Jump to content
IGNORED

Slike vasih ljubimaca


Cica83

Recommended Posts

aja nije bila kucni ljubimac...ona je bila nasa sestra i kcer :)zivela je 17 godina pre nego sto je cale pre par godina uspavao. bila je tada najstariji pedegrirani 'pas' u beogradu :)i oni koji su se bojali pasa, nisu se bojali aje. ajaleposavalepadraganadebelalutkalutkicelepoticeto su bili sve njeni nadimci na koje se ona odazivala. pozerka velika. njena deca (ona braon imala je zelene oci), ova prva sa leva na desno, nela, pravi djavo.scan0002f.jpgaja i nikita u popodnevnom nepuaja.jpgnije bremena, nego je debela...bretonke imaju apetit :)d887.jpgi pod stare dane kad je slabo videla i cula58f1.jpgvolela bih, kad se budem skucila....da kupim stene od njenih potomaka. da taj pas ima bar neki gen na moju aju :)

Edited by mustang
Link to comment
  • 3 months later...

modesty, jel se sećaš kad ti je jednom prilikom jedna ženska sa foruma (Isis, Aleksija, tako nešto...) rekla u šali da je usvojiš? gledam ove tvoje kerove i pade mi na pamet nešto: da napravimo jednu studentsku razmenu, da ta forumašica i ja dođemo da živimo kod tebe, recimo na metar dana za početak, a da kuce se presele kod naših roditelja i sa njima žive naizmenično. što se tiče održavanja, ne tražim ništa više (ni manje) nego kako žive tvoji kučići, čak i hrana može ista da ostane...šta kažeš za idejicu, jel izvodljivo?

Link to comment

Ćale je u roku od dve nedelje, vraćajući se biciklom sa pecanja, uspeo da spase mladog sokola i ptića crne čiope (vrsta laste), koji su iznemogli ležali pokraj puta, verovatno ispavši iz gnezda. Evo dve slike sokola lastavičara, kojeg smo hranili dva dana, a potom odneli kod ornitologa. Ova veličanstvena ptica potom je odvedena u prihvatilište za ptice u palićkom ZOO vrtu, gde će vežbati letenje i lov pre nego što bude puštena u prirodu. Možda već i slobodno leti vojvođanskom ravnicom.soko01.jpgsoko02.jpg

Edited by Quizmaster
Link to comment

Čiopa je slatkiš. Bojali smo se da neće hteti da jede, međutim već se potpuno privikla, jede i pije iz ruke bez ikakvog straha. Tamani muve i crviće koje joj dajemo, a rado grabi i komadiće ribe. Ovaj jelovnik nije baš u opisu svakodnevnih lastinih obroka, ali šta da se radi kad ne možemo nahvatati dovoljno insekata za gladnicu. Na jednom forumu sam pronašao da su neki ljudi koji su othranili laste bez problema davali crviće. Meni to ima logike, crvi su vrlo hranljivi i bogati proteinima, i ptice ih jedu, pa zašto ne bi i laste? Inače, za crnu čiopu je interesantno da ima vrlo slabe, maltene zakržljale noge, te ne može da uzleti sa tla. Praktično, skoro sve vreme, osim dok je u gnezdu i hrani mlade, boravi u vazduhu. Čiope čak i spavaju u vazduhu, tako što se okupe u jatu, popnu vrlo visoko i lete raširenih krila. ciopa01.jpgciopa02.jpgciopa03.jpgP.S. Nisam siguran da li je ovo uopšte ptić ili već odrasla ptica, jer na internetu piše da mladi krajem srpnja (to mu dođe jul) napuštaju gnezdo, a da oko 1. kolovoza (avgusta) počinje seoba u Afriku. Ako je tako, nadam se da njegovi prijatelji još nisu odleteli, jer kako će jadničak sam do Afrike? :( A tek bi bilo tužno da ga zgrabi onaj soko koga smo spasili :cry:

Link to comment

Naš mali prijatelj od juče je na slobodi :) Pošto smo procenili da je dovoljno nahranjen, napojen i da su mu krila sasvim u redu, otišli smo do parka da ga pustimo. Napravio je jedan krug, kao da nas pozdravlja, i zatim odleteo. Koliko sam mogao da ispratim, naišao je na neke drugare, tako da će verovatno uskoro sa njima put Afrike. :thumbup: Interesantno, čiopa uopšte neće da poleti dok je ne baciš u vazduh. Ne ume! Držali smo je na ruci, ništa, ni da mrdne. Međutim, kad dobije slobodni pad, zamahne krilima, uhvati brzinu i sve bude OK. Ovaj naš je verovatno bio ptić koji je ispao iz gnezda i nije bio još dovoljno snažan da se održi u vazduhu.

Link to comment
... tako da će verovatno uskoro sa njima put Afrike. :thumbup:
Срећан му пут . :thumbup: Е, да добро си ме подсетио да почнем ускоро да гледам у небо. Кад почну да долазе гуске из Канаде :).
Link to comment
  • 3 weeks later...

Baxa, pre dve nedelje promena vremena bila kobna po njeno srce, infarkt, deset godina imala, i toliko se druzili, nadam se da tamo gore mlati Mitu sa onim zadovoljstvom kojim je to uvek i cinila baxa34.jpgbaxa.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...