Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Nama nije ni palo na pamet da postavimo merdevine (kad smo bili na I spratu u bloku 45). Nisam siguran ni da je to legalno, da ne govorim da bi to bio poziv za lopove (osim ako nisu neke specijalne macije merdevine koje trpe teret samo do 10 kila :D) Korpa je bila idealno resenje (posto macak nije mogao da udje u zgradu sa te strane, nije bio ulaz... a tu je voleo da se igra, tj. caruje). Ovo je iz vremena davno pre digitalnih kamera i smartfounova (u teoriji sam mogao da to snimim super 8 kamerom, ali mi nije palo na pamet :D). 

Link to comment
7 hours ago, Indy said:

Nama nije ni palo na pamet da postavimo merdevine (kad smo bili na I spratu u bloku 45). Nisam siguran ni da je to legalno, da ne govorim da bi to bio poziv za lopove (osim ako nisu neke specijalne macije merdevine koje trpe teret samo do 10 kila :D) Korpa je bila idealno resenje (posto macak nije mogao da udje u zgradu sa te strane, nije bio ulaz... a tu je voleo da se igra, tj. caruje). Ovo je iz vremena davno pre digitalnih kamera i smartfounova (u teoriji sam mogao da to snimim super 8 kamerom, ali mi nije palo na pamet :D). 

 

Mislis da bi bilo manje legalno nego budzenje terasa i ovog onog po BG zgradama? ;D

Dobro, moja ideja je bazirana na osnovu merdevina koje vidjam ovde u Nemackoj - ima ih dosta i u mom (inace veoma mirnom) kraju. (U Beogradu mi nije padalo na pamet da pustam Mitu napolje, pre svega sto je bilo previse pasa lutalica kojih sam se i ja ponekad plasila, onda kontejneri i tako to, a dodatno sam bila na trecem spratu pa bi bilo i veoma nezgodno. Eventualno setnja sa povocem).

To su obicno lake merdevine, mada ne znam koju tezinu mogu da istrpe. Kako vec duze vreme trazimo stan, ako je na prvom ili drugom spratu obicno odmah i pitamo kako bi islo to postavljanje merdevina, i generalno, bas kao i sa drugim modifikacijama spoljnog izlgeda zgrade tipa postavljanje markize, nije zabranjeno, vec ide ili po (dokumentovanom) dogovoru sa ostalim stanarima ili po protokolu zgrade (kod nekih jasno stoji da to nije dozvoljeno jer narusava izgled zgrade, dok u drugima stoji da moze ako ispunjava te i te uslove)

Link to comment

Bukwalno, mi je rekla veterinarka da vakcina protiv besnila izaziva rak kod mačaka. Da preporučuje da sada mesto uboda promenimo ili u nogu ili u rep. Ako nedajbože, i delovi dobiju rak, lako će se odstraniti.

Ja kada sam pitala pa što moramo svake godine a ne svake tri kao što piše da toliko drži... tipa takva je regulacija. Da li mislite da je često taj rak kod mačaka?

Link to comment
On 3/14/2018 at 3:04 AM, MilenaS said:

Bukwalno, mi je rekla veterinarka da vakcina protiv besnila izaziva rak kod mačaka. Da preporučuje da sada mesto uboda promenimo ili u nogu ili u rep. Ako nedajbože, i delovi dobiju rak, lako će se odstraniti.

Ja kada sam pitala pa što moramo svake godine a ne svake tri kao što piše da toliko drži... tipa takva je regulacija. Da li mislite da je često taj rak kod mačaka?

Pojma nemam kolko je cest al sama ta prica bi me debelo odbila od ideje da vakcinisem protiv besnila. Moje sigurno nece biti.

 

Ako zivis negde u gradu gde su zanemarljive (ako ne i nepostojece) sanse da dodje u dodir sa besnilom ja bih debelo razmislio da li vakcinisati #antivaxer

 

Ako me Frank vidi sta sam napisao...

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...