Jump to content
IGNORED

Mačke


Recommended Posts

Kaj da cinim?:(
Kao sto gagilija kaze, sad nista, ali kad se omaci valja je sterilisati. Raspitacu se koje veterinarske ordinacije imaju subvencionisano sterilisanje za ulicne maske pa mogu da ti javim, nekad bude i besplatno, a nekad platis neki procenat. Ima i jedna sluzba koja skuplja te dvorisne macke, sterilise ih, imaju i smestaj do oporavka, pa ih vrate gde su ih nasli. Bas cu da poteram posto znam da najvise jure zenke za sterilizaciju
Link to comment

gagilija, nera, hvala vam veliko! :)baci mi na pm taj telefom pa da vidim da nesto i ucinim.raspitacu se po zgradama i taman da upoznam komsije, nikad se ne zna kad mogu da zatrebaju :)

Link to comment

@Quincenema na cemu, nadam se da ce se situacija resiti@xaviernemoj, ako boga znas, macka na ulicu! mislim da ima neki azil/prihvatiliste na rakovici, secam se da je bila neka emisija o njima, da li se zove dzesika ili tako nesto, po omiljenoj maci gospodje koja vodi prihvatiliste, probacu da izguglam, mislim da bi ti tamo pomogli....

Link to comment

@havierovo sam pronaslahttp://www.helpanimals.org.rs/index.php/action/index/srp/1/Azil_Jessica_-_MA%C4%8CKEmislim da tu imas kontakt telefon....Help Animals-Udruženje Pomoć Životinjama za najvažniju aktivnost ima zaštitu i pomoć svim vrstama životinja od zloupotrebe, mučenja, povređivanja, ubijanja, a trenutno se posebno bavi psima i mačkama zbog velikog problema napuštenih pasa i mačaka u Beogradu. Udruženje ima dva azila, azil Jessica za mačke i azil Riska za pse.pise i ovovanaest godina apelujemo da se pomogne već postojećim stanarima našeg azila i da nismo u mogućnosti pomagati, jer od samog otvaranja azila, u kontinuitetu, imamo daleko više stanara no što to mogućnosti dozvoljavaju. Zbog toga smo doneli odluku, a izbora nemamo, da na Vaše molbe da u azil primimo pse i mačke, pozitivno odgovorimo pod sledećim uslovima:Život jednog psa ili mačke, bez veterinarske nege, godišnje košta oko 24.000 din. Kako mi jedva nalazimo sredstva za postojeće životinje, za nove se mora uplatiti na žiro račun našeg Udruženja, iznos za ceo prosečan život psa ili mačke koje ćemo primiti, uz potpisivanje odgovarajućeg Ugovora, a u skladu sa Zakonom o dobrobiti živorinja RS.znaci, poceli su da naplacuju. ne znam koliko ti to odgovara, za taj novac mozes i da nadjes nekoga ko bi uzeo macana a da mu bude placeno....

Edited by gagilija
Link to comment

@gagilija - hvala na pomoći, kontaktiraću ih koliko danas. Zaista sam u cajtnotu (putujem već u utorak), varijanta koju sam obezbedio ranije je juče propala, zaista nemam ni gde ni kako sa njim. Ni taj azil mi nije najsrećnije rešenje ali...Moja molba važi i dalje - ukoliko neko želi da preuzme ovog krznenog mališana da bi ga mazio i pazio pa da mu ljubav bude uzvraćena, javite se što pre.

Link to comment

maca je otisla na sterilizaciju. nisam znala da se macke u tom stanju moge sterilisati :mellow:rekose mi da je to prakticno abortus. pojma nemam o tome, ali mi deluje kao dobro resenja pod uslovom da njeno zdravlje ne bude ugrozeno.elem, malopre sam se vratila sa posla i otisla do dvorista da pogledam gde je maca i srela dve cure iz druge zgrade kako je stavljaju u kutiju i nose negde. rekose da ce je sterilisati i da ce je nakon oporavka vratiti.ponudila sam da ucestvujem u placanju troskova, a i smislila sam nacin kako da macu, kad se bude vratila, drzim u stanu, makar tokom noci, dok ne prodje ova zima :).sad se samo nadam da ce biti dobro...

Link to comment
maca je otisla na sterilizaciju. nisam znala da se macke u tom stanju moge sterilisati :mellow:rekose mi da je to prakticno abortus. pojma nemam o tome, ali mi deluje kao dobro resenja pod uslovom da njeno zdravlje ne bude ugrozeno.elem, malopre sam se vratila sa posla i otisla do dvorista da pogledam gde je maca i srela dve cure iz druge zgrade kako je stavljaju u kutiju i nose negde. rekose da ce je sterilisati i da ce je nakon oporavka vratiti.ponudila sam da ucestvujem u placanju troskova, a i smislila sam nacin kako da macu, kad se bude vratila, drzim u stanu, makar tokom noci, dok ne prodje ova zima :).sad se samo nadam da ce biti dobro...
moze, radi se to. cak mi je jedan veterinar rekao da im je tako i lakse...valjda sto se materica uveca itd...a verovatno ce ona ostati malo na postoperativnom oporavku u ordinaciji, jer je to ipak operacija, i trebalo bi da miruje. super ako mozes da je malo drzis u stanu, dok ne prodju ovi minusi. valjda ce sve biti ok, nadam se. izvestavaj nas i dalje. :) pssta li je havier uradio s mackovom? :(
Link to comment

Moja siva cura isto sterlisiana, kako se ispostavilo desetak 15 dana pred okot. Udomili je sa ulice trudnu. Posle kad je veterinar doneo i rekao nam da smo mogli da imamo pet mačića, bilo mi je malo žao, ali to je bilo jedino rešenje. Nama je vratio isti dan, ali pošto je to ulična maca pretpostavljam da će je zadržati neki dan na oporavku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...