Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

pa šta joj je bilo?
pa kaze vet neka infekcija. nema sta drugo da bude. pa joj je opalio neki antibiotik sirokog spektra.
Pazi, usteda je jedino finansijska jer su injekcije dosta skuplje u odnosu na tablete, recimo da 1 terapija injekcijom cesto kosta koliko cela terapija tabletama. Fora je samo u davanju koje ume da bude nezgodno ako ne kontrolises macku i sto oni generalno mrze tablete bilo kog tipa... Ja npr. gledam da dam na brzaka dok i nije svestan sta ga je snaslo, dok moj decko istraumira i sebe i macka i to traje. A naravno da se na njima ne stedi, pa vise se zabrinem kad njima nesto fali nego meni :D
moj problem je sto sam sebi zakomplikovao zivot farmom zivotinja. ali nema veze super je kada je sve super. samo sada su nam jedno za drugim bili bolesni pas i sada maca. prvo je lobelija imala neki napad gastritisa a sada mici-sheloba ima tu jebenu infekciju. mozda ima veze i sa njenim prvim teranjem.
Link to comment

Tjah, svasta moze da ima veze. Nas macak, jedan od dva, ima sada vec hronicni problem sa nekom vrstom dermatitisa. Otvara rane sam sebi lizanjem, trenutno smo na terapiji Pronizonom, antibiotike smo prosli. Sad pokusavamo sa ishranom za macke osetljive koze.Tvoja mici je mlada, a stalno slusam kako macke do prve godine mogu svasta da zapate, mozda je cak pokupila i od neke druge zivotinje, ali je ona osetljivija pa se odrazilo na zdravlje.Za farmu zivotinja sta reci, ja trenutno imam dva macka, i jedva se suzdrzavam da ne ubacim jos dva crna djavolka :D

Link to comment

ma samo da bude ok. lako cu ja za kintu. malo sam u frci zato sto sa ostalim mackama (macorima zapravo) nisam imao ozbiljnijih zdravstvenih problema (da kucnem u drvo da zlo ne cuje).

Link to comment

vecernji izvestaj: mici je izgleda bolje. zivlja je, jela je i pila a nije rigala i po pipkanju usiju cini se da nema temperaturu. sutra ponovo idemo put veta na jos jednu bocu i pregeld.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Da se i ja upišem ovde sa ludom Olgom, na dan kada smo izvalili da je kenjala u ormanu. Buđave fotke, koliko sam uspeo da je stignem a da bude mirna.o2.jpgo1.jpg

Link to comment

ej drugari meni se u ulaz uselio jedan malac. eto vec vise od mesec dana zivi u podrumu. ja ga hranim sosicima i granulama a komsinica iz prizemlja parizerom. ja se svaki cas kao nesto mislim da ga odnesem kod veta ali uvek sam tanak sa lovom i vremenom. jutros kada sam izvodio kuce cuo sam ga kako nesto kasljuca. e sada nisam siguran da li se zagrcnuo na parizeru ili je bas kasljucao. posle kada sam mu sipao granulice on je preo i odma krenuo da ih zdere. sta da cinim? plus da li neko zeli da usvoji jedno malo prase? ja se obavezujem da izfinansiram vakcinaciju i cipovanje.

Link to comment

Uh, da li je nečiji macos imao ovako nešto?

2wm40h1.jpg

sačekaću da prođu ova 2 praznična dana pa zovem veterinara, ali problem je što je mačak slabo sarađuje sa njim, pa ne znam kako bi uspeo da ga lepo pregleda na tom mestu.čini mi se da se prvo pojavilo ovo levo, kao da je sakriveno ispod blata, a da je ovo desno sveže i da ga nije imao pre nedelju dana.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...