Jump to content
IGNORED

Slike vasih ljubimaca


Cica83

Recommended Posts

^ njegova preslatkost :)

 

mi smo za novu godinu dobili prinove

 

jaja.jpg

 

 

bezgrešna kokoška

 

IMG-3279.jpg

 

sat vremena posle ovog slikanja snela je još jedno, tako da ih za sada ima tri

 

Link to comment

čestitke na prinovama!

kad se očekuje razbijanje ljuske? :)

sad razmišljam, ne sećam se da sam ikad čula da su se nekome papagaji razmnožili u kućnim uslovima. ovo mi je baš simpa. isveštavaj nas.

 

Link to comment
2 hours ago, beyoncé said:

^ njegova preslatkost :)

 

mi smo za novu godinu dobili prinove

 

jaja.jpg

 

 

bezgrešna kokoška

 

IMG-3279.jpg

 

sat vremena posle ovog slikanja snela je još jedno, tako da ih za sada ima tri

 

:wub:

Link to comment
2 hours ago, beyoncé said:

sat vremena posle ovog slikanja snela je još jedno, tako da ih za sada ima tri

 

koristis blic, u cemu je fora, da nosi jaja posle slikanja¿

super je koka.

Link to comment

ma gde super, nesnosna je. težak neurotik. i razmažena dozlaboga! čim vidi nekog odma potura glavu da se mazi. u suprotnom se dere dok ne popustimo i udovoljimo joj.

3 hours ago, Frau Gabrijela said:

čestitke na prinovama!

kad se očekuje razbijanje ljuske? :)

sad razmišljam, ne sećam se da sam ikad čula da su se nekome papagaji razmnožili u kućnim uslovima. ovo mi je baš simpa. isveštavaj nas.

 

:)  i mi smo se iznenadili. malo. na kraju smo već očekivali da se to dogodi, jer se poslednjih dana stalno „gnezdila“ na podu kaveza i smanjila kreštanje. kada smo joj prilazili, siktala je i širila krila neprijteljski. relativno kasno smo skontali da joj i druga ptica smeta i tek kada smo ih razdvojili je snela prvo jaje. bili smo oduševljeni, a i ona. mnogo je bilo slatko kako nam je uzbuđeno pokazivala svoje jaje: mi bi prišli, a ona bi se spuštala niz sve grančice kaveza sve do poda i gurkajući ga kljunom doterala bi ga do ispred nas. i onda bi stala iznad njega i ćuškala ga kljunom kao da kaže vidite šta imam! tako smo se radovali ceo jedan dan dok nije počela ponovo da kopa pelet i da pravi rupicu u njemu. tada smo već bili u fazonu, aw crap. 

Spoiler

main-qimg-b56accc9edef24bd3ca4cef95c978c

 

sutradan (nakon što je provela celu noć na ramu jedne slike umesto na jajima) je snela i treće.

inače, od ovih jaja teško da će nešto biti jer su neoplođena. mislim barem da je tako, budući da joj je partner od druge sorte, tj tigrica, a i nikada ih nismo uhvatili in flagranti. dosta je nesnađena ova mlada mati, stalno ih nešto gurka te je jednome već probila ljusku i više vremena provodi leteći po sobi nego s njima, tako da su se skroz ohladila. bilo mi je žao da leži na peletu i plastici pa sam joj stavila gnezdašce, ali ona se izgleda toga plašila i uopšte nije htela da uđe u kavez, pa sam ga izvadila. sada leži tako bezveze na ogoljenom kavezu, jedno jaje joj ispod repa, ostala dva razbacana...

IMG-3350.jpg

više se brinem za mušku ptičicu, on je melanholični empatični romantik. za razliku od nje, on se jadan uopšte ne oglašava, neko vreme smo mislili da ni ne može da proizvodi zvuke. letos smo par meseci imali u gostima bračni par pevajućih papagaja koji su sa sobom doneli svoja dva jaja, pa su i njega spucali hormoni gledajući ih. počeo je da proizvodi tzv. ptičje mleko u voljci (to im je neki predželudac, šta li), s obzirom da su kod tigrica mužjaci zaduženi za hranjenje žene i dece. dok smo se vratili s odmora, to se bilo ozbiljno nakupilo u njemu, pa inficiralo i bilo je veoma kritično, bila sam sigurna da ćemo ga izgubiti. srećom, oporavili smo ga i sada strepim da će ponovo da krene da pravi mleko za nju i ova jaja. inače se ne odvaja od njenog kaveza, spava na krovu. cirkus...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...