Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

repair-your-torn-or-cat-scratched-couch-

 

Guglam cat scratched repair, ovo mi baš dobro izgleda za fotelju.

Mimi zna da to ne sme da radi, pa kad mu je dosadno počne da grebe i gleda me u oči, a kad krenem prema njemu odskoči kao feder i pobegne.

Edited by halloween
Link to comment

Kolka zajebancija posle ujeda rodjenog macora... Podzapao se sa sestrinim pincem pa me ujede za nadlanicu kad sam uhvatio da ga sklonim. Izgrebo me i napravio mi jednu dobru rupu na nadlanici.

 

Prvu vakcinu sam dobio odmah. Cini mi se da je druga bila posle 15-30 dana (ne secam se vise)

 

Posle druge mi zakazase i trecu. Cini mi se da je na 7 meseci od ujeda jer se secam da je bilo krajem juna. Mislio sam da ce ta biti poslednja al kad ja tamo, a ono medjutim...

 

Sestra mi rece da je ova posle godinu dana al posle mog insistiranja da nije toliko proslo ispade da ce da mi daju jos jednu godinu dana od danas.

 

Stvarno mislim da preteruju. Moj licni macor i to u centru Beograda gde sigurno nije mogao da sretne zarazenu lisicu. Mada sam na netu nesto procitao da se kod ujeda macke smatra da je zarazena besnilom dok se ne dokaze suprotno.

 

edit: sestra ide na Zlatibor pa mi pinc opet stize na cuvanje nedelju dana :ph34r:

 

edit 2:

http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/ujed_macke_veca_opasnost.55.html?news_id=190893

 

Quote

Težak ujed mačke smatra se besnilom, dok se ne dokaže suprotno

Ovde kazu 3-5 doza vakcine tokom mesec dana. Mene ce da bockaju jedno deset godina.

Edited by katamaran
Link to comment

e, jadnice:sad:

meni moje krovne vise puta pustale krv ali me nikad nijedna nije ujela, isperem rakijom i teram dalje, debil sam po tom pitanju

koliko sam cula ujed macke je mnogo opasniji od ujeda psa zbog bakerija koje prirodno imaju u ustima

 

 

Link to comment

Da, pravi ujed mačke (kad te uhvati onako vampirski sa ona dva šiljata zuba i zagrize do kraja) može da bude dosta opasan. Mene je ujeo ćerkin kućni ljubimac koji nikad nigde ne izlazi, nisam išao kod lekara, i ruka otekla odmah na duplo, visoka temperatura te noći i još par dana, ruku nisam mogao da koristim jedno desetak dana...

 

 

Edited by braca
Link to comment

Mnogo gadno umeju da ujedu. Kad sam bio klinac palo  mace sa krova i kad sam uhvatio da ga podignem kod majke probusilo mi palac. Ne secam se da je bilo ikakvih komplikacija posle.

 

Posle ovog letosnjeg incidenta relativno brzo mi je zarasla rana al cak ni danas nemam 100% pokretljivost te sake bez bolova. Bar je sad skroz minimalan bol.

 

edit: sad se setih da me je ovaj moj kreten vec jednom ujeo kad se istripovao da sam mu napao drugara. Nisam niisao kod lekara i sve je zaraslo bez problema i komplikacija.

 

Njegova devojka se omacila negde na krovu i samo je jednog dana doneo mace odnekle. Prvih par meseci sam dizao hranu ovom macetu na krov al sam ga jednog dana uhvatio i probao da ga skinem dole. Kako sam ga uhvatio sa merdevina mace krene da urla ko nenormalno a ovaj moj ko tigar skoci na merdevine i napadne me. Ne secam se detaljno sta mi je napravio al se secam da je bilo krvi.

 

Inace mnogo voli da me ujeda. Tako se igra i retko kad se zanese pa me iole zaboli. Samo ova dva puta mi je pustio krv. Za oba puta mu uvazavam opravdanje jer su bile stresne situacije :)

 

edit: par meseci kasnije kad je zaladilo ovo mace samo sislo sa krova i polako pocelo da postaje kucna macka. Mada je i danas posle par godina poludivlji. Ulazi u kucu tako sto dodje da mi grebe na prozor od sobe. Onda moram da mu otvorim prozor iako znam da ce da pobegne (najcesce je dovoljno samo da se pravim da cu da mu otvorim prozor). Onda se nalazimo kod ulaznih vrata. Najcesce moram da otvorim vrata i da se sklonim da bi junacina polako usla u kucu. Ponekad samo prodje pored mene al uglavnom zajebava. Kad je hladno 90% vremena je u kuci al uglavnom gleda da je na nekom nedostupnom mestu. Eventualno voli da legne na pec pa onda mozes da uhvatis da ga mazis.

 

Zadrzao sam i njegovu majku (tigrova devojka) i ona je od totalne divljakuse skoro skroz pripitomljena. Malo je plasljiva al ne zeza ni blizu ko ovaj kreten.

Edited by katamaran
Link to comment

I mene su najčešće masakrirali kad sam im krala mačiće, i to ne Ujka (majka mačka) nego Bandit (otac mačića) 

Ujka svaki put donese mačiće na prozor da se pohvali, obično 4 komada, ja onda sipam klopu i gledam da kroz rešetke zgrabim male, a Bandit motri i napada. Jedne godine mi dopizdelo, nabavim zamku i sve ih sterelišem 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...