Jump to content
IGNORED

Slike vasih ljubimaca


Cica83

Recommended Posts

ovaj jos nije naceo nogu, ali je lize. ladno je zakopao nocas u krevet dok sam spavala. mislila sam kd se vratim kuci da je iseckam pa dam tako da jede?

 

inace nije prozdrljiv, zvace sto puta, ko princeza neka je. 

Edited by mustang
Link to comment

Pileće kosti su jednostavno no no za pse. Krte su, lako se lome, lomovi su oštrih ivica. Bezbroj pasa je gadno nastradalo od njih. Naročito veliku štetu mogu da nanesu u crevima. Ni ostale nisu preporučljive, ali pileće se jednostavno ne daju.

Link to comment

Jesam, rekao sam. Ja dajem pileća leđa u kompletu, onako živo, jedno parče od 600-800g. Nogice i batake NIKADA.

Što se kosti tiče kostiju, kosti nisu nikakva hrana već razonoda i pasta za zube. 

Daju se što veče i nikada termički obrađene. Karbonizovane kosti stvaraju "šoder i malter" u crevima koji može da ubije psa.

Ja mojima dajem najveće koje mogu da nadjem: celu kravlju karlicu, fibulu, celu odrani nogu sa sve kopitama... Ponekad brusilicom podelim na pola i žicom izvadim srž i koske i to serviram sa drugom hranom.

Link to comment

Meni je svojevremeno skotna kuja bulmastifa tri dana bila u veštački izazvanoj komi da bi prestala da se naprezanjem dodatno samopovredjuje zbog koske koja joj se poprečila u jednjaku...na savet veterinara nakon buđenja izveli smo je napolje...na sneg...i srećom uspela je sama da je izbaci. I tu kosku je lujka ukrala dok sam spremao meso za pse...nisam ni video. Videlo se tek na snimku.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...