Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Glavate debeljuškate mačke su mi uvek bile draže od onih mišićavih vižljastih sa trouglasim glavama. Npr kartuzijska ispred orijentalne.U okolini raskrsnice Bulevara revolucije i Čučuk Stanine na potezu zlatara Balašević- kockarnica Alekandar uočen je pre nekoliko nedelja ogroman mačak, rekla bih domaće rase. Ima 8-10 kila, najveći ikada viđen. Deluje veoma negovano, umiljat-morala sam da ga češnem po glavi, mada oprezno ( još mi samo nedostaje da me ujede mačka). Danas ga opet sretnem, leži na ivici kolovoza (da li želi da se baci pod automobil ili da zaustavi saobraćaj?), pomalo nezainteresovan za svet oko sebe, isto ovako prekrstio šape. Presladak.

Link to comment

Imas kolekciju slicnih macaka ispred Maksija na Banovom brdu, kod pijace. Hrane ih mesari, mlekari, pet shop radnici, zaposleni u Maksiju, a pojedini forumasi im jos i kupuju kesice viskasa. Ogromne, debele i lenje zivotinje.

Link to comment

Al ja ne volim (mislim više mi ih je žao nego što ih volim) te utovljene polupokretne mačke, već odnegovane, uhranjene a to se sve vidi po krznašcu. Ovaj bulevarac ulični filozof, ide i u visinu i u širinu, mislim da ima vlasnika.

Edited by halloween
Link to comment
Imas kolekciju slicnih macaka ispred Maksija na Banovom brdu, kod pijace. Hrane ih mesari, mlekari, pet shop radnici, zaposleni u Maksiju, a pojedini forumasi im jos i kupuju kesice viskasa. Ogromne, debele i lenje zivotinje.
Mene u Solunu iznenadilo koliko ima macaka lutalica a jos vise u kakvom su (dobrom) stanju. Oko zgrade u kojoj sam bio bilo ih je deset-dvanaestak, svih uzrasta i tipova, sve uglavnom lenje i site. Edited by CowBoy
Link to comment

Uh, mislim da je bolje sto ne vidjas macke ulicarke. Ja sam udomljavao sta sam mogao i dok sam mogao, uvek mi se slomi srce kada vidim gladnu zivotinju (sto rece Dabovic, iskupim se kesicom hrane ali to je kratkorocno).btw. u cemu je fora sa neprimanjem macaka u stan? Jedva sam izboksovao da prime Mika i Zivku, i to sa klauzulom o dodatnom placanju stete nastale od zivotinja (koja steta tacno, jbt?)Sto je jos veca tragedija, u razvijenim zemljama zivotinje su zakonom zasticene od ljudske bahatosti, ali nisu od stanodavaca.

Edited by CowBoy
Link to comment
Uh, mislim da je bolje sto ne vidjas macke ulicarke. Ja sam udomljavao sta sam mogao i dok sam mogao, uvek mi se slomi srce kada vidim gladnu zivotinju (sto rece Dabovic, iskupim se kesicom hrane ali to je kratkorocno).btw. u cemu je fora sa neprimanjem macaka u stan? Jedva sam izboksovao da prime Mika i Zivku, i to sa klauzulom o dodatnom placanju stete nastale od zivotinja (koja steta tacno, jbt?)Sto je jos veca tragedija, u razvijenim zemljama zivotinje su zakonom zasticene od ljudske bahatosti, ali nisu od stanodavaca.
ljudi veruju da macke prljaju stan, sto je neopevana glupost. inace I ja bih voleo da ne vidjam macke na ulicama, posto sam sada u fazi u kojoj cu morati da okrenem glavu kada vidim neko mace u ulazu. nemam vise kome da ih uvaljujem, nemam vise mesta da ih primam. ljudi izbacuju, ne kastriraju, generisu problem koji posle resavamo mi manijaci. sledim se od besa kada me neko pita zasto kastriram macku (ti mu suzbijas instinkt, a sta da tebi tako neko blablabla...)...Sent from my Next7P12 using Tapatalk 2
Link to comment
sledim se od besa kada me neko pita zasto kastriram macku (ti mu suzbijas instinkt, a sta da tebi tako neko blablabla...)...
Imas tu dve skole, gradsku i kantri sajd.Na stranu sto ova druga po difoltu podrazumeva drzanje macaka van kuce (i u zimskim mesecima) i izostanak kastracije, bacanje macica etc. - problem je kada neko i u gradu promovise tu kantri skolu (nemoj da je kastriras vapaj).Kastracija je nuzno zlo odnosno izbor - ili ce da se omacuje par puta godisnje a da neces znati kome da podelis macice ili ce dobijati tablete protiv teranja koje ce joj unistiti jajnike i rizikovati tumor ili ces je kastrirati i resiti i njene i svoje probleme. Sto se muzjaka tice, isti slucaj - da zivim na selu ne bih ga kastrirao, ali ovde medju ovim krovovima ne bi poziveo duze od par godina u tuci sa ostalim muzjacima (imao, video, doziveo - ogrebotine svakog dana, naduta glava, sjebani sinusi, dobio i sugu koju smo sanirali dok nije uginuo- govorim o Mrkiju koji je poziveo dve godine).Mik, koji je temperamentniji od Mrkija je preventivno kastriran i ne vidim mu onu mrkijevski patnju u ocima, naprotiv - blenta uziva, seta unutra/napolje, juri sojke (samo da ih gleda) i izbegava otvoren fajt - samo jednom dosao sa ogrebotinicom na njusci. Edited by CowBoy
Link to comment
Imas kolekciju slicnih macaka ispred Maksija na Banovom brdu, kod pijace. Hrane ih mesari, mlekari, pet shop radnici, zaposleni u Maksiju, a pojedini forumasi im jos i kupuju kesice viskasa. Ogromne, debele i lenje zivotinje.
Ma nisu svi forumasi takvi, na primer Tonci ima zmijsko telo.
povremeno nahranim i tonija viskasom.
Link to comment
btw. u cemu je fora sa neprimanjem macaka u stan? Jedva sam izboksovao da prime Mika i Zivku, i to sa klauzulom o dodatnom placanju stete nastale od zivotinja (koja steta tacno, jbt?)
Ja iz nekog razgovora shvatio da se plase "zapisavanja" i kao nekog mirisa...Znam da je nekom stanodavcu stanar ostavio stan koji je kao "mirisao" na macke, pa kao ovaj nije mogao da ga ponovo izda dok nije izvetrelo...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...