!  Kako volim kad stane ovako, malo isturi jednu šapicu debelu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...