Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

o, da, Klavir, jedan od najeroticnijih filmova koje sam ikada gledala, sa dva glumca koja su mi pre toga bila nespojiva sa bilo kakvim erosom, kad ono medjutim, sve je u glavi

Link to comment

 I ja smatram da su smrt i eros povezani, na neki teško shvatljiv ali intenzivan i temeljan način.

 

Dobrodošla si na Razmišljanja o smrti a može to i na Fetiše.

dje me nadje za te teme. mislim, za tu prvu, zapravo  :-) 

znam da si krajnje dobronameran, i znam da se i sam suocavas sa teskom bolescu, ali meni price o smrti zaista ne prijaju u periodima kada se u stvarnom zivotu rvem sa ovim temama...a to znaci dva puta godisnje, kada ne samo da razmisljam, vec intezivno strepim i ''treniram'' sebe da spremna docekam i moguci takav ishod kontrola i pretraga... sad sam upravo prosla prvu ovogodisnju kontrolu, pa tamo do proleca sigurno necu biti spremna da filozofiram, psihologiziram ili se salim na te teme...ali vec od proleca pa sve do avgusta (kada opet idu kontrole i pretrage) mozda nesto i zvrljnem :-)

Link to comment

dje me nadje za te teme. mislim, za tu prvu, zapravo  :-) 

znam da si krajnje dobronameran, i znam da se i sam suocavas sa teskom bolescu, ali meni price o smrti zaista ne prijaju u periodima kada se u stvarnom zivotu rvem sa ovim temama...a to znaci dva puta godisnje, kada ne samo da razmisljam, vec intezivno strepim i ''treniram'' sebe da spremna docekam i moguci takav ishod kontrola i pretraga... sad sam upravo prosla prvu ovogodisnju kontrolu, pa tamo do proleca sigurno necu biti spremna da filozofiram, psihologiziram ili se salim na te teme...ali vec od proleca pa sve do avgusta (kada opet idu kontrole i pretrage) mozda nesto i zvrljnem :-)

 

Nikakav pritisak sa moje strane. Piši kad god hoćeš, sta god hoćeš  i gde god hoćeš.

Sve najbolje ti želim. Nemoj odustajati.  :)

Link to comment

(izvini vini, nemam pojma ko je tvoja miljenica pa da i nju oblatim, za зopgea sam slucajno znala, pa sam potegla samo ovaj jedan jadni primer u nedostatku pravih argumenata)

 

 

Vidi, razumem ja tu naopaku privlačnost mentalnog rastrojstva, ali jedno je patologija a drugo je patologija. Za mene sjebanost mozga mora da ide u paketu sa nekim opuštenijim pogledom na život i svet i traume i sve to. Nikako taj Pačetina pristup - sedim na obali, gledam hladne talase, i sečem se po butini da bih se kaznila za mrtvo dete. Dosadna depresija je apsolutni boner-killer. 

 

Alternativa svakako postoji, bar na filmu. Eno ti HBC kao Marla Singer...

 

tumblr_ljk0m8M78Q1qartbm.gif

 

tumblr_mmy8yfNQOD1rgx86ro1_500.gif

 

... eno ti JJL kao Dorothy Parker...

 

2a26e7ec11d70accd82c672e34a2b925.jpg

 

tumblr_mzqdkiswpL1s3mivlo2_500.jpg

 

Dakle sve može, slobodno budi depresivni crackpot, ali budi zabavni depresivni crackpot. Sauce it up, inače nije erot'ka™!

Link to comment

Odgledah prvih par epizoda The Young Pope. Iako vidim da je ovde dočekana na nož, meni je za sada ok.

 

poceo sam gledati jer nisam imao sta drugo gledati i nisam imao neko ocekivanje kada ono prijatno iznenadjenje, jedna od boljih serija u poslednjih par godina

Link to comment

Mnogo je derivativan Taboo,

onaj poziv na duel u novoj epizodi je pravo iz Monte Krista, i nekako writingu nedostaju finese. Npr. od nagoveštaja incesta u prvoj epizodi, ovde imamo full-blown thing tako da sad i pola drugih to već zna.

 

 

 

Sve u svemu, jako teško je oceniti seriju, ali svakako nije vrhunska, uglavnom zaslugom onih koji su pisali scenario.

Link to comment

poceo sam gledati jer nisam imao sta drugo gledati i nisam imao neko ocekivanje kada ono prijatno iznenadjenje, jedna od boljih serija u poslednjih par godina

uvodna špica s obradom watchtower, pleni - super serija

Link to comment

Mnogo je derivativan Taboo,

onaj poziv na duel u novoj epizodi je pravo iz Monte Krista, i nekako writingu nedostaju finese. Npr. od nagoveštaja incesta u prvoj epizodi, ovde imamo full-blown thing tako da sad i pola drugih to već zna.

 

 

 

Sve u svemu, jako teško je oceniti seriju, ali svakako nije vrhunska, uglavnom zaslugom onih koji su pisali scenario.

 

Odlično započeta serija ali nekako pada, ima i nepotrebne naive

 

 

Od onakvog grdosije dobija udarac po lobanji predmetom nalik na topuz, krvari i posle tridesetak sekundi se oporavi i isecka napadača.

U sledećim scenama rana mu nestala, dobro, verovatno je kosa prekrila. Na balu se pojavljuje kao da ga ni komarac nije ubo.

 

 

ipak, očekujem da finale izvuče sezonu. Jonathan Pryce odličan.

Link to comment

Sem atmosfere generalno se jos nista neocekivano nije desilo.

 

 

 

Incest i dvoboj sa zetom je maltene u najavi od prve epizode asad to ispade kao neki cliffhanger

 

 

Link to comment

Meni se Taboo dopada.

Lepo igraju na svim poljima, politika, porodicne zajebAVancije, osveta, malo natprirodnih 3pova, itd.
Ima nekih propusta, tipa to kad mu rascopaju glavudzu, ili kad mu je kaput cas blatnjav pa u sledecem kadru kao da je tek izasao sa hemijskog ciscenja, al' ajd sad.
Nista nije preterano neocekivano, niti mi se cini da pokusavaju da necim iznenade publiku, ali mi je voznja skroz kewl za sada.

Mozda mi je lestvica s kriterijumima postavljena nize.. dunno.

Link to comment

Pretpostavljam da ti se ne bi svidelo, ali bih uzivao u citanju komentara :D

Jos uvek navijam da otvoris youtube kanal kao onaj baja sto trash talkuje GOT :D
Kao sto rekoh, ja bih se subscribeovao

Link to comment

Ja bas mislim da bi se Taboo svideo Viniju. Zubi pojedinih likova su katastrofalni :D

 

Meni se Taboo takodje svidja. Nemam nikakva epohalna ocekivanja i prija mi, prodje sat vremena, ne osetim. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...