Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

I ovo moje drustvo je sad sterilisano.

 

Posle pominjanog malise macila se jos jednom pa sam razdelio macice.

 

Bilo je prilicno pipavo jer je tada bila full divljakusa i samo je ulazila u kucu da jede al je jako pazila da ne ostane zarobljena. I onda smo je nekako na prevaru zatvorili u kuci pa sam je uhvatio sa cebetom i zatvorio je u transporter. Al najgrdje sto je morala da bude zatvorena posle sterilizacije dok joj nije zarasla rana. Srecom uskocila mi jedna prijateljica pa je bila zatvorena kod nje 3-5 dana (ne secam se vise tacno). Bas je tesko proslo. Nije htela ni da jede ni da pije dok je bila zarobljena, skakala po prozoru u pokusaju da pobegne iako je bila na drugom spratu... Jedva je na kraju i strpasmo u transporter da je vratim kuci.

 

Bila mi je frka da nam nikad vise nece verovati posle cele guzve al je povratak prosao skroz lagano. Kad sam je pustio kuci prvo se preplasena zavukla ispod kreveta al je brzo izasla napolje sa svojim momkom kad se pojavio. Maltene odmah se opustila sa njim u dvoristu, relativno brzo su dosli na klopu... Ko da se nista nije ni desilo.

 

Danas je skroz pitoma. Jedino nikako ne voli da je uzmem u ruke. Siguran sam da me nece ogrebati al joj jadnoj srce kuca ko ludo od straha.

 

Svojevremeno sam negde na netu procitao da je nemoguce pripitomiti divlju macku. Nemaju pojma :)

 

Al proces traje i traje...

Link to comment

Ja sam par puta razdvajao Saurona i komsijske macore. Prvi put sam napravio gresku i izasao u majici kratkih rukava. Podlaktice izgrebane, no to i nije bilo problematicno, u odnosu na s kraja na kraj rasecen dlan desne sake. Krv na sve strane (to je ovaj moj idiot naravno uradio). Nakon toga sam uvek oblacio najpuniju zimsku kosulju; nema sanse da istu probiju kandzama/progrizu.

Kod Mike slicne stvari nisam ni pokusavao, posto sam znao da ce protivnik u vecini slucajeva da nadrlja (tu sam bio da saniram povrede, koliko mi on dozvoli).

Link to comment
11 hours ago, katamaran said:

Svojevremeno sam negde na netu procitao da je nemoguce pripitomiti divlju macku. Nemaju pojma :)

 

Al proces traje i traje...

Moj omiljeni internet macor:

 

https://www.facebook.com/MasonAndKittens

https://www.instagram.com/tinykittenshq/

Divlji macor iz macje kolonije na rubu grada. Ulovili ga za TNR a onda nasli da ima bolesne bubrege, pa ili eutanazija ili da postane kucna maca. Sad trpi ljude ali ih ne voli, ali voli macice, radi kao surogat deda dok ne odrastu za usvajanje.

 

A za razdvajanje macaka probaj siroku metlu, ne za tabanje nego kao brana izmedju.

Link to comment

umeju da budu blesave, jednom sam udomila prelepo crno mace jednoj finoj devojci koja je zavrsila filozofiju i koja je malom macku dala ime Marsel (po Prustu), ostale smo u kontaktu preko fejsa i vidim da ga je posle par godina prekrstila u Marsel Kasapin, pitam se sto li:D

Link to comment

Zar ne bi trebalo da nas tetanus stiti od gadnog razvoja tih bakterija posle ujeda macke? Neki period vazenja posle vakcinisanja je 10 godina. Cini mi se da se kod nas u zemlji ne obraca mnogo paznje na to.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Opet mi je sestrin pinc u gostima nedelju dana...

 

Vec prvog dana mali bliski susret i macor me je malo ogrebao kad sam ga sklanjao. Jos nemam 100% pokretljivost (bez bola) desne sake od njihovog letosnjeg obracuna :ph34r:

Link to comment

Sinoć me spopala 3ulična mačeta da se mazimo, šta je njima šta je meni nmp, ali bilo je extra, hvala mačjem Bobu što me je najzad pogledao :778_heartbeat:

 

Još ja bila sa psima, ali one ne šišaju, malo se penju po meni, malo se rvu međusobno, divne su bile:778_heartbeat:

 

Edited by Sara
Link to comment

Jbmti, setam blokom danas preko one livade u 44-om gde inace svi istrcavaju kerove i vidim gomilicu zemlje ii rupu kad u rupi mrtva macka...

Posto mi pune ruke stvarii samo sam prosao.Jel ima neki telefon ili nesto , da je ne razvlace mucenu.Ili ako ponovo prodjem da li da zatrpam...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...